Úvod > Aktuality > Svatomartinská vína a husy ochutnáte na Východní Moravě
Žehnání svatomartinských vín Slovácka v Uherském Hradišti
"> Žehnání svatomartinských vín Slovácka v Uherském Hradišti "> Svatomartinské hody Resortu Luhacovice
Gurmánská turistika

Svatomartinská vína a husy ochutnáte na Východní Moravě

  • Vydáno8. listopadu 2014
Svátek gurmánů je tady, od úterý 11. listopadu se budou opět ochutnávat Svatomartinská vína a jíst pečené husy. I na Východní Moravě!
Svatomartinská vína a husy. Přijeďte ochutnávat na Východní MoravuNejvíce akcí se uskuteční právě v úterý. Ve Zlíně se v prostorách místního zámku uskuteční 1. ročník slavností vína, které začnou v 11:00 a potrvají do 17:00. Návštěvníci se mohou těšit na prezentaci Svatomartinských vín od regionálních vinařů, ochutnávku regionálních specialit a také na ukázku a prodej farmářských potravin krámku Dary kraje. Vstupné na akci stojí 99 Kč.

Žehnat letošním mladým vínům se bude i na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti, kde bude program zahájen v 10:45. K ochutnání budou vína ze Slovácké podoblasti, atmosféru ve vinném stanu budou až do podvečera podtrhovat tóny cimbálové muziky.

Na kroměřížském Hanáckém náměstí se začne v 11 hodin 11 minut. Návštěvníci budou moci ochutnávat víno, nejen svatomartinské, od několika moravských vinařů. Bohatá nabídla dobrého jídla i pití bude doplněna ještě o řemeslné stánky. Až do 16:00 bude vyhrávat cimbálová kapela Josefa Marečka. 

Svatomartinské hody začnou v úterý také v Resortu Luhačovice. Chybět nebude mladé víno, šéfkuchaři připravují lahůdky, jakými je husí velouté s višňovým likérem, pečená husička nadívaná jablky a domácí slaninkou, husí prsa v marinádě z pomeranče nebo pečený jelení hřbet v krustě z cibulového hrášku. Ochutnat je bude možné v hotelech Augustiniánský dům, Harmonie, Pohoda, Radun, Vega a Vyhlídka, a to až do neděle 16. listopadu.

Hotel Buchlov na Uherskohradištsku chystá Svatomartinský víkend od pátku 14. do neděle 16. Listopadu. Nabízí dobré víno, vynikající svatomartinskou husu a další drůbeží speciality. V sobotu 15. listopadu si na své přijdou i milovníci folkloru a tradic, v blízkém Uherském Hradišti se totiž uskuteční přehlídka Slovácko v tradici, která nabídne lidová umění a řemesla a degustace. Svatomartinský víkend v Hotelu Buchlov stojí 2 500 Kč za osobu.

V sobotu se v luhačovickém hotelu Radun uskuteční tradiční Luhačovická husa. Skrývá v sobě symbiózu skvělých zážitků z mladého rodícího se vína a dobrého jídla. Na nádvoří hotelu bude prezentováno více než 20 vzorků vín z prestižních moravských vinařství, v nabídce bude poctivá svatomartinská husa. Odpoledne zpříjemní návštěvníkům cimbálová muzika. Program začne v 11:00 a potrvá do 16:00.

Další aktuality