Úvod > Aktuality > Den stromů oživí Toulcův dvůr
Den stromů oživí Toulcův dvůr
"> "> ">
Zážitky

Den stromů oživí Toulcův dvůr

  • Vydáno14. října 2019
Přijďte s dětmi v pátek 18. října oslavit na Toulcův dvůr Den stromů. Poznáte se s lidmi, kteří stromy i dřevo milují, umí o nich poutavě vyprávět a umí dřevu vdechnout nový život. Děti budou mít možnost sledovat práci řezbáře, jehož výrobky si bude možné i zakoupit. Malým i velkým zájemcům zapůjčí na Toulcově dvoře pilku, dláto či nožík a odborně poradí jak se „poprat“ se špalíčkem dřeva, kouskem kůry či překližky, aby z toho vznikla drobnost, kterou si odnesou domů.
Děti a rodiče z Prahy a okolí znají Toulcův dvůr jako centrum ekologické výchovy s farmou a rozlehlým areálem, kde se dají objevovat spousty přírodních zajímavostí. Jednou z řady podzimních akcí je Den stromů, na který jste zváni v pátek 18. října 2019.

Dopoledne bude Toulcův dvůr patřit školákům, odpoledne všem příchozím z řad veřejnosti. Děti se tu seznámí s uměním řezbáře, pana Petra Dobrého, který předvede svůj um na špýcharu. S pomocí různých nástrojů si děti vyzkouší jeho práci. Mimo to děti i dospělé čekají na Dni stromů další aktivity. Zjistí, že stromy fungují jako klimatizace, zdroj potravy, i jako domov mnoha zvířat. Projdou si výstavu na stromech a nakonec pomohou s výsadbou nových stromů. Otevřeno je od 13:30 až do 17:00 hodin, vstupné je zdarma.
Den stromů

22.10.
Den stromů

Tradiční akce pořádaná na oslavu Mezinárodního dne stromů, letos na téma Praha a její stromy. Děti se budou moci seznámit s pražskými typickými stromy, na dospělé čekají přednášky. Všichni se budou moci zúčastnit výsadby stromů a večerního koncertu.

Toulcův dvůr – farma s domácími zvířátky v Praze

Toulcův dvůr – farma s domácími zvířátky v Praze

Toulcův dvůr, středisko ekologické výchovy, tvoří komplex památkově chráněných budov (gotický špýchar, barokní stáje) a přírodní areál o rozloze 10 ha zahrnující sad, pole, louku, lužní les a také mokřad.