Úvod > Aktuality > Svátek zamilovaných se slaví v Česku dvakrát!

Svátek zamilovaných se slaví v Česku dvakrát!

Vydáno 10. února 2018 Zážitky
Ještě před pár lety valentýnské šílenství Češi příliš neprožívali. Dnes už je vše jinak: únorový svátek zamilovaných se tu zabydlel a svůj příchod oznamuje záplavou červené barvy v obchodech a květinářstvích. V České republice ale zamilovaní slaví ještě jednou: 1. května. Jejich patronem je romantický básník Karel Hynek Mácha a jeho verše „Byl pozdní večer – první máj, večerní máj – byl lásky čas“…
Praha má řadu trefných přívlastků, ale pokud zvolíme pouze jeden – „Praha romantická“ – řekneme tím vše. Stověžatá metropole na řece Vltavě nabízí to, co duši romantika potěší: scenerie jako vystřižené z historických filmů, útulné kavárny, špičkové restaurace, luxusní hotely nebo večerní projížďky po řece. Vy ale můžete vyzkoušet ještě něco víc: do světa zářivých barev a vůní vás vtáhne návštěva tropického skleníku Fata Morgana, taje sladké pochoutky odhalíte v muzeu čokolády a svůj dobrý vkus můžete prokázat při návštěvě některé z kulturních institucí.

Pokud chcete utéct před ruchem velkoměsta, vezměte svou lásku do Českého Krumlova. Jedno z nejhezčích historických měst světa je jako stvořené k toulkám ve dvou…
Skleník Fata Morgana - výlet exotickou přírodou v Praze

Skleník Fata Morgana - výlet exotickou přírodou v Praze

Užijte si procházku přes exotické hory, lesy a polopouště v jakoukoliv roční dobu, která potěší každého zvídavého návštěvníka. Pozoruhodná expoziční plocha činí svým originálním řešením z Fata Morgany evropský unikát.

Muzeum čokolády Choco-Story, ChocoTopia

Muzeum čokolády Choco-Story, ChocoTopia

Vše, co jste si kdy přáli vědět o čokoládě. V muzeu se ponoříte do vzrušujícího světa čokolády a za pomoci všech smyslů se vydáte na cestu časem. Seznámíte se s neuvěřitelnou historií čokolády, která sahá hluboko do dějin lidstva. Věděli jste, že je spojena s krví, násilím a snobstvím?

Valentýnské privátní spa v Aquapalace Praha

Valentýnské privátní spa v Aquapalace Praha

Svatý Valentýn je jen jeden a to 14. února, ale proč si ho neprodloužit rovnou na celý měsíc?