Úvod > Aktuality > Sváteční atmosféru na Letišti Václava Havla Praha podpoří vánoční koncerty
Zážitky

Sváteční atmosféru na Letišti Václava Havla Praha podpoří vánoční koncerty

  • Vydáno10. prosince 2018
Letiště Praha letos podruhé otevře vánoční stánky, které připomenou české vánoční tradice nejen zahraničním cestujícím, ale také Čechům, kteří letí do zahraničí, či míří na letiště například na oblíbené exkurze nebo přivítat své známé a přátele. Součástí nabídky od 10. do 18. prosince koncerty pražského smíšeného pěveckého sboru Lucky Voice Band.

Adventní čas okořeněný zpěvem

Lucky Voice BandNa Letišti Václava Havla Praha bude na obou terminálech ke slyšení pražský smíšený pěvecký sbor Lucky Voice Band v počtu 35 hlasů a pod vedením sbormistryně Lucie Freiberg.

Sbor bude doprovázen pianem a cestující si ho mohou poslechnout 10. nebo 18. prosince vždy od 18 hodin. Sbor zazpívá nejdříve v neveřejné části na Terminálu 1 u vstupu do prstu B. Po 30 minutách se přesune na Terminál 2 do prostoru naproti restauraci Rancheros na prstu D. Na závěr se sbor opět vrátí na Terminál 1. Sbor zazpívá české i anglické koledy, africký otčenáš nebo Hallelujah od Leonarda Cohena.
 

Vánoční letištní trhy

perníčkyTaké letos si budou mít cestující možnost vybrat zajímavé vánoční dárky z nabídky chráněných dílen či neziskových organizací. Charitativní předvánoční trh je plánován v termínu 18. až 20. prosince 2018 ve veřejné části letiště ve spojovací chodbě mezi Terminálem 1 a Terminálem 2, a to vždy od 9 do 16 hodin. Každý den budou prodávat různorodé ruční výrobky i propagační předměty dvě neziskové organizace. 

Účast potvrdily neziskové společnosti z blízkého okolí letiště, ale například i mezinárodní charitativní organizace UNICEF. Nabídnou nejrůznější drobné výrobky, například keramiku, svíčky, mýdla, košíky, šité ozdoby a další rukodělné předměty. K dispozici bude také stánek s nabídkou tradičních vánočních perníčků a cukroví, svařeného vína, zázvorového čaje či vánočních štol.

Vánoční atmosféra na Letišti Praha bude pokračovat i 24. prosince, kdy budou cestující po celý den dostávat od zaměstnanců letiště v prostorách obou terminálů perníčky z chráněné dílny Modrý Domeček, které opět připomenou české vánoční zvyky.
Exkurze na Letišti Praha

Exkurze na Letišti Praha

Letiště Praha je místem, kde můžete načerpat atmosféru dálek a poznání. Individuální prohlídky se konají o víkendech, skupiny se mohou domluvit na prohlídku i přes týden. Exkurze vás seznámí se současným provozem, leteckými společnostmi a s různými typy letadel.

Vyhlídkové terasy na letišti Václava Havla v Terminálech 1 a 2

Vyhlídkové terasy na letišti Václava Havla v Terminálech 1 a 2

Najděte si chvilku a navštivte vyhlídkovou terasu, kde uvidíte letadla jako na dlani. Odměněni budete nevšedním pohledem na letištní plochu a letadla na ní.

Další aktuality

Kam za vodou v Praze

Kromě několika krytých bazénů, letních koupališť, vodních nádrží a říčních lázní najdete v Praze i čtyři celoročně otevřené aquaparky. Vodní ráje si můžete užívat po celý rok. Zadovádějte si v bazénu, sjeďte divokou řeku, vyhřejte se se v sauně anebo si užijte pořádnou zábavu při jízdě na toboganu!
Praha | Lázně a wellness

50 tipů pro děti v Praze

Chcete s dětmi vyrazit v Praze někam, kde je to bude bavit? Pak se nechejte inspirovat našimi tipy, které zaručují dobrou zábavu dětem od nejmenších, až po ty vzrostlejší. A mnohdy se pobaví i dospělí. Zajdete do zoo, za filmovými triky nebo do světa mašinek či Lega?
Praha | Zážitky

I Praha zažije masopust a karnevalový rej

Součástí masopustních oslav budou také v Praze maškarní průvody, hodování, tancování a zpívání v ulicích města. K masopustním oslavám patří spousta jídla, průvody v maskách a obecné veselí. V Praze se již tradičně pořádá mnoho masopustních oslav a průvodů. Kam a kdy se na ně můžete vypravit?
Praha | Zážitky

Stínadelské legendy ožívají v uličkách Malé Strany – zahrajte si novou rodinnou hru

Venkovní rodinná hra Stínadelská tajemství na motivy knihy Záhada hlavolamu od Jaroslava Foglara zvou na dobrodružství v uličkách pražské Malé Strany. Malí i velcí příznivci Rychlých šípů, Vontů a ježka v hleci se mohou vydat po jejich stopách v uličkách pražského Starého Města. Hra trvá od poloviny ledna do 31. března 2023.
Praha | Zážitky