Úvod > Aktuality > Svatba na zámku? V Děčíně žádný problém
Svatbu lze usporádat v jižním krídle zámku
"> Svatbu lze usporádat v jižním krídle zámku "> V polovine letošního roku dojde také k otevrení jižní terasovité zahrady "> Zámek Decín nabízí široké svatební možnosti
Životní styl

Svatba na zámku? V Děčíně žádný problém

  • Vydáno11. února 2020
Již stovky snoubenců si řekly své ano v prostorech děčínského zámku. Svatební obřady se obvykle konají každou sobotu od 9 do 17 hodin. Svatební obřady se na děčínském zámku konaly již v minulosti. Z historických pramenů máme zprávy o celé řadě z nich. Pravděpodobně nejznámější je sňatek jediné dcery následníka rakousko-uherského trůnu Františka Ferdinanda d´Este, Žofie vévodkyně z Hohenbergu, která se v Děčíně provdala za hraběte Nostitz-Rienecka.
svatba děčínDesítky snoubenců si každý rok řeknou své "ano" v prostorech děčínského zámku, svatební obřady se na zámku konají již od roku 2003. Termín svatebního obřadu je třeba si předem rezervovat prostřednictvím úseku matriky Magistrátu města Děčína (ul. 28. října 1155/2, Děčín I, tel. č.: 412 591 422, 731 925 752). Svatební obřady se obvykle konají každou soboto od 9:00 do 17:00 hodin. Je však možné si domluvit i jiný den a hodinu. Po zajištění termínu svatebního obřadu se objednejte (nejlépe telefonicky) v kanceláři Zámku Děčín, kde projednáte podrobnosti k vašemu obřadu a uhradíte poplatek za pronájem a další služby (412 518 905 nebo 775 862 631 – paní Věra Lincová).

zámek děčínPro svatbu si můžete zvolit jedno z několika míst - reprezentativní prostory ve východním křídle zámku (výstup po schodišti do prvního patra – nově zpřístupněný Barokní sál), reprezentativní prostory v jižním křídle zámku (výstup po schodišti do prvního patra – nově opravený Knihovní sál, Anglický a Francouzský salonek). Dostupné jsou také prostory v západním křídle zámku (výstup po schodišti do prvního patra – Rohový sál, Modrý sál, Věžový kabinet), zámecká kaple sv. Jiří v severním křídle zámku, sala terrena (gloriet v barokní Růžové zahradě) nebo barokní konírna – jedinečný nově rekonstruovaný prostor v jihovýchodním křídle zámku (přístup z prvního nádvoří po kamenném mostě přes Medvědí příkop). Zajímavostí je, že v zámecké kapli sv. Jiří je nyní možné uskutečnit jak církevní tak občanský sňatek.

Svatební obřad na děčínském zámku stojí 3 000 – 6 000 Kč. Kromě pronájmu prostoru na vlastní obřad získávají novomanželé také možnost fotografování v prostorech zámku, včetně velmi atraktivní Růžové zahrady.
Růžová zahrada na zámku v Děčíně

Růžová zahrada na zámku v Děčíně

Růžová, kdysi Lóžová, zahrada byla založena na konci 17. století během velké barokní přestavby děčínského zámku za hraběte Maxmiliána Thuna. Je jedním z nejkrásnějších míst na Děčínském zámku.

Zámek Děčín – zámek s monumentální barokní konírnou

Zámek Děčín – zámek s monumentální barokní konírnou

Zámek Děčín, ležící nad soutokem Labe a Ploučnice, patří mezi nejvýznamnější historické památky severních Čech. Zámek okouzlí návštěvníky především tehdejší nejznámější rosarií v habsburské monarchii Růžovou zahradou a monumentální barokní konírnou. Otevřené je také revitalizované jižní křídlo.