Úvod > Aktuality > Svatba na zámku? V Děčíně žádný problém

Svatba na zámku? V Děčíně žádný problém

Vydáno 8. února 2013 Životní styl
Již stovky snoubenců si řekly své ano v prostorech děčínského zámku. S postupující rekonstrukcí nabízí nejvýznamnější městská památka nové možnosti i pro zájemce o sňatek.
Desítky snoubenců si každý rok řeknou své "ano" v prostorech děčínského zámku. S dokončením rekonstrukce zámku se pro zájemce o sňatek otevírají nové možnosti. Novomanželé mohou například na zámku strávit i svatební noc. Svatební obřady se na děčínském zámku konají již od roku 2003. Nejprve k tomuto účelu sloužila zámecká kaple sv. Jiří, poté převzal roli svatební síně hlavně Rohový sál v západním křídle.
 
Nejedná se však o jediná dvě místa pro vstup do manželského svazku. Snoubenci často využívají i komornější Modrý sál s dochovanou nástěnnou výmalbou, v létě je velmi oblíbená také Růžová zahrada. Svatby se konají také v impozantní barokní konírně. Zajímavostí je, že v zámecké kapli sv. Jiří je nyní možné uskutečnit jak církevní tak občanský sňatek. Novinkou je například možnost svatby ve zrekonstruovaném jižním křídle zámku, kde je nyní navíc k dispozici také novomanželské apartmá. Pro početnější svatby je naprosto ideálním místem nedávno otevřený Knihovní sál s téměř neomezenou kapacitou. Přímo pod ním se navíc nachází prostor, kde by měla být ještě v průběhu letošního roku otevřena nová zámecká restaurace. V polovině letošního roku dojde také k otevření jižní terasovité zahrady, která přímo vybízí k romantické svatbě.

Pokud chce budoucí manželský pár vykročit na společnou cestu životem na děčínském zámku je prvním krokem návštěva matriky, kde se domluví termín svatebního obřadu. Následně je třeba přímo na zámku doladit některé detaily – volbu konkrétního prostoru, jeho výzdobu, doprovodnou hudbu, popřípadě zprostředkování fotografa. Svatební obřad na děčínském zámku stojí 4 000 Kč, přičemž v ceně je kromě pronájmu prostor a možnosti fotografování zahrnuta také kytice na obřadní stůl a živá hudba.
Zámek Děčín - zámek s monumentální barokní konírnou

Zámek Děčín - zámek s monumentální barokní konírnou

Zámek Děčín, ležící nad soutokem Labe a Ploučnice, patří mezi nejvýznamnější historické památky severních Čech. Zámek okouzlí návštěvníky především tehdejší nejznámější rosarií v habsburské monarchii Růžovou zahradou a monumentální barokní konírnou. Otevřené je také revitalizované jižní křídlo.

Růžová zahrada na zámku v Děčíně

Růžová zahrada na zámku v Děčíně

Jedním z nejkrásnějších míst na Děčínském zámku je Růžová zahrada. Její kouzlo spočívá v kombinaci výjimečné barokní architektury a podmanivé krásy rozkvetlých růží.Název Růžová zahrada se rozšířil po roce 1881, kdy zde vzniklo jedno z nejznámějších rosarií v habsburské monarchii.

Další aktuality

12.9.
2019
Podzimní zahradní veletrh Zahrada Čech se blíží

Podzimní zahradní veletrh Zahrada Čech se blíží

Severozápadní Čechy | Životní styl
19.6.
2019
Sedm kouzelných tipů na Svatojánské slavnosti

Sedm kouzelných tipů na Svatojánské slavnosti

Severozápadní Čechy | Životní styl
15.12.
2017
Stonehenge, kamenné kruhy a další mystická místa v krajině

Stonehenge, kamenné kruhy a další mystická místa v krajině

Severozápadní Čechy | Životní styl