Úvod > Aktuality > Supí mláďata vylétla v pražské zoo z hnízda
Trímesícní mládata supa mrchožravého se ucí letecké akrobacii
"> Trímesícní mládata supa mrchožravého se ucí letecké akrobacii "> Ve Voliére velkých dravcu v pražské zoo nyní mládata odkoukávají chování svých rodicu, napríklad pri shánení potravy "> Odchov trojcat nejohroženejšího supa Evropy se podaril pražské zoo historicky poprvé
Příroda

Supí mláďata vylétla v pražské zoo z hnízda

  • Vydáno18. září 2014
Se začátkem školního roku nenastoupily do učení jen děti, ale i mláďata v pražské zoo. Konkrétně supi mrchožraví, které jakožto trojčata odchovala pražská zoo historicky poprvé!

Mládě supa mrchožravéhoMláďata supů mrchožravých opustila v Zoo Praha po necelých třech měsících hnízdo ve Voliéře velkých dravců a začínají se učit vzlétání, dosedání a další letecké akrobacii. Návštěvníci je tak mohou spatřit nejen při tréninku letových dovedností, ale i při interakcích s rodiči a se zástupci dalších ptačích druhů, kteří voliéru obývají – supy hnědými a luňáky červenými.

Trojčata nejohroženějšího evropského supa vyrostla s adoptivními rodiči. Mláďata odchoval zkušený pražský pár, kterému se letos nevylíhla vlastní mláďata. Dva z malých supů pochází od druhého rodičovského páru z Prahy, třetí ze zlínské zoo, kde se mládě vylíhlo v inkubátoru.

Podobná spolupráce mezi zoologickými zahradami v rámci záchranného programu EEP je nesmírně důležitá a právě díky ní se letos podařilo odchovat rekordních sedm mláďat tohoto ohroženého dravce v ČR.

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.