Úvod > Aktuality > Super zpráva pro lyžaře: po Herlíkovicích se otevírají i skiareály Šachty, Kamenec a Kašperské Hory!
Super zpráva pro lyžaře: po Herlíkovicích se otevírají i skiareály Šachty, Kamenec a Kašperské Hory!
"> ">
Zimní sporty

Super zpráva pro lyžaře: po Herlíkovicích se otevírají i skiareály Šachty, Kamenec a Kašperské Hory!

  • Vydáno30. prosince 2014
Sněhová nadílka jako z pohádky se konečně dostavila a umožnila navodit zimní atmosféru ideální pro lyžování. Herlíkovice začaly úspěšně sezonu o víkendu a dnes 30.12. se k nim přidají další tři skiareály: krkonošská dvojčata Šachty ve Vysokém nad Jizerou a Kamenec v Jablonci nad Jizerou a na Šumavě Kašperské Hory.
V úterý 30. prosince otevírají v Šachtách sjezdovku Větrov a v dalších dnech i Starou. Všichni nedočkaví lyžaři jsoumohou jezdit za speciální cenu denního jízdného, dospělý za 200 korun a dítě za 130.
 
V Kamenci využili příznivého počasí a s nadsázkou se dá říct, že trhli světový rekord a za 3,5 dne  připravili celou červenou sjezdovku. Takže 30. 12. v 9 hodin spouští vlek.
 
Kašperské Hory od 26. prosince nonstop zasněžují. Lyžaři mohou využívat levou polovinu areálu u vleku double. Právě teď finišují s úpravami dětského parku, aby i ti nejmenší lyžaři měli svůj prostor na zimní radovánky.
 
Ve skiareálu Herlíkovice i nadále pracují sněžná děla na plný výkon. Po nedělním zprovoznění sjezdovky zvané pětistovka se připravuje i otevření tolik oblíbené červené. Nadále se tedy lyžuje s 30% slevou na denní skipas od 8.30 do 16 hodin a po nezbytných úpravách se večer pokračuje od 18 do 21 hodin pod reflektory na večerním lyžování za klasické ceny dle ceníku. Na provozované sjezdovce je v celé ploše 30 až 40 cm technického sněhu.
 
Se spuštěním provozu se počítá v dohledné době  i v areálu Mariánské Lázně a to již 2. ledna. Nyní se intenzivně vyrábí sníh na sjezdovku vedle lanovky, hotová je již levá strana slalomáku. Důležitá služba pro pěší návštěvníky je legendární červená kabinková lanovka, která je v provozu denně od  9 do 16 hod. a jezdí každých 15 minut.
Skiareál Kamenec – Jablonec nad Jizerou

Skiareál Kamenec – Jablonec nad Jizerou

Skiareál Kamenec se nachází nedaleko centra městečka Jablonec nad Jizerou. Návštěvníkům areálu jsou k dispozici 2 lyžařské vleky a sjezdové tratě různých obtížností, které vyhovují náročným lyžařům i rodinám s dětmi.

Skiareál Šachty – Vysoké nad Jizerou

Skiareál Šachty – Vysoké nad Jizerou

Na okraji Vysokého nad Jizerou leží zcela zmodernizovaný rodinný Ski areál Šachty. V areálu můžete využít kromě klasického lyžování také snowtubing či dětské skútry. Vysoké nad Jizerou poskytuje lyžařům 10 sjezdovek, nejdelší z nich má délku 1350 metrů.

Ski areál Mariánské Lázně

Ski areál Mariánské Lázně

Do Mariánských Lázní nemusíte jezdit pouze relaxovat do lázní. Využít můžete také nabídky Ski areálu Mariánské Lázně, kde můžete lyžovat jako začátečníci, ale i závodní lyžaři.

Skiareál Kašperské Hory

Skiareál Kašperské Hory

Lyžařský areál se nachází na jihovýchodním okraji města Kašperské Hory. Sjezdovky jsou spíše méně obtížné, a proto jsou velmi vhodné pro rodinné lyžování. Pro děti je k dispozici pohyblivý koberec, kolotoč a pohádkový slalom.

Skiareál Herlíkovice a Bubákov

Skiareál Herlíkovice a Bubákov

Skiareál Herlíkovice a Bubákov se nachází 4 km od Vrchlabí při silnici do Špindlerova Mlýna. Střediska nabízejí celkem 2 čtyřsedačkové lanovky a 7 vleků. Novinkou je dětský park.