Úvod > Aktuality > Šumavu zasáhla plyšáková horečka
Petr Lundák: plyšová kuna
"> Petr Lundák: plyšová kuna "> Výlet s plyšovým tetrevem "> Zátiší s knourem a sovou
Zážitky

Šumavu zasáhla plyšáková horečka

  • Vydáno9. listopadu 2013
Šumavská informační centra prodávají plyšová zvířátka, která jsou symbolem žijících zvířecích druhů v národním parku. Z originálního nápadu se zrodil nový fenomén – tzv. plyšáková turistika. Majitelé drobných hraček se svými "miláčky" totiž po Šumavě cestují a na nejkrásnějších místech národního parku si je fotografují. Správa Národního Parku Šumava proto zřídila speciální facebookové stránky a vyhlásila soutěž o nejhezčí snímky.
Kňour a sovaTuristé, kteří dorazí na Šumavu, mají nový koníček – fotí po Šumavě originální plyšáky, které představují rysa, vydru, veverku, netopýra nebo tetřeva. Kvůli obrovskému zájmu se také od poloviny listopadu nově objeví na e-shopu. Výtěžek z prodeje pomůže při péči o zraněná zvířata ve stanici pro handicapovaná zvířata na Klášterci.

Plyšáci se v informačních centrech prodávaly zhruba dva týdny, v současné době jsou ale vyprodaní! Zájem o ně byl ohromný a šokující. Do prodeje by se měli vrátit od 18. listopadu, kdy budou k mání také nové druhy – jako například jelen, medvěd nebo divoké prase.

Majitelé šumavských plyšáků si navíc našli i novou zábavu - tzv. plyšovou turistiku. Plyšáci začali se svými majiteli po Šumavě cestovat. Turisté si je berou na oblíbená místa šumavské přírody, kde si je fotografují. Na tento zbrusu nový koníček okamžitě zareagovalo marketingové oddělení Správy NP a CHKO Šumava, které založilo facebookovou stránku Plyšáci na Šumavě, na kterou každý den přibývají fotografie originálních šumavských plyšáků z těch nejhezčích míst Národního parku Šumava. Milovníci plyšáků a Šumavy mohou fotit během celého podzimu až do 30.listopadu. Poté odborná porota vybere deset snímků. Jejich autoři dostanou plyšáka podle vlastního výběru.
Národní park Šumava – zelené srdce Evropy

Národní park Šumava – zelené srdce Evropy

Šumava je lákavým cílem pro ty, kteří hledají majestát a velebnost přírody, fyzické i psychické zotavení. Na území NP se nachází 7 obcí (Srní, Kvilda, Horská Kvilda, Modrava, Stožec, České Žleby a Prášily) a několik menších osad (Filipova Huť, Dobrá, Jelení).