Úvod > Aktuality > Šumavský Špičák láká na pěkné lyžování, slalom i lyžařské kurzy

Šumavský Špičák láká na pěkné lyžování, slalom i lyžařské kurzy

Vydáno 14. února 2019 Zimní sporty
Před nastávajícím víkendem leží na sjezdovkách šumavského Ski&Bike Špičák přes metr sněhu a podmínky pro lyžování jsou pořád skvělé. Zhruba půlkilometrová zábavná trať „fanlajna“ (funline) na Spodní Šanci už má nově i 10 metrů dlouhý a cca 2 metry vysoký tunel, kterým se projíždí. Další premiéru zažije Ski&Bike Špičák v sobotu 16.2. – poprvé se tady totiž koná svatba. Obřad začíná v pravé poledne u závodní věže blízko lanovky. Žádná omezení z toho pro návštěvníky/lyžaře ale neplynou.
Skiareál ŠpičákO víkendu se ve středisku Špičák jdou také do finále svým šestým a závěrečným dílem víkendové lyžařské kurzy. Letos se jich zúčastnilo zhruba 400 dětí a aby si vyzkoušely, co se za šest týdnů naučily, čeká je závod ve slalomu na Spodní Šanci. Pojede se na trati zdejšího měřeného slalomu, takže ten bude pro ostatní veřejnost tentokrát uzavřen. Na široké trati Spodní Šance, se ale normálně lyžuje, k dispozici je i „fanlajna“ s novým tunelem.         

SnowboardStavěli ho odborníci (lidé z Freestyle area, kteří budovali i zdejší snowpark) a vznikal trochu netypicky, než jak jsme u výstavby tunelů všeho druhu zvyklí. Nebyl vyhloubán ve vysoké vrstvě sněhu, ale na nafouknuté konstrukci se několik dnů hutnil sníh a proléval vodou.

V provozu jsou stále i všechny atrakce střediska měřený slalom i funline na Spodní a Šanci a snowpark na Lubáku.
Ski areál Špičák - nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Ski areál Špičák - nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Areál Ski&bike Špičák - Železná Ruda nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy. Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty.