Úvod > Aktuality > Špičácká zimní sezona tento víkend vrcholí oblíbenou jízdou přes louži
Špičácká zimní sezona tento víkend vrcholí oblíbenou jízdou přes louži
"> "> "> "> "> "> Šumavský Ski areál Špicák nabídne rychlejší odbavení a spolecný skipas "> Další premiérovou záležitostí je první spolecný skipas Ski areálu Špicák a lyžarského areálu Nad Nádražím "> Denní skipas ve Ski areálu Špicák prijde lyžare na 580 korun
Zimní sporty

Špičácká zimní sezona tento víkend vrcholí oblíbenou jízdou přes louži

  • Vydáno12. března 2022
Okolo půl metru sněhu leží na sjezdovkách šumavského Ski&Bike Špičák. V oblíbeném lyžařském středisku u Železné Rudy najdou aktuálně příležitost dobře si zalyžovat všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty. V sobotu 12. března se ve skiareálu koná divácky oblíbená akce na konci zimní sezóny s názvem Jízda přes louži, kdy se jezdi na různých bezmotorových vozítkách snaží překonat zhruba 1,5 metru hluboký bazén napuštěný ledovou vodou z horského potoka (většinou marně). Další šanci dostanou letos.
Jízda přes loužiPo třech letech a poprvé od března 2019 (pak „úřadoval“ covid) se v šumavském Ski areálu Špičák pojede v sobotu 12. března 2022 Jízda přes louži. Šestnáctý ročník divácké atrakce odstartuje v 15:30 hodin poblíž kiosku U Sekyrek (na dojezdu sjezdovky číslo 2 U Zalomeného).

Kdo se nevykoupe, vítězí! To je absolutní neměnné pravidlo špičácké „Jízdy přes louži“, kterou představuje 20 metrů dlouhý a zhruba 1,3 metru hluboký bazén. Tento bazén je zapotřebí překonat na lyžích, snowboardu, skibobu, skútru, surfu a vlastně na čemkoli nemotorovém. Do dalšího kola postupují jen ti borci, kteří přejedou vodní plochu celou, až na pevnou zem. S každou jízdou se zkracuje délka nájezdu, z čehož je jasné, že pouze vítěz může vyjít z této akce suchý. Vyřazovací sjezd, kde o poraženém nerozhodne horší čas, ale březnová koupel ve vodě z horského potoka je tradičním finálem zimní sezony na Špičáku.
 
jízda přes loužiLetošní ročník startuje v 15:30 hodin (přihlášky od 14:00 do 15:30 přímo u louže), start bude v prostoru kiosku U Sekyrek. Jako vždy se jedou tři kategorie – lyže, snowboard a speciály. Jedinou podmínkou je dosažení věku 15 let. Startovné stejně jako divácké vstupné se neplatí. Louže se nachází u dojezdu sjezdovky číslo 2 U Zalomeného, kousek od nástupu na lanovku (u věže rozhodčích) vyhloubena od pátku 11. března. Do sobotního odpoledne 12. března se napustí až po okraj vodou.  Prosvištět po hladině nebo zasvištět do opravdové horské koupele se pokusí zhruba padesátka aktérů.
 

Na Špičáku se bude lyžovat za mimosezónní ceny

Ski ŠpičákLyžovat se na Špičáku bude i v dalších březnových týdnech, dokud budou přijatelné sněhové podmínky. Pokud nepřijde nějaká výrazná vlna oteplení, sníh zde určitě vydrží až do konce března, takže by provozovatelé letošní zimní sezonu ukončili podle plánu v neděli 31. března 2022. V provozu jsou stále všechny vleky i sjezdovky s výjimkou černé Šance.   
 
Už od pondělí 14. března se bude lyžovat za ceny vedlejší sezony. Tzn. například nejprodávanější jednodenní skipas pro dospělého je o 145 korun levnější, než v hlavní sezoně a přijde na 605 korun. Mládež a senioři budou jezdit za 525 Kč.
Ski areál Špičák – nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Ski areál Špičák – nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Areál Ski&bike Špičák – Železná Ruda nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy. Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty.