Úvod > Aktuality > Špičácká zimní sezona tento víkend vrcholí oblíbenou jízdou přes louži

Špičácká zimní sezona tento víkend vrcholí oblíbenou jízdou přes louži

Vydáno 15. března 2019 Zimní sporty
Okolo půl metru sněhu leží na sjezdovkách šumavského Ski&Bike Špičák. V oblíbeném lyžařském středisku u Železné Rudy najdou aktuálně příležitost dobře si zalyžovat všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty. V sobotu 16. března se ve skiareálu koná divácky oblíbená akce na konci zimní sezóny s názvem Jízda přes louži, kdy se jezdi na různých bezmotorových vozítkách snaží překonat zhruba 1,5 metru hluboký bazén napuštěný ledovou vodou z horského potoka (většinou marně). Další šanci dostanou letos.
Jízda přes loužiVe Ski areálu Špičák nabídnou mimo aktivní sportování sobotní program a divácky nejoblíbenější zimní akci Jízdu přes louži.

Kdo se nevykoupe, vítězí! To je absolutní neměnné pravidlo špičácké „Jízdy přes louži“, tj. 20 metrů dlouhý a zhruba 1,3 metru hluboký bazén. Tento bazén je zapotřebí překonat na lyžích, snowboardu, skibobu, skútru, surfu a vlastně na čemkoli nemotorovém. Do dalšího kola postupují jen ti borci, kteří přejedou vodní plochu celou, až na pevnou zem. S každou jízdou se zkracuje délka nájezdu, z čehož je jasné, že pouze vítěz může vyjít z této akce suchý. Vyřazovací sjezd, kde o poraženém nerozhodne horší čas, ale březnová koupel ve vodě z horského potoka je tradičním finálem zimní sezony na Špičáku.
 
jízda přes loužiLetošní patnácý ročník startuje v 15:30 hodin (přihlášky od 14:00 do 15:30 přímo u louže), start bude v prostoru kiosku U Sekyrek. Jako vždy se jedou tři kategorie – lyže, snowboard a speciály. Jedinou podmínkou je dosažení věku 15 let. Startovné stejně jako divácké vstupné se neplatí. 
 
Louže bude u dojezdu sjezdovky číslo 2 U Zalomeného, kousek od nástupu na lanovku (u věže rozhodčích) vyhloubena už v pátek 15. března. Do sobotního odpoledne 16. března se napustí až po okraj vodou.  Prosvištět po hladině nebo zasvištět do opravdové horské koupele se pokusí zhruba padesátka aktérů.
 

Na Špičáku se lyžuje už za mimosezónní ceny

Ski ŠpičákLyžovat se na Špičáku bude i v dalších březnových týdnech, dokud budou přijatelné sněhové podmínky. Pokud nepřijde nějaká výrazná vlna oteplení, sníh zde určitě vydrží až do konce března, takže by provozovatelé letošní zimní sezonu ukončili podle plánu v neděli 31. března 2019. V provozu jsou stále všechny vleky i sjezdovky s výjimkou černé Šance.   
 
Už od pondělí 11. března se tady lyžuje za ceny vedlejší sezony. Tzn. například nejprodávanější jednodenní skipas pro dospělého je o 130 korun levnější, než v hlavní sezoně a přijde na 530 korun.
Ski areál Špičák - nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Ski areál Špičák - nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Areál Ski&bike Špičák - Železná Ruda nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy. Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty.