Úvod > Aktuality > Šumavské zimní areály lákají seniory
Šumavské zimní areály lákají seniory
"> "> ">
Zimní sporty

Šumavské zimní areály lákají seniory

  • Vydáno8. prosince 2012
Šumavské zimní areály také pro nastávající zimu přichystaly zajímavé novinky. Letos se tak například zaměřují nejen na klasickou cílovou skupinu lyžařů, ale nabízí i výrazné slevy pro nejstarší lyžaře. Těm nejmenším pak nabízejí hlídání či dětská sněhová hřiště.
V Kašperských horách letos poprvé nabídnou lidem nad 55 let každou středu poloviční cenu celodenní jízdenky. Na Železnorudsku v areálu Nad Nádražím lidé starší sedmdesáti let mohou celý den lyžovat za jednu korunu, pětašedesátiletí zaplatí za jízdenku jako dítě do 14 let. Na Špičáku dostanou senioři od 60 do 70 let dvacetiprocentní slevu a lyžaři nad 70 let slevu 80 procent.

Zejména mladé generaci, která je neustále v kontaktu s přáteli přes sociální sítě, nabízejí areály zdarma připojení na internet, například ve spodních nástupních stanicích vleků a lanovek. Bezplatné wifi připojení je zároveň pro areály dobrá a levná reklama a propagace, protože řada lyžařů posílá zprávy s aktuálními fotkami přímo ze svahu.
Skiareál Kašperské Hory

Skiareál Kašperské Hory

Lyžařský areál se nachází na jihovýchodním okraji města Kašperské Hory. Sjezdovky jsou spíše méně obtížné, a proto jsou velmi vhodné pro rodinné lyžování. Pro děti je k dispozici pohyblivý koberec, kolotoč a pohádkový slalom.

Lyžařský areál Nad nádražím – Belveder v Železné Rudě

Lyžařský areál Nad nádražím – Belveder v Železné Rudě

Lyžařský areál Nad nádražím – Belveder se nachází v západní části Šumavy v horském městě Železná Ruda. V roce 2015 opět došlo k propojení obou areálů a vznikla ojedinělá možnost a to je lyžování přes kopec na jeden skipas.Toto propojení nabízí 5 lyžařských vleků a 7 sjezdových tratí.

Ski areál Špičák – nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Ski areál Špičák – nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Areál Ski&bike Špičák – Železná Ruda nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy. Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty.