Úvod > Aktuality > Studentský festival Artsy Fartsy se představí opět Hlinsku
Studentský festival Artsy Fartsy se představí opět Hlinsku
"> "> "> art "> ">
Kultura

Studentský festival Artsy Fartsy se představí opět Hlinsku

  • Vydáno18. června 2019
Víkend mezi 20. a 23. červnem se v Hlinsku ponese ve znamení mezinárodního festivalu Artsy Fartsy. Mladí lidé se na 4 dny ponoří do kulturního kolotoče hudby, divadla, přednášek a výtvarného umění.
artsy fartsyLetos se bude Artsy Fartsy konat od 20. do 23. 6. 2019 jak jinak než opět v Hlinsku, a bude úplně všude: v muzeu, v Orlovně, v Knihovně, na nábřeží, na Cihelce, ve skateparku a zase v muzeu. Mladí lidé se na 4 dny ponoří do kulturního kolotoče hudby, divadla, přednášek a výtvarného umění.

Festival si potrpí na zajímavá témata a diskuze. Letos se budou probírat trollové a hejtaři na internetu, poezie, baby, Rusko, nihilismus, narcistní laskavci, hodinky s vodotryskem, kata-rze, skejtový parádičky a Marold. Přijede Prago Union, Ventolín, Divadlo Líšeň, Škeble, Čupakábra a Gtéčko představí v premiéře dvě nové hry.

artsy fartsyBude tu spousta zajímavých lidí, co umí zajímavé věci. Kultura a Rychtář protečou do všech hlineckých koutů, Jetmarovské speciality provoní Hlinsko a mladá kultura vás bude bavit. Letos si schovejte parády a srdíčka. Letošní podtitul totiž říká, že "Emocema se musí šetřit".

Vstupenky jsou ve čtvrtek za dobrovolný příspěvek, v pátek budou stát 100 Kč, v sobotu 250 Kč a neděle bude opět dobrovolná.
Betlém Hlinsko – památková rezervace na Vysočině

Betlém Hlinsko – památková rezervace na Vysočině

Památková rezervace Betlém v Hlinsku je jednou z expozic Muzea v přírodě Vysočina, jediného muzea v přírodě v Pardubickém kraji. Jde o soubor roubených a zděných domků, které si tu v první polovině 18. století postavili drobní městští řemeslníci.

Muzeum a galerie Hlinsko – historická, textilní a národopisná expozice

Muzeum a galerie Hlinsko – historická, textilní a národopisná expozice

Hlinecké muzeum vzniklo 1874 a patří k nejstarším v Čechách, sběrným programem jako první okresní muzeum. Prohlédnout si zde můžete historickou, národopisnou a řemeslnou expozici.

Další aktuality