Úvod > Aktuality > Strom pro letošní Vánoce v Praze je 19 metrů vysoký krasavec z Jílového
Strom pro letošní Vánoce v Praze je 19 metrů vysoký krasavec z Jílového
"> "> Trhy v Praze "> "> ">
Kultura

Strom pro letošní Vánoce v Praze je 19 metrů vysoký krasavec z Jílového

  • Vydáno27. října 2020
Stromem, který se letos stane symbolem adventu v hlavním městě, bude smrk ztepilý. Vyrostl nedaleko Jílového u Prahy na soukromém pozemku a měří zhruba devatenáct metrů. Pokud se výrazně nezmění situace s pandemií, vztyčí zástupci organizátora strom na Staroměstském náměstí dle původního plánu v noci z 23. na 24. listopadu.
Vánoční trhy PrahaSpolečnost Taiko již vybrala vhodný strom pro letošní instalaci na Staroměstském náměstí. Smrk ztepilý vyrostl nedaleko Jílového u Prahy na soukromém pozemku a měří zhruba devatenáct metrů. Majitel se rozhodl strom darovat Praze právě kvůli jeho výšce.

Středočeský smrk se letos stane zřejmě jediným symbolem adventu a Vánoc, který si bude možné na Staroměstském náměstí užít, i když oproti minulým hojnějším a veselejším letům bude skromněji nazdoben.
 

Letošní vánoční trhy kvůli pandemii nebudou

Největší Vánoční trhy v České republice na Staroměstském, Václavském náměstí a na náměstí Republiky se letos konat nebudou. Společné rozhodnutí zástupců města a organizátora vyplynulo z aktuální situace související s pandemií Covid-19.

Na druhou stranu se říká, že dobrá nálada půl zdraví. Právě i z důvodů psychologických se organizátoři tradičních trhů nechtěli vzdát vánočních svátků zcela. Vánoční svátky mají být znakem pohody a klidu. A právě v této těžké době jsou klid a dobrá nálada potřeba více než kdy jindy. Proto se rozhodli přistoupit k menší verzi vánočních oslav. Proto bude na Staroměstském náměstí postaven vánočně ozdobený strom, aby i Pražan, který bude procházet centrem města měl hezký pocit z vánoční atmosféry. Na druhou stranu se nebude jednat o výzdobu nějak nákladnou ani pompézní. Pokud se výrazně nezmění situace s pandemií, bude smrk vztyčen dle původního plánu v noci z 23. na 24. listopadu.
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

26.11.
6.1.
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

Oslavy vánočních svátků v Praze se ponesou v duchu tradic a lásky k přírodě, ale zásluhou moderních technologií budou mít nádech 21. století. Trhy startují 26. listopadu 2022 a končí 6. ledna 2023, tedy na Tři krále.

Staroměstské náměstí v Praze – nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí v Praze – nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí je jednou z povinných zastávek při návštěvě Prahy. V každou celou hodinu se shromáždí davy turistů před Staroměstskou radnicí, aby sledovali pochod apoštolů na historickém orloji. Jiní odpočívají na lavičkách nebo na zahrádkách kaváren a vdechují atmosféru tohoto místa.