Úvod > Aktuality > Stroj času spustí v Regionálním muzeu v Žatci
Stroj času spustí v Regionálním muzeu v Žatci
">
Kultura

Stroj času spustí v Regionálním muzeu v Žatci

  • Vydáno16. prosince 2012
Unikátní interaktivní výstavu s názvem Žatecký stroj času připravili v Regionálním muzeu v Žatci. Expozice bude pro veřejnost otevřena od pondělí 17. prosince v návštěvních hodinách muzea.
Největším exponátem je „slepá mapa" Žatce z roku 1843, do které musí hráč k získání nápovědy dosadit na správné místo fotografie významných objektů. V expozici najde i záhadnou truhlu, obsahující historické snímky s informacemi nezbytnými k další cestě za zapomenutým a po léta hledaným pokladem. Fotografie jsou doplněny QR kódy, které zvídavé návštěvníky navedou k podrobnějším informacím.
 
Zcela inovativní je způsob komunikace návštěvníka s expozicí. Ten je vtažen do příběhu z počátku 19. století prostřednictvím tabletu s připravenou hrou. Aby mohl postoupit ve hře dál, vyhledává a uplatňuje indicie z panelů výstavy a dozvídá se tak hravou formou informace o žatecké minulosti. Jednotlivá stanoviště jsou věnována tématům z historie města, například průmysl, školství, víra, osobnosti, zajímavosti.
 
Jádrem výstavy v Regionálním muzeu je prezentace historických fotografií a faktů z dějin města zejména 19. a 20. století.

Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci

Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci

Kabinet chmelových známek je největší vystavovaný soubor účelových známek v České republice. Co se týče známek chmelových, je expozice bezesporu nejobsáhlejší veřejnou sbírkou tohoto druhu na evropském kontinentě.