Úvod > Aktuality > Strhující pirátské bitvy proběhnou o víkendu opět v Úštěku
Strhující pirátské bitvy proběhnou o víkendu opět v Úštěku
"> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Strhující pirátské bitvy proběhnou o víkendu opět v Úštěku

  • Vydáno11. července 2022
Takovou řež hlavní pláž jezera Chmelař v Úštěku ještě nezažila! Více než tři stovky pirátů se tam v krutých bitvách servou už tuto sobotu, 16. července 2022. Oblíbená akce Piráti dobývají jezero Chmelař se letos koná už potřiadvacáté.
pirátiJedinečnou a stylovou taškařici, kterou hned tak někde neuvidíte a nezažijete, slibuje Pirátské dobývání jezeraÚštěku. V pátek 15. července večer a v sobotu 16. července na celý den obsadí pláž jezera Chmelař piráti, korzáři a bukanýři.

V pátek od 20 hodin bude otevřeno pirátské městečko a na pochod se vydá horda divokých pirátů, nahánějící děs a hrůzu svému okolí.

 

Pirátské bitvy a pasování do pirátského stavu

Piráti na jezeře ChmelařBěhem soboty návštěvníci uvidí tři zhruba hodinové bitvy, které mohou sledovat i z vody. Kromě toho se mohou těšit na historické tržiště, přístavní městečko a spoustu soutěží, rýžování zlata, večerní ohňovou bitvu a ohňostroj. Celodenní program se bude konat od 9 do 24 hodin. Děti v poctivé masce piráta budou několikrát za den pasováni kapitánem do pirátského stavu.

Urputné bitvy vypuknou ve 11:00, 15:00 a 21:00 hodin. Večerní program zakončí ohňostroj kolem 22:00 hodin. Vstupné bude dospělé stát 100 Kč a děti 50 Kč. Počet návštěvníků bude omezen dle aktuálního vládního rozhodnutí. Na vstup do areálu stačí čestné prohlášení nebo průkazka očkovaného. Parkování bude k dispozici i na hrázi jezera.

Užijte si největší pirátské bitvy v ČR s nejdelší tradicí!

 

Jezero Chmelař s kempem u městečka Úštěk

Jezero Chmelař s kempem u městečka Úštěk

Jezero vzniklé zatopením oblasti pojmenované příznačně Chmelař. V pivu se tu koupat sice nebudete, ale obrovská vodní plocha a dvě písečné pláže a sportovní vybavení kempu s možností ubytování ve stanech i v chatkách vás v horkém létě osvěží zaručeně.

Město Úštěk – nejmenší městská památková rezervace v ČR

Město Úštěk – nejmenší městská památková rezervace v ČR

Úštěk je malé město v severních Čechách, 17 km severovýchodně od Litoměřic. Leží na výrazném pískovcovém návrší v nadmořské výšce kolem 240 m na rozhraní CHKO České středohoří a Kokořínsko.