!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Strhující pirátské bitvy proběhnou o víkendu opět v Úštěku
Strhující pirátské bitvy proběhnou o víkendu opět v Úštěku
"> ">
Zážitky

Strhující pirátské bitvy proběhnou o víkendu opět v Úštěku

Vydáno 10. července 2019
Takovou řež hlavní pláž jezera Chmelař v Úštěku ještě nezažila! Více než dvě stovky pirátů se tam v krutých bitvách servou už tuto sobotu, 13. července 2019. Oblíbená akce Piráti dobývají jezero Chmelař, kam každoročně míří tisíce diváků, se letos koná už pojedenadvacáté.
pirátiJedinečnou a stylovou taškařici, kterou hned tak někde neuvidíte a nezažijete, slibuje Pirátské dobývání jezeraÚštěku. V pátek 12. července večer a v sobotu 13. července na celý den obsadí pláž jezera Chmelař piráti, korzáři a bukanýři.

V pátek od 20 hodin bude otevřeno pirátské městečko a na pochod se vydá horda divokých pirátů, nahánějící děs a hrůzu svému okolí. Společným tématem letošních bitev a "pirátského dění" bude vypálení Havany z roku 1762.


Pirátské bitvy a pasování do pirátského stavu

Piráti na jezeře ChmelařBěhem soboty návštěvníci uvidí tři zhruba hodinové bitvy, které mohou sledovat i z vody. Kromě toho se mohou těšit na historické tržiště, přístavní městečko a spoustu soutěží, rýžování zlata, večerní ohňovou bitvu a ohňostroj. Clodenní program se bude konat od 9 do 23 hodin. Děti v poctivé masce piráta budou několikrát za den pasováni kapitánem do pirátského stavu a získají malý dárek.

Urputné bitvy vypuknou v 11:00, 15:00 a 21:30 hodin. V 18.00 hodin bude odstartována nefalšovaná pirátská diskotéka a ve 22:00 bude odpálen velký ohňostroj.

Sobotní vstupné je pro dospělé 60 korun a pro děti 40 korun. Každý návštěvník, který přijde v poctivé masce piráta, bude pasován do pirátského stavu a navíc si na památku odnese drobný dárek. Pořadatelé očekávají tisíce návštěvníků, parkování bude k dispozici i na hrázi jezera. Zároveň by měly být posílené vlaky ze směru od LitoměřicČeské Lípy.
Město Úštěk - nejmenší městská památková rezervace v ČR

Město Úštěk - nejmenší městská památková rezervace v ČR

Úštěk je malé město v severních Čechách, 17 km severovýchodně od Litoměřic. Leží na výrazném pískovcovém návrší v nadmořské výšce kolem 240 m na rozhraní CHKO České středohoří a Kokořínsko.

Jezero Chmelař s kempem u městečka Úštěk

Jezero Chmelař s kempem u městečka Úštěk

Jezero vzniklé zatopením oblasti pojmenované příznačně Chmelař. V pivu se tu koupat sice nebudete, ale obrovská vodní plocha a dvě písečné pláže a sportovní vybavení kempu s možností ubytování ve stanech i v chatkách vás v horkém létě osvěží zaručeně.

Další aktuality

20.12.
2020
Ve Skiareálu Klínovec se už lyžuje

Ve Skiareálu Klínovec se už lyžuje

Severozápadní Čechy | Zimní sporty
13.12.
2020
Pravčickou bránu můžete navštívit i v zimním období

Pravčickou bránu můžete navštívit i v zimním období

Severozápadní Čechy | Příroda