Úvod > Aktuality > Střecha Lucerny se otevírá pro veřejnost
Zážitky

Střecha Lucerny se otevírá pro veřejnost

  • Vydáno2. května 2019
Od 19. května 2019 bude historicky poprvé zahájeno pravidelné otevření střechy pražského paláce Lucerna. Stane se tak symbolicky 110 let od dokončení stavby první části legendární multifunkční budovy. Střecha Lucerny bude zajímavým místem pro setkávání návštěvníků či obyvatel Prahy. Budou mít možnost vidět Prahu z netradičního místa, poodhalit tajemství městského zahradničení nebo si užívat kulturní a doprovodný program.
Střecha LucernyStřecha Lucerny, kterou provozuje kavárník Ondřej Kobza, se vůbec poprvé otevře pravidelně veřejnosti. Střecha bude otevřena pravidelně v neděli a v pondělí od 15 hodin do setmění, a to od 19. května až do konce října (v minulých dvou letech se střecha otevírala jen na týden). Letos navíc uplyne 110 let od zprovoznění první části paláce Lucerna a 120 let od narození jeho spolumajitele Miloše Havla.
 
Střecha LucernyUnikátní výstavu "Jak Lucerna povznesla velkoměstský ráz Prahy", jejímž partnerem je Knihovna Václava Havla, si můžete prohlédnout na 15 válcích, na nichž bývaly nádražní jízdní řády. Nyní poslouží jako originální výstavní plocha. Přijdťe se podívat na strhující příběh budování paláce Lucerna, který patřil jedné rodině. Přestože je Lucerna více než stoletá dáma, umí stále zaujmout. Ke vstupu na střechu je třeba použít výtah páternoster naproti vstupu do Velkého sálu Lucerny.
Střecha paláce Lucerna

Střecha paláce Lucerna

Každé město má emblematickou budovu. Paříž Eiffelovku, New York Empire State Building. Vyjadřují duši města. Kromě Pražského hradu je pro nás právě takovou ikonickou budovou Palác Lucerna.

Palác Lucerna – secesní srdce Prahy

Palác Lucerna – secesní srdce Prahy

Pasáž Lucerna, vzdálená jen několik málo metrů od Václavského náměstí, se dnes počítá k architektonickým pomníkům dřívější moderny. V pasáži se nachází kino v secesním stylu, několik obchodů a barů a také originální socha výtvarníka Davida Černého – parodie na rytířský pomník sv. Václava.

Další aktuality

Festival Cirkopolis ukáže pestrost evropského cirkusu

Mezinárodní festival nového cirkusu Cirkopolis se uskuteční od 12. do 18. února 2023. Na již 10. ročník zavítají umělci převážně z jižní části Evropy a představí různé podoby současného cirkusu. Francouzská dvojice CollectifPetit Travers a jejich žonglérsko-bubenická show festival zahájí. Hranice vnímání bolesti vytyčí španělská performerka Elena Zanzu. Tělo na tělo prozkoumá francouzská dvojice párových akrobatů Un loup pour l'homme potenciál fyzické přitažlivosti. Festival poprvé přiváží představení vytvořené a určené zvědavému dětskému divákovi. Mezinárodní festival nového cirkusu Cirkopolis přivítá diváky v Paláci Akropolis, divadle Ponec, Kasárnách Karlín a nově i v Centru současného umění DOX.
Praha | Zážitky

Tipy na víkend v Praze a okolí

V Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na víkend a zajímavé výlety a novinky? Máme pro vás spousty kulturních a volnočasových akcí v Praze a okolí. Stačí si vybrat a vyrazit na výlet za zábavou i poznáním.
Praha | Zážitky

Kam za vodou v Praze

Kromě několika krytých bazénů, letních koupališť, vodních nádrží a říčních lázní najdete v Praze i čtyři celoročně otevřené aquaparky. Vodní ráje si můžete užívat po celý rok. Zadovádějte si v bazénu, sjeďte divokou řeku, vyhřejte se se v sauně anebo si užijte pořádnou zábavu při jízdě na toboganu!
Praha | Lázně a wellness

50 tipů pro děti v Praze

Chcete s dětmi vyrazit v Praze někam, kde je to bude bavit? Pak se nechejte inspirovat našimi tipy, které zaručují dobrou zábavu dětem od nejmenších, až po ty vzrostlejší. A mnohdy se pobaví i dospělí. Zajdete do zoo, za filmovými triky nebo do světa mašinek či Lega?
Praha | Zážitky