Úvod > Aktuality > Strážní hrad Hauenštejn ožije šermířskou zábavou a dělovou palbou
Strážní hrad Hauenštejn ožije šermířskou zábavou a dělovou palbou
"> "> ">
Památky

Strážní hrad Hauenštejn ožije šermířskou zábavou a dělovou palbou

  • Vydáno17. října 2019
Konec října se blíží a řada hradů a zámků se chystá za letošní sezonou zavřít pomyslnou bránu. Horní hrad na Karlovarsku byl před pár lety téměř zapomenutou ruinou. Dnes je vše jinak... Přijďte si užít podzim Krušných hor na hrad. V sobotu a v neděli 19. a 20. 10. 2019 je na závěr sezóny připraven historický program s názvem Horní hrad pod palbou.
Přijďte si užít podzim Krušných hor na hrad Hauenštejn. Na 19. a 20. října 2019 od 10.00 do 17.00 hodin se chystá akce Horní hrad pod palbou, při níž nebudou chybět šermíři, dělostřelci, přednášky o palných zbraních, lukostřelba a mnohé další atrakce.

Dva dny bude k vidění na 100 šermířů ze skupin Bohemica Sanguis, Fechtýři, Mortis, Savioli a Jednota panská. Kromě šermířských soubojů se ale také těšte na ukázky historických palných zbraní skupiny Darkness. Zažijte na vlastní ušní bubínky, jak hřmí dělo! Četné přednášky o zbraních jsou plné dunivých a řinčivých ukázek a zvídavě se ptát je dovoleno. V hradním stánku můžete ochutnat třeba teplou medovinu nebo výtečné hornohradské víno. V sobotu si na vás po setmění posvítí Ohnivé divadlo Ignis. Vstupné na hrad bude stát 150 korun, snížené 100 Kč.
Horní Hrad nedaleko Stráže nad Ohří

Horní Hrad nedaleko Stráže nad Ohří

Hrad a zámek Horní Hrad také řečený Hauenštejn je středověký strážní hrad nedaleko Stráže nad Ohří, rozšířený a upravený v polovině 19. století ve stylu anglické novogotiky.