Úvod > Aktuality > Zámek Stránov v Jizerním Vtelně u Mladé Boleslavi bude o víkendu vánočně naladěný

Zámek Stránov v Jizerním Vtelně u Mladé Boleslavi bude o víkendu vánočně naladěný

Vydáno 3. prosince 2019 Památky
Již tuto sobotu 7. prosince 2019 čekají na návštěvníky zámku Stránov kostýmované prohlídky. Během nich jste zváni na pohádkový příběh přímo u pana knížete na zámku. Akce je určena pro veřejnost, pro rodiny s dětmi, pro milovníky vánoční atmosféry.
zámek stránovChcete prožít pohádkový příběh zamilovaného kuchaře a kuchařky? Toto přání se vám lehce splní v komnatách vánočně vyzdobeného zámku Stránov, kde se již vše připravuje na Štědrý den. Do příprav se také zapojíte i vy.

Kuchařce pomůžete s pečením cukroví a ochutnáte její nadýchanou vánočku. Pomůžete ozdobit vánoční stromeček, dozvíte se, proč máme na stole adventní věnec a jaká tradiční jídla se podávají. Společně s knížetem a kněžnou zapálíte adventní svíčku, rozkrojíte jablíčko a zazpíváte si vánoční koledu.

Pohádová prohlídka vás zavede i do zámecké kaple, kde si s knězem při "půlnoční" mši připomenete, proč se vlastně Vánoce slaví. S usměvavou služebnou si každý na památku vyrobí malý dárek.

Novorenesanční zámek Stránov stojí na ostrohu nad Skalským potokem u obce Jizerní Vtelno, cca 12 km od Mladé Boleslavi směrem na Mělník. Zámek v roce 1917 koupil prezident Škodových závodů a senátor parlamentu Josef Šimonek a s rodinou zde žil až do znárodnění v roce 1950. Velká část zámku prochází v současné době rekonstrukcí. Během roku se zde koná několik akcí.

Vánoce na zámku - hrané prohlídky na zámku.

Vánoce na zámku - hrané prohlídky na zámku.

Upečme sladký pohádkový příběh a přijměte pozvání ke knížeti na zámek. Akce je určena pro veřejnost, pro rodiny s dětmi, pro milovníky vánoční atmosféry.

Pohádkový zámek Stránov

Pohádkový zámek Stránov

Novorenesanční zámek Stránov najdete v obci Jizerní Vtelno nedaleko Mladé Boleslavi. O tom, proč bývá zámek označován za jeden z nejpohádkovějších zámků České republiky, se můžete přesvědčit sami. Stále zde ale probíhají částečné rekonstrukce interiérů i exteriérů.