Úvod > Aktuality > Strakonický hrad uzavře na tři roky expozice muzea
Strakonický hrad uzavře na tři roky expozice muzea
">
Kultura

Strakonický hrad uzavře na tři roky expozice muzea

  • Vydáno29. června 2018
Následující dny jsou posledními, které Strakonický hrad absolvuje v nynější podobě. Od 1.7.2018 bude uzavřen kvůli rozsáhlé rekonstrukci kapitulní síně a ambitu.
V prostorách bývalé komendy maltézského řádu vznikne zcela nová, v ČR jediná, expozice věnovaná historii a současnosti maltézského řádu ve spojení s historii města.

Hradní muzeum bude uzavřeno do poloviny roku 2021. Černá kuchyně a hradní věž zůstanou po dobu rekonstrukce přístupné.
Naučná stezka Švandy dudáka ve Strakonicích

Naučná stezka Švandy dudáka ve Strakonicích

Ve Strakonicích můžete zavzpomínat a projít se po Naučné stezce Švandy dudáka. Stezka vznikala v letech 2007 až 2008 a vede místy, kudy podle pověstí chodil a hrál bájný dudák Švanda.

Muzeum středního Pootaví Strakonice

Muzeum středního Pootaví Strakonice

Muzeum založené v roce 1894 spravuje stálé expozice v prostorách strakonického hradu a od roku 2008 také unikátní areál Vodního mlýna v Hoslovicích. V současné době prochází muzeum rozsáhlou rekonstrukcí. Otevřeny jsou jen aktuální výstavy, černá kuchyně a vyhlídková věž Rumpál.

Strakonický hrad

Strakonický hrad

Celá staletí stojí na kamenném ostrohu nad soutokem Otavy s Volyňkou ve Strakonicích středověký hrad. Mohutný komplex s gotickou věží Rumpál je dnes národní kulturní památkou a tvoří nezaměnitelnou dominantu Strakonic.