Úvod > Aktuality > Stezka Zakázanka v pražské Zoo uchvátí jedinečnými výhledy
Stezka Zakázanka se otevírá
"> Stezka Zakázanka se otevírá
Příroda

Stezka Zakázanka v pražské Zoo uchvátí jedinečnými výhledy

  • Vydáno11. března 2013
Desítky let uzavřená vyhlídková cesta Zakázanka se opět otevírá veřejnosti. Nově opravená stezka nabízí nejen mimořádné výhledy, ale také nové expozice. V rámci slavnostního otevření v sobotu 16. března zde proběhne netradiční závod dvojic v běhu do vrchu.
Stezka ZakázankaDesítky let uzavřená vyhlídková cesta Zakázanka v pražské zoologické zahradě se po dlouhé době znovu otevírá veřejnosti. Stezku vystříleli do skalního masívu ženisté československé armády už ve 30. letech, v posledních 40 letech však byla nepřístupná.

Stezka nazvaná Zakázanka vede od velké voliéry dravců k rozhledně Obora a nabízí ojedinělé výhledy na dolní část zoologické zahrady, Prahu i údolí Vltavy. Výhled z pět set metrů dlouhé stezky ještě umocňuje visutá vyhlídka. Prostor zde dostaly také zcela nové expozice původních obyvatel skalního srázu a důležitou součástí Zakázanky je i geologická expozice přibližující zajímavé prostředí, kterým trasa prochází.

U příležitosti otevření Zakázanky pořádá zoo v sobotu 16. března první ročník v běhu dvojic Zakázankou. Soutěžní dvojice budou na stezku vybíhat od 10 do 12 hodin. Závodu se  mohou uúčastnit  dvojice dospělých i smíšené páry dospělých a dětí. Samotné slavnostní zpřístupnění plánuje vedení zahrady na 14. hodinu.

Vyhlídková cesta Zakázanka v pražské Zoo

Vyhlídková cesta Zakázanka v pražské Zoo

Stezka nad pražskou Zoo vede od voliéry dravců po rozhlednu Obora. Cestou vás uchvátí netradiční výhledy na Prahu, zajímavá je také geologická expozice přibližující zajímavé prostředí, kterým stezka prochází.

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.