Úvod > Aktuality > Stezka v oblacích se veřejnosti otevře tuto sobotu
Stezka v oblacích se veřejnosti otevře tuto sobotu
"> "> "> ">
Příroda

Stezka v oblacích se veřejnosti otevře tuto sobotu

  • Vydáno3. prosince 2015
Přinášíme první fotografie dostavěné Stezky v oblacích v Králickém Sněžníku, která brány pro veřejnost otevře tuto sobotu 5. prosince. Pokud stezku navštívíte do 15. dubna, k jedné zakoupené vstupence získáte druhou zdarma. Na třetí adventní sobotu navíc provozovatel připravuje běžecké závody.

Výhledy z výšky Petřínské rozhledny

Stezka v oblacích se nachází poblíž chaty Slaměnka, nedaleko horní stanice lanovky Sněžník, v nadmořské výšce 1116 m n. m. Je vysoká 55 metrů a na vrchol se pohodlně dostanete po dřevěné cestě i s kočárky a invalidními vozíky. Pro srovnání, vyšší vyhlídková plošina Petřínské rozhledny je shodně ve výšce 55 metrů! Ti odvážnější mohou k cestě dolů využít 101 m dlouhý nerezový tobogán s okýnky. Ze samého vrcholu se naskýtají dechberoucí výhledy na celý masiv Králického Sněžníku s malebným údolím řeky Moravy, v dálce pak i hlavní hřeben Jeseníků, Suchý vrch a Krkonoše.

Tato unikátní stavba nabízí nejen nádherné výhledy. Své návštěvníky zároveň vzdělává a baví. Z informačních tabulí po celé délce stezky se dozvíte zajímavosti o okolí této stavby, historii zdejšího údolí a mracích jako meteorologickém jevu.
 

Je libo stometrový tobogán?

Návrh projektu stavby pochází z dílny architekta Zdeňka Fránka, který působí od roku 2012 jako děkan Fakulty umění a architektury na Technické univerzitě v Liberci. Jako pedagog působil také na FA VUT Brno, VŠB Ostrava a ARCHIP v Praze. Realizoval řadu výstav v ČR i po celém světě. V současné době se věnuje projekční, publikační a pedagogické činnosti doma i v zahraničí.

Pro milovníky dobrodružství a zábavy je v objektu připraveno několik atrakcí jako odpočinková síť, rukáv, hnízda nebo tunel na lávce. Rukáv je atrakce tvořená hustou sítí určená k prolezení z jednoho patra lávky do druhého. Odpočinkovou síť využijí malí i velcí návštěvníci k relaxaci před nebo po výstupu na stezku.  Pro cestu dolů můžou návštěvníci využít již zmíněný, částečně průhledný tobogán, který je několika klopenými zatáčkami bezpečně dopraví dolů k samému úpatí rozhledny.
 

Běh do oblak

Na 12. prosince je pak v plánu běžecký závod s převýšením 430 m, který finišuje přímo na vrcholu Stezky v oblacích. Hromadný start 2500 metrů dlouhého běhu proběhne ve 12 hodin a 12 minut přímo před wellness hotelem Vista za každého počasí. Zúčastní se hvězdy v čele s Robertem Krupičkou, běžci z okolí, ale i z daleka. Wellness Hotel Vista připravil pro všechny mimořádné ceny víkendových pobytů se skvělým wellness zázemím. Výsledky se vyhlašují ve čtyřech kategoriích, do a nad 40 let, muži a ženy.
Stezka v oblacích Dolní Morava

Stezka v oblacích Dolní Morava

Stezka v oblacích na Dolní Moravě návštěvníkům umožní projít se v korunách stromů s jedinečným výhledem na horské masivy v okolí. Svým tvarem má připomínat let nočního motýla. Stezku najdete poblíž horní stanice lanovky Sněžník ve výšce 1 116 metrů.