Úvod > Aktuality > Stezka korunami stromů na Lipně je již zcela bezbariérová
Stezka korunami stromu na Lipne je již zcela bezbariérová
"> Stezka korunami stromu na Lipne je již zcela bezbariérová "> Na vrchol 40metrové vyhlídkové veže na Stezce korunami stromu se již dostane každý - vozíckári i rodiny s kocárky "> Vozíckári mají nove možnost dostat se bez námahy do nejvyššího bodu oblíbené turistické atrakce a kochat se krásným výhledem
Příroda

Stezka korunami stromů na Lipně je již zcela bezbariérová

  • Vydáno21. listopadu 2013
Na vrchol 40metrové vyhlídkové věže na Stezce korunami stromů se již dostane každý – vozíčkáři i rodiny s kočárky. Na vyhlídkové věži byla instalována speciální plošina, která umožňuje snadno zdolat poslední dva metry stezky a užít si tak pohodlnou cestu až do posledního patra věže bez jakýchkoliv omezení.
Bez bariérStezka korunami stromů Lipno již od svého otevření myslí i na handicapované. I proto destinace Lipno získala prestižní ocenění EDEN (European Destination of Excellence) za projekt Lipno bez bariér. Po velmi úspěšné letní sezóně se provozovatelé Stezky rozhodli, že udělají pro návštěvníky maximum a umožní všem výstup až na vrchol vyhlídkové věže.

Umístění plošiny tak umožňuje komfortní přístup na úplný vrcholek vyhlídkové věže handicapovaným. Vozíčkáři tak mají nově možnost dostat se bez námahy do nejvyššího bodu oblíbené turistické atrakce a kochat se krásným výhledem na šumavskou přírodu a Lipno. Nově umístěná plošina je přitom jedinou technologií, kterou na Stezce uvidíte. Bezbariérovost je totiž řešena především pozvolným stoupáním dřevěné lávky a vozíčkáře tak na jejich cestě nečekají žádné viditelné překážky.

Stezka korunami stromů měří 675 m a návštěvníkům kromě unikátních výhledů a možnosti poznat život v korunách stromů nabízí i nejdelší suchý tobogán v ČR. Na své si přijdou zvláště rodiny s dětmi. Ty si užívají adrenalinové stanice nebo získávají nové vědomosti u didaktických tabulí. Stezka je otevřena po celý rok. V zimních měsících si mohou lyžaři zdarma zapůjčit outdoorovou obuv a skloubit lyžování na sjezdovkách s unikátní procházkou korunami stromů.
Lipno bez bariér

Lipno bez bariér

Díky projektu Lipno si naplno mohou užít i handicapovaní lidé nabídky Lipna a okolí. Projekt umožňuje handicapovaným občanům a jejich rodinám opakovaný návrat na Lipno během celého roku.

Národní park Šumava – zelené srdce Evropy

Národní park Šumava – zelené srdce Evropy

Šumava je lákavým cílem pro ty, kteří hledají majestát a velebnost přírody, fyzické i psychické zotavení. Na území NP se nachází 7 obcí (Srní, Kvilda, Horská Kvilda, Modrava, Stožec, České Žleby a Prášily) a několik menších osad (Filipova Huť, Dobrá, Jelení).

Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce 11,6 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky.

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 – 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.