Úvod > Aktuality > Stezka korunami stromů Lipno láká i v chladném počasí, v sobotu přijde i Mikuláš
Stezka korunami stromů Lipno láká i v chladném počasí, v sobotu přijde i Mikuláš
"> "> "> ">

Stezka korunami stromů Lipno láká i v chladném počasí, v sobotu přijde i Mikuláš

Vydáno 3. prosince 2019 Příroda
Do korun stromů se můžete vydat nejen v letní sezóně, ale kdykoli během roku. Stezka korunami stromů Lipno s 40 metrů vysokou vyhlídkovou věží je otevřena celoročně. V sobotu 7. prosince 2019 navíc na stezku zavítá Mikuláš, čert a anděl. Je to ideální příležitost pro kratší rodinný výlet. Mikulášská družina bude mít pro všechny děti připraveny dárky, ale také úkoly.
Mikuláš na StezceStejně jako minulý rok i letos mohou rodiny s dětmi oslavit mikulášský svátek na Stezce korunami stromů Lipno. Mikuláš, čert a anděl tu budou 7. prosince nadělovat hodným dětem dárky. Na děti, které jim zazpívají nebo řeknou básničku, čeká navíc sladké překvapení.

Mezi 11. – 14. hodinou se bude trojice pohybovat v okolí Stezky korunami stromů Lipno. Z centrálního parkoviště v Lipně nad Vltavou se ke Stezce korunami stromů dostanete krátkou procházkou nebo stezkabusem. Akce je pro všechny účastníky zdarma.

Pohled z vyhlídkové věže na okolní krajinu kolem Lipenského jezera a Novohradské hory je možné užít si v prosinci každý den od 10 do 16 hodin, mimo Štědrého dne.

Ke stezce se dostanete buď Stezka busem nebo si na vrchol Kramolína můžete udělat pěší výstup po vyznačené trase. Stezka v korunách stromů je i za podzimního počasí bezproblémově schůdná, a to i pro vozíčkáře nebo dětské kočárky. Naskytne se vám tu fantastický výhled na Šumavu. Devítihranná věž je unikátní svým vzhledem, a to nejen díky vzdušné architektonické formě, ale také typem a metodou výstavby.

Od úrovně kmenů až nahoru do vrcholků stromů spatříte nesčetné životní formy. Mechovitý porost, hmyz, drobné živočichy a ptactvo lze pozorovat z jedinečné perspektivy. V celkové délce 675 metrů můžete zažít zcela neobvyklé, ale bezpečné zážitky na 18 adrenalinových zastávkách, které jsou podél bezbariérové stezky vytvořeny. Zcela jedinečný zážitkem je nejdelší suchý tobogán v České republice v celkové délce 52 metrů, který se vine středem věže.

Nejen na děti cestou čeká řada naučných zastavení a didaktických prvků z oblasti přírody, její ochrany a funkce lesa. Podzim přináší na Lipno rozmanitost barev, takže pohled ze stezky je zase úplně jiný než v létě. Za příznivého počasí je možné vidět i vrcholky Alp.
Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 - 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.

Vodní nádrž Lipno - jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno - jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno je největší umělé jezero České republiky. Voda z přehrady je vedena k podzemní elektrárně. Jezero, které vzniklo za hrází, je právem nazýváno "jihočeským mořem". Dosahuje délky 44 km a v místě největší šířky (u Černé v Pošumaví) činí vzdálenost obou břehů 10 km.

Ptačí stezka na Lipně

Ptačí stezka na Lipně

Ptačí stezka je novinkou od léta 2018 na Lipně, přímo u Stezky korunami stromů.