Úvod > Aktuality > Stezka korunami stromů Lipno znovu otevírá, v sobotu přijde i Mikuláš
Stezka korunami stromů Lipno znovu otevírá, v sobotu přijde i Mikuláš
"> "> "> ">
Příroda

Stezka korunami stromů Lipno znovu otevírá, v sobotu přijde i Mikuláš

  • Vydáno1. prosince 2020
Stezka korunami stromů bude opět otevřena, a to už tento čtvrtek 3. 12. 2020. Procházku lesem do korun stromů si můžete udělat denně od 10 do 16 hodin. V sobotu 5. prosince 2020 navíc na stezku zavítá Mikuláš, čert a anděl. Je to ideální příležitost pro kratší rodinný výlet. V rámci akce budou dodržena všechna platná epidemická opatření.
Mikuláš na StezceStejně jako minulý rok i letos mohou rodiny s dětmi oslavit mikulášský svátek na Stezce korunami stromů Lipno. Mikuláš, čert a anděl tu budou 5. prosince 2020 nadělovat hodným dětem dárky. Pro všechny děti je připravena malá odměna i lišák Fox a jeho kouzelnické představení.

Trojice anděl, čert a Mikuláš se bude v okolí Stezky korunami stromů pohybovat mezi 11. až 14. hodinou. Z centrálního parkoviště v Lipně nad Vltavou se ke Stezce korunami stromů dostanete krátkou procházkou nebo stezkabusem. Akce je pro všechny účastníky zdarma, bude třeba zaplatit pouze vstup na Stezku.
 

Stezka korunami stromů na Lipně je nádherná i v zimě

Pohled z vyhlídkové věže na okolní krajinu kolem Lipenského jezera a Novohradské hory bude od 3. prosince možné užít si každý den od 10 do 16 hodin, mimo Štědrého dne.

Ke stezce se dostanete buď Stezka busem nebo si na vrchol Kramolína můžete udělat pěší výstup po vyznačené trase. Stezka v korunách stromů je i za podzimního počasí bezproblémově schůdná, a to i pro vozíčkáře nebo dětské kočárky. Naskytne se vám tu fantastický výhled na Šumavu. Devítihranná věž je unikátní svým vzhledem, a to nejen díky vzdušné architektonické formě, ale také typem a metodou výstavby.

Od úrovně kmenů až nahoru do vrcholků stromů spatříte nesčetné životní formy. Mechovitý porost, hmyz, drobné živočichy a ptactvo lze pozorovat z jedinečné perspektivy. V celkové délce 675 metrů můžete zažít zcela neobvyklé, ale bezpečné zážitky na 18 adrenalinových zastávkách, které jsou podél bezbariérové stezky vytvořeny. Zcela jedinečný zážitkem je nejdelší suchý tobogán v České republice v celkové délce 52 metrů, který se vine středem věže.

Nejen na děti cestou čeká řada naučných zastavení a didaktických prvků z oblasti přírody, její ochrany a funkce lesa. Za příznivého počasí je možné vidět i vrcholky Alp.
Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 – 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.

Vodní nádrž Lipno – jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno – jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno je největší umělé jezero České republiky. Voda z přehrady je vedena k podzemní elektrárně. Jezero, které vzniklo za hrází, je právem nazýváno "jihočeským mořem". Dosahuje délky 44 km a v místě největší šířky (u Černé v Pošumaví) činí vzdálenost obou břehů 10 km.