Úvod > Aktuality > Šternberský palác bude otevřen pouze do neděle
Šternberský palác bude otevřen pouze do neděle
"> ">
Kultura

Šternberský palác bude otevřen pouze do neděle

  • Vydáno11. září 2019
Jen do neděle 15. 9. 2019 bude otevřen Šternberský palác na Hradčanském náměstí. Poté se sbírková expozice i výstava Čechy–Sasko: Jak blízko, tak daleko uzavřou. Výběr mistrovských děl ze Sbírky starého umění bude od 6. 11. 2019 představen v nové expozici Starých mistrů ve Schwarzenberském paláci.
Šternberský palácBěhem roku se některé sbírkové expozice Národní galerie uzavřou kvůli revitalizaci. To platí i pro sbírkovou expozici ve Šternberském paláci, která představuje díla antického starověku, ikony a umění nizozemské, italské, francouzské, španělské, německé a rakouské od středověku do konce 18. století.

Palác se veřejnosti uzavře v pondělí 16. září 2019 z důvodu dlouhodobé rekonstrukce sbírkové expozice. Výběr mistrovských děl ze Sbírky starého umění bude od 6. 11. 2019 představen v nové expozici Starých mistrů ve Schwarzenberském paláci.


Staří mistři ve Schwarzenberském paláci

staří mistřiExpozice Staří mistři ve Schwarzenberském paláci představí od 6. listopadu 2019 výběr nejvýznamnějších mistrovských děl ze Sbírky starého umění. Budou v ní zastoupeny obrazy slavných mistrům jako je Hans von Aachen, Petr Brandl, Matyáš Bernard Braun, Lucas Cranach,  Adriaen de Vries, Albrecht Dürer, El Greco, Francisco José Goya, Hans Holbein, Jan Gossaert zvaný Mabuse, Rembrandt van Rijn, Jusepe de Ribera, Peter Paul Rubens, Bartholomaeus Spranger, Karel Škréta, Simon Vouet, Michael Leopold Willmann a jiní.

Její základní časový rámec bude tvořit období od 16. do 18. století vycházející z retrospektivního pohledu na předrenesanční tendence v umění gotiky a antická díla jako inspirační podnět pro renesanční a barokní umění. V rámci hlavního přístupu do Schwarzenberského paláce bude obnoven původní vstup z Hradčanského náměstí přes nádvoří. Tři sály v přízemí budou vyhrazeny pro příležitostné sbírkové expozice a dvě místnosti poslouží grafickým kabinetům.
Expozice Národní galerie Praha – největší sbírka výtvarného umění

Expozice Národní galerie Praha – největší sbírka výtvarného umění

Národní galerie Praha je státní organizací, která spravuje největší sbírku výtvarného umění v ČR. Hlavním cílem galerie je shromažďování, evidence, uchovávání, odborně zpracování a vědecký výzkum, ale také vystavování malířských, sochařských a grafických děl domácího i cizího umění.

Národní galerie v Praze – Šternberský palác

Národní galerie v Praze – Šternberský palác

Ve Šternberském paláci byla od 11. prosince 2020 otevřena nová stálá expozice Staří mistři II, představující kolekce italské malby 14. a 15. století, nizozemského umění 17. a 18. století a středoevopské malířství 17. a 18. století.

Národní galerie v Praze – Schwarzenberský palác s expozicí starých mistrů

Národní galerie v Praze – Schwarzenberský palác s expozicí starých mistrů

Schwarzenberský palác se otevřel po delší rekonstrukci od 6. 11. 2019 a představuje výběr mistrovských děl ze Sbírky starého umění od 16. do 18. století. Prohlédnete si zde například malby Petra Brandla a Karla Škréty, Albrechta Dürera, El Greca, Rembrandta či Lucase Cranacha.

Staří mistři: Nová expozice Sbírky starého umění ve Schwarzenberském paláci

1.1.
31.12.
Staří mistři: Nová expozice Sbírky starého umění ve Schwarzenberském paláci

Expozice Staří mistři ve Schwarzenberském paláci představí výběr nejvýznamnějších mistrovských děl ze Sbírky starého umění .