!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Stejná a přesto jiná! Archeopark Pavlov rozšířil expozici o novinky a interaktivní prvky pro celou rodinu
Stejná a přesto jiná! Archeopark Pavlov rozšířil expozici o novinky a interaktivní prvky pro celou r
"> "> "> ">
Kultura

Stejná a přesto jiná! Archeopark Pavlov rozšířil expozici o novinky a interaktivní prvky pro celou rodinu

Vydáno 12. května 2021
Archeopark Pavlov rozšířil expozici o novinky a interaktivní prvky pro celou rodinu. Nenápadné šuplíky umístěné ve výstavních vitrínách umožní návštěvníkům osahat si pravěk na vlastní kůži. Terénní expozice lovců mamutů na okraji obce se nachází v místech, kde se rozkládalo sídliště z období mladého paleolitu.
archeopark pavlovPro veřejnost se muzeum znovu otevřelo v úterý 11. května, a i přes přísná omezení provozu byla spuštěna celá expozice, včetně interaktivních prvků. Návštěvník, který do Archeoparku Pavlov zavítá odhalí tajemství ze života pravěkých lovců mamutů skrze rekonstrukce artefaktů a interaktivní technologie. Sáhne si na předměty, na které běžně může nahlížet jen přes sklo. Dále si může pohladit třeba kožešinu soba nebo bizona, zjistí, jak velký byl zub mamuta, nebo jak ostrý může být pazourek. V šuplíku najde i moderní dotykové obrazovky s aktivitami a hrami.

archeopark pavlovZároveň pracovnice Archeoparku Pavlov připravily pracovní list pro rodiny s dětmi, který malé i velké návštěvníky provede celou expozicí, upozorní je na zajímavosti a dětem prostřednictvím her a úkolů ukáže dobu lovců mamutů.

Terénní expozice lovců mamutů na okraji Pavlovav místě, kde se rozkládalo sídliště z období mladého paleolitu a které bylo v roce 2010 prohlášeno za národní kulturní památku, vznikla moderně pojatá terénní expozice. Ze země vystupující asymetrické bílé věže se podobají skalám, jež se tyčí na svazích Pálavy. K dispozici je zde i Naučná stezka lovců mamutů, která vede z archeoparku do Dolních Věstonic, po nejvýznamnějších lokalitách kultury lovců mamutů.
Archeostezka Pavlov - Naučná stezka z archeoparku v Pavlově do Dolních Věstonic

Archeostezka Pavlov - Naučná stezka z archeoparku v Pavlově do Dolních Věstonic

Naučná stezka z archeoparku v Pavlově do Dolních Věstonic vás provede po nejvýznamnějších lokalitách kultury lovců mamutů. Na pěti informačních panelech uvidíte, kde lovci tábořili a jaké nálezy jejich pobyt dokládají.

Archeopark pod Pálavou v Pavlově

Archeopark pod Pálavou v Pavlově

Zblízka si prohlédnout jedinečné paleolitické sídliště a dozvědět se řadu podrobností o životě našich předků v době lovců mamutů můžete v archeologickém parku v Pavlově. Výstavní prostor by měl evokovat návštěvu jeskyně, téměř celý objekt se skrývá v terénní vlně.