Úvod > Aktuality > Stavbou roku se stal Ájurvédský pavilon na Vysočině
Stavbou roku se stal Ájurvédský pavilon na Vysočině
"> "> ">
Lázně a wellness

Stavbou roku se stal Ájurvédský pavilon na Vysočině

  • Vydáno31. ledna 2020
Dřevěný Ájurvédský pavilon, jehož autorem je Jakub Tejkl, se stal stavbou roku 2019. Budova stojí na devětaosmdesáti monolitických kamenech. Jeho centrum tvoří dva prostory – otevřené atrium a sál s bazénem. Vnější obvod obklopuje galerie, díky níž mají návštěvníci vizuální kontakt s otevřenou krajinou kolem, lesem i meditační zahradou. Celá stavba tak umocňuje účinky ájurvédské medicíny a vytváří oázu klidu, meditace a odpočinku.
ajuverdský pavilonVítězem prestižní soutěže Stavba roku se koncem října 2019 stal nový Ájurvédský pavilon Resortu Svatá Kateřina uprostřed nádherné přírody Vysočiny nedaleko města Počátky.

Na místě byla vytýčena modulová síť a v průsečících os je rozmístěno 89 monolitických kamenů tak, aby jejich vrcholy vytvořily ve zvlněném terénu rovinu. Na poli kamenů pak povstává dřevěný pavilon. Nosný skelet je složen ze svislých křížových sloupů a vodorovných překladů. Archaická kompozice křížového sloupu a překladu tvoří vnitřní řád stavby, v němž je každý interval skeletové konstrukce svým vlastním středem. Motiv středu akcentují i dva centrální prostory – otevřené atrium a sál s bazénem. Vnější obvod stavby tvoří galerie, která poskytuje relaxujícím návštěvníkům vizuální kontakt s okolní krajinou. Tři strany pavilonu nabízejí tři odlišné scenérie – výhled do otevřené krajiny, blízkou zkušenost lesa a uzavřenou meditační zahradu.

ajuverdský pavilonÁjurvédský pavilon je rozdělen do dvou částí. První je věnována výhradně ájurvédě a ájurvédským terapiím, druhá část je tvořena wellness & spa. V pavilonu bylo vybudováno pět specializovaných terapeutických místností, jejichž součástí jsou parní kabiny pro intenzivní vstřebání léčebných olejů po ájurvédských terapiích. Tyto terapeutické místnosti jsou vybaveny originálními masérskými stoly vyrobenými v indické Kerale z mahagonového dřeva.

Wellness & spa v ájurvédském pavilonu nabízí finskou saunu, aromaterapeutickou parní kabinu, dva velké whirlpooly, Kneippův chodník a bazén se šesti masážními sedáky. Téměř z každého prostoru wellnes & Spa se naskytají nádherné výhledy do okolní přírody.

Ájurvédský pavilon je přístupný jak ubytovaným hostům, tak volně příchozím návštěvníkům, ti se však musí předem telefonicky nahlásit na recepci pavilonu. Celodenní vstupné do pavlionu o víkendu je za 690 Kč.
Spa a wellness v Resortu Svatá Kateřina

Spa a wellness v Resortu Svatá Kateřina

Svatá Kateřina nadchne každého, kdo chce načerpat novou energii a odpočinout si v krásném prostředí uprostřed přírody. Areál nabízí moderní interiéry, příjemný personál, vynikající kuchyně a wellness o velikosti 1200 m².

Kamenný kruh Druidů v Resortu Svatá Kateřina

Kamenný kruh Druidů v Resortu Svatá Kateřina

Kamenný kruh je novodobou replikou megalitické stavby. Byl postaven v roce 2014 jako největší kromlech v České republice. Jeho účelem je pomoci lidem v jejich duchovním vývoji a zlepšení zdraví.

Naučná stezka k pramenům Počátek a okolí

Naučná stezka k pramenům Počátek a okolí

Cesty roubené alejemi stromů, čistý a svěží vzduch, kapličky a mnoho rybníčků – to je procházka naučnou stezkou k pramenům Počátek. Pojďte se projít malebnou krajinou a načerpat sílu a energii na rozhraní Čech a Moravy v kraji Vysočina.

Ájurvédský pavilon v Resortu Svatá Kateřina

Ájurvédský pavilon v Resortu Svatá Kateřina

Speciální Ájuverdský pavilon naleznete v Resortu Svatá Kateřina. Je věnováno ájurvédě a ájurvédským terapiím. Po terapiích mohou klienti využít rozlehlé relaxační prostory a vnímat blízkost a sílu ozdravné vysočinské přírody.