Úvod > Aktuality > Státní zámek Buchlovice otevírá na Apríla
Státní zámek Buchlovice otevírá na Apríla
">
Památky

Státní zámek Buchlovice otevírá na Apríla

  • Vydáno30. března 2017
Zámek Buchlovice se už těší na své první návštěvníky, které uvítá v sobotu 1. dubna 2017. Pro letošní rok jsou již tradičně připraveny květinové výstavy, kdy budou interiéry zámku vyzdobeny květinovými aranžmá. Chybět nebudou ani tematické výstavy nebo oblíbené česnekové slavnosti.
BuchloviceLetošním celosezonním tématem bude rodina Berchtoldových, která zámek vlastnila od roku 1800 až do roku 1945. Starobylý rod pocházel z Tyrolska. Podle rodové pověsti byl jeden z předků dokonce oním rytířem, který v bitvě na Moravském poli zasadil první smrtelnou ránu českému králi Přemyslu Otakarovi II. Výstava Rodina Leopolda II. Berchtolda na cestách (6. 5. – 1. 10.) představí cestování jakou součást životního stylu rodiny Leopolda II. Berchtolda, které obecně patřilo k životu jejich společenské vrstvy. Výstava nastíní zlomek cestovatelských aktivit rodiny Berchtoldových, motivovaných službami Leopolda Berchtolda v diplomacii, správou majetku, rodinnými vazbami, cestami za zdravím a mnoha dalšími důvody, rekonstruovanými na základě deníků manželky Leopolda Berchtolda a na základě fotodokumentace pořizované převážně samotnou rodinou.
 
Na výstavě budou prezentovány převážně předměty z depozitářů zámku Buchlovice a dokumenty vypůjčené z Moravského zemského archivu. Prostřednictvím dotykové obrazovky budou moci návštěvníci nahlédnout do fotografických alb rodiny Berchtoldových. Na výstavu pak naváže další s názvem Z deníku Aloise Berchtolda (27. 5. – 1. 10.).
 
TulipányDále se v zámeckém programu můžete těšit na každoroční Tulipománii – populární výstavu tulipánů (14. – 17. 4. 2017), školu fotografování s Jiřím Kolbabou (13. 5. 2017), Česnekové slavnosti (29. 7. 2017) výstavu růží Růže na zámku (5. – 9.7. 2017) nebo květinovou výstavu chryzantém Nostalgie podzimu (13. – 22. 10. 2017), která letošní květinovou sezónu uzavře.
 
V letošním roce začne v Buchlovicích stavební obnova historických zámeckých štol, které zvyšují zavlhčení objektů a drobných staveb v okolí zámeckých budov. Rozsáhlý systém historických kanalizačních a větracích štol je situován pod plochu parku a pod dva osově situované objekty zámku. Účelem navržených oprav a doprovodných prací je obnovení funkčnosti rozsáhlého systému podzemních štol.
Zámek Buchlovice – barokní klenot šlechtických sídel

Zámek Buchlovice – barokní klenot šlechtických sídel

Zámek Buchlovice, ležící nedaleko hradu Buchlova, patří k nejvýznamnějším barokním šlechtickým sídlům na území České republiky. Kvalita architektury, rozsáhlé sbírky, proslulí majitelé i důležité místo v dějinách posledních let habsburské monarchie.

Další aktuality