Úvod > Aktuality > Seriál Valachy tour 2019 pokračuje ve Velkých Karlovicích duatlonem

Seriál Valachy tour 2019 pokračuje ve Velkých Karlovicích duatlonem

Vydáno 3. května 2019 Zimní sporty
Velké Karlovice budou v sobotu 4. května 2019 hostit tradiční závod Valachy duatlon. Druhá akce seriálu Valachy tour se letos odehraje s atraktivní novinkou – rodinnými štafetami. Závod, zapsaný v České knize rekordů jako největší u nás, tak opět láká malé i velké závodníky.
DuatlonVelké Karlovice budou v sobotu 4. května hostit tradiční závod Valachy duatlon. Popularita této sportovní disciplíny, kombinující běh a kolo, rok od roku roste. Účastníky Karlovského duatlonu letos čeká 3 km běhu, 12 km horského kola a na závěr další 3 km běhu. Zatímco běžecká část je vedena zalesněným údolím podél potoka, na kole závodníci překonávají převýšení 500 metrů.

Druhá akce seriálu Valachy tour se letos odehraje s atraktivní novinkou – rodinnými štafetami. Dětí na závodech každým rokem přibývá a pořadatelé chtějí rodinný charakter Valachy tour podporovat. Proto se rozhodli, že letos duatlon obohatí o rodinné štafety o dvou sportovcích, z nichž jeden musí být mladší 16 let. Jak si mezi sebou rozdělí běžeckou a cyklistickou disciplínu, je na jejich uvážení. Vzhledem k obtížnosti cyklistické části ale doporučujeme, aby se mladší člen štafety ujal spíše běhu.

U hotelu Galik, kde je start i cíl, bude připraven doprovodný program: například testování běžeckých bot Inov-8 a horských kol Orbea. Před závodem dospělých, který startuje ve 12 hodin, prohěhnou dopoledne závody dětí na kratších trasách. Další akcí seriálu Valachy Tour po duatlonu bude závod Bike Valachy, jenž se jede v sobotu 15. června.
Hotel Galik - cyklistika, turistika i lyže ve Velkých Karlovicích

Hotel Galik - cyklistika, turistika i lyže ve Velkých Karlovicích

Hotel Galik ve Velkých Karlovicích je ideálním výchozím bodem řady turistických, cyklistických i běžkařských tras uprostřed CHKO Beskydy. Díky příznivým cenám ubytování i stravování je nakloněn rodinám, seniorům, studentům a nenáročným cestovatelům. Nabízí služby pro cyklisty včetně půjčovny kol.

Wellness dovolená v hotelu Horal ve Velkých Karlovicích

Wellness dovolená v hotelu Horal ve Velkých Karlovicích

Užijte si dovolenou nabitou zážitky i relaxací. Wellness hotel Horal ve Velkých Karlovicích je ideálním místem pro aktivní dovolenou i pobyty rodin s dětmi. Popularitu si získal díky možnosti celoročního koupání v termálních bazénech se slanou vodou. V areálu je i golfové hřiště a tenisový kurt.

Další aktuality

3.12.
2019
Lyžařské areály na východní Moravě začaly zasněžovat

Lyžařské areály na východní Moravě začaly zasněžovat

Východní Morava | Zimní sporty
9.3.
2019
Ve Ski areálu Razula se chystá maškarní lyžovačka

Ve Ski areálu Razula se chystá maškarní lyžovačka

Východní Morava | Zimní sporty