Úvod > Aktuality > Staroměstské náměstí se na Štědrý den ponoří do vůně rybí polévky
Staroměstské náměstí se na Štědrý den ponoří do vůně rybí polévky
"> "> "> ">
Gurmánská turistika

Staroměstské náměstí se na Štědrý den ponoří do vůně rybí polévky

  • Vydáno18. prosince 2019
Ani v letošním roce nezapomenou v průběhu Štědrého dne pořadatelé největších vánočních trhů v České republice na příjemnou tradici. Ta je spojena s rozléváním rybí polévky návštěvníkům Staroměstského náměstí. Kuchaři připravili rekordních 4 000 porcí a k jídlu bude připravený také tradiční kuba. Polévka podle originálního receptu bude k ochutnání v pondělí 23. prosince a v úterý 24. prosince vždy od 11 hodin. Na Štědrý den večer se náměstím tradičně rozezní Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby.
Rybí polévkaTradiční vánoční pokrm – rybí polévku – si letos Pražané i návštěvníci metropole vychutnají na Staroměstském náměstíPraze hned dvakrát. Kuchaři připravili rekordních 4 000 porcí a k jídlu bude připravený také tradiční kuba. Polévka podle originálního receptu kuchařů organizátora trhů, společnosti Taiko, bude k ochutnání v pondělí 23. prosince a v úterý 24. prosince vždy od 11 hodin.

Kuchaři uvaří tradiční rybí polévku polévku z více než 1500 kilogramů surovin. Kromě kaprů, kteří letos opět pochází z českých chovů, do ní zpracují 130 kilogramů zeleniny, především mrkve, celeru a petržele, 40 kilogramů cibule, 90 kilogramů hladké mouky, 65 kilogramů másla a 60 litrů smetany. Samozřejmostí jsou jikry a mlíčí, poctivá máslová jíška, koňak a v neposlední řadě místní specialita – karamel. K podtržení celkového dojmu a chutě je polévka zjemněna smetanou. Pomyslnou třešinkou jsou pak křupavé krutonky.
 

Štědrý den v duchu tradic s Českou mší vánoční Jakuba Jana Ryby

Pokud by se vám zachtělo procházky až navečer, poté, co doma rozbalíte dárky, neváhejte a vydejte se k hlavnímu pódiu na Staroměstské náměstí. Od 21:00 hodin je na programu Česká mše vánoční Hej, mistře! Jakuba Jana Ryby v podání čtyř desítek účinkujících. Vánoční atmosféru trhů tak dokreslí – sbor Vox Pragae, orchestr Praga Sinfonietta a sólisté předních českých a zahraničních operních scén.

Stánky s produktovým zbožím budou otevřené na Štědrý den maximálně do 15 hodin, stánek s občerstvením pak do 22 hodin. Na první a druhý svátek vánoční budou prodejní domky otevřené od 12 do 22 hodin. Na první svátek vánoční se na Staroměstském náměstí rozezní mobilní zvonohra.
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

26.11.
6.1.
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

Oslavy vánočních svátků v Praze se ponesou v duchu tradic a lásky k přírodě, ale zásluhou moderních technologií budou mít nádech 21. století. Trhy startují 26. listopadu 2022 a končí 6. ledna 2023, tedy na Tři krále.

Staroměstské náměstí v Praze – nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí v Praze – nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí je jednou z povinných zastávek při návštěvě Prahy. V každou celou hodinu se shromáždí davy turistů před Staroměstskou radnicí, aby sledovali pochod apoštolů na historickém orloji. Jiní odpočívají na lavičkách nebo na zahrádkách kaváren a vdechují atmosféru tohoto místa.