Úvod > Aktuality > Na Starých Hradech vypuknou Valdštejnské slavnosti vína
Novinkou letošního rocníku je predstavení Albrechta z Valdštejna, jako mladého jinocha
"> Novinkou letošního rocníku je predstavení Albrechta z Valdštejna, jako mladého jinocha "> Vévoda Albrecht z Valdštejna (1583 až 1634) je na Starých Hradech doma "> Program a zábava pro deti i dospelé je zarucena po celý den
Gurmánská turistika

Na Starých Hradech vypuknou Valdštejnské slavnosti vína

  • Vydáno14. září 2016
Pohádkový hrad a zámek Staré Hrady pořádá již tradiční Valdštejnské slavnosti vína za účasti vévody Albrechta z Valdštejna a jeho družiny, které se uskuteční v sobotu 17. září. Nabídnou vám nejen ochutnávky vín, vinný jarmark, dobovou kuchyni, ale i souboje mušketýrů, královské gardy. Starohradský sokolník předvede ukázky výcviku dravců a pro děti je připraven pohádkový program a další zajímavosti.
Staré HradyNa Starých Hradech si užijete ochutnávky nejlepších vín ze sklepů českých a moravských vinařů, dobová kuchyně, vinný jarmark, souboje královských mušketýrů, vojenská garda, vinařská klání,  a to vše za účasti mladého pána Albrechta z Valdštejna ve věku jeho deseti let.  Ty nejmenší čeká pohádkové vinobraní, soutěže, hry a zábava z bytostmi ze starohradských pohádek.
 
Po celý den navíc můžete navštívit netradiční prohlídkové okruhy hradu a zámku, kterými vás provedou živé pohádkové bytosti. A nudit se s nimi rozhodně nebudete!

Během letošních slavností se vrátíte v čase! Vévoda Albrecht z Valdštejna povolal při příležitosti Slavností vína ty nejlepší pohádkové rytíře a bojovníky z časů dávných a minulých. Nejudatnější rytíři ze Starohradských pohádek se před vašimi zraky utkají ve velkém pohádkovém rytířském turnaji.

Brána Starých Hradů bude 17. září otevřena od 9:30 do 18:00 hodin.
Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady leží v Českém ráji, jižně od Jičína – hned vedle městečka Libáň. Bohatý program zde nabízí pět pohádkových prohlídkových okruhů a 2 historické prohlídkové okruhy. Provedou vás živé pohádkové bytosti v rolích průvodců.