Úvod > Aktuality > Starodávný jarmark ve Valašském muzeu v přírodě přinese netradiční zážitky pro celou rodinu
Starodávný jarmark ve Valašském muzeu v přírodě přinese netradiční zážitky pro celou rodinu
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
Kultura

Starodávný jarmark ve Valašském muzeu v přírodě přinese netradiční zážitky pro celou rodinu

  • Vydáno10. srpna 2022
Tradiční „Starodávný jarmark“ se uskuteční v prostorách Dřevěného městečka muzea v Rožnově pod Radhoštěm v sobotu a neděli 13. a 14. srpna 2022. Čeká vás na něm pestrá nabídka jarmarečního zboží s bohatým programem a atrakcemi pro celou rodinu. Na Starodávný jarmark zavítají kejklíři a žongléři ze skupiny Agripa a skupina historického šermu Valmont. Pozvání přijal i vodník Rambousek s loďkou, který bude převážet děti po rybníčku.

Rožnov pod RadhoštěmV sobotu a neděli 13. a 14. srpna zavítají na Starodávný jarmark kejklíři a žongléři ze skupiny Agripa a skupina historického šermu Valmont, aby svoje dovednosti předvedli na paloucích Dřevěného městečka.

Pro návštěvníky je připraven bohatý kulturní program, ve kterém zazní historická hudba skupiny Devětsil. K dobré náladě zahrají skupiny Nerez&Lucia, Malina Brothers a Katka García, Navalentym, old time band Funny Fellows a bluegrassová skupina Ptačoroko. Těšit se můžete na vystoupení swingové skupiny Lam trio a na šansoniérku Céline Bossu. Chybět nebude ani divadlo pro děti.
 
Starodávný jarmarkPo oba dny bude připravena bohatá nabídka jarmarečního zboží: keramika, dřevěné hrábě, šperky, lidové hudební nástroje, výrobky ze šustí či ovčí vlny, dřevěné misky nebo dřevěné hračky pro děti. K vidění bude výroba zuberských metel, ukázky drátování, točení na hrnčířském kruhu, předení na kolovratu, broušení nožů a nůžek. V zahradě fojtství vznikne cukrárna a kafírna s historickou pražírnou kávy. Placky přímo z pece budou moci návštěvníci ochutnat u Fojtství z Velkých Karlovic. Na děti čeká historický a řetízkový kolotoč, soutěže, tvůrčí dílny, siloměr a fotoateliér. Pozvání na Starodávný jarmark přijal i vodník Rambousek s loďkou, který bude převážet děti po rybníčku.

Vstupné na Starodávný jarmark bude 150 Kč pro dospělé, 120 Kč pro seniory a 70 Kč pro děti.

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm – Valašské muzeum v přírodě

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm – Valašské muzeum v přírodě

Když se v Česku řekne skanzen, mnozí si představí právě ten v Rožnově pod Radhoštěm. Největší a nejstarší skanzen ve střední Evropě byl založen v roce 1925 a v jeho třech expozicích, Dřevěném městečku, Valašské dědině a Mlýnské dolině, je rozmístěno téměř 100 památkových objektů.

Městečko pod Radhoštěm – pohled do historie

Městečko pod Radhoštěm – pohled do historie

Stálá historicko-etnografická expozici s názvem Městečko pod Radhoštěm ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Přibližuje na modelových situacích z dějin Rožnova pod Radhoštěm historii i běžný život východomoravského městečka v průběhu více než sedmi staletí.

Valašská chaloupka v Rožnově pod Radhoštěm

Valašská chaloupka v Rožnově pod Radhoštěm

Nově zrekonstruována Valašská chaloupka na slunném svahu Beskyd, nedaleko od centra malebného Rožnova pod Radhoštěm a zaroveň na polosamotě u lesa, je tím správným místem pro rodinnou dovolenou, jak v zimě, tak v létě.

Hora Radhošť – tajemná hora s pohanskou minulostí

Hora Radhošť – tajemná hora s pohanskou minulostí

Pověstmi opředená bájná hora Radhošť (1129 m n. m.) se nachází nedaleko Pusteven v Moravskoslezských Beskydech a tvoří nejzápadnější vrchol Radhošťské hornatiny. Nabízí krásné výhledy na celé Beskydy, Valašsko, Jeseníky – Praděd, Malou a Velkou Fatru.

Expozice poštovního úřadu ve Valašském muzeu v Rožnově pod Radhoštěm

Expozice poštovního úřadu ve Valašském muzeu v Rožnově pod Radhoštěm

Expozice poštovního úřadu v areálu Dřevěného městečka Valašského muzea v Rožnově pod Radhoštěm je časově vymezena přelomem 19. a 20. století. Spojení tradiční historické expozice na jedné straně a fungující úřad moderní poštovny patří k ojedinělým počinům v českém muzejnictví.

Chráněná krajinná oblast Beskydy

Chráněná krajinná oblast Beskydy

CHKO Beskydy je svou rozlohou 1 160 km² největší chráněnou krajinnou oblastí v České republice. Naleznete zde původní pralesovité porosty, horské louky s výskytem vzácných karpatských rostlin a živočichů i unikátní pseudokrasové jevy.

Další aktuality