Úvod > Aktuality > Starodávný jarmark ve Valašském muzeu v přírodě přinese netradiční zážitky pro celou rodinu

Starodávný jarmark ve Valašském muzeu v přírodě přinese netradiční zážitky pro celou rodinu

Vydáno 13. srpna 2019 Kultura
Tradiční „Starodávný jarmark“ se uskuteční v prostorách Dřevěného městečka muzea v Rožnově pod Radhoštěm v sobotu a neděli 17. a 18. srpna 2019. Čeká vás na něm pestrá nabídka jarmarečního zboží s bohatým programem a atrakcemi pro celou rodinu. V sobotu 17. 8. bude u příležitosti konání Starodávného jarmarku vypraven historický parní vlak z Valašského Meziříčí do Rožnova p. Radhoštěm a zpět.

Rožnov pod RadhoštěmV sobotu a neděli 17. a 18. srpna zavítají na Starodávný jarmark kejklíři a žongléři ze skupiny Agripa a skupiny historického šermu Valmont, Berendal a Solutus, aby svoje dovednosti předvedli na paloucích Dřevěného městečka

Pro návštěvníky je připraven bohatý kulturní program, ve kterém se mohou těšit na historickou hudbu v podání skupiny Krless. K dobré náladě budou vyhrávat Pouličníci, Lam trio, bluegrassová skupina  BlueRej a vystoupí i dětský folklorní soubor Jánošík Partizánske. V sobotu od 15:30 vystoupí skupina Z horní dolní a dál na Jih. V neděli od 14:30 zahraje skupina Stanle´ys Dixie Street Band. Chybět nebude loutkové divadlo Přerovský kašpárek, soutěže a tvůrčí dílny. Pozvání na Starodávný jarmark přijal i vodník Rambousek s loďkou, který bude převážet děti po rybníčku.
 
Starodávný jarmarkPřipravena bude nejen pestrá nabídka občerstvení a jarmarečního zboží, ale také broušení nožů
a nůžek, drátování hrnců a pouliční prodej párků. Na děti čeká historický a řetízkový kolotoč, střelba z kuše, soutěže, tvůrčí dílny či siloměr.  V zahradě fojtství vznikne cukrárna a kafírna s historickou pražírnou kávy. Vstupné na Starodávný jarmark bude 100 Kč pro dospělé a 50 Kč pro děti a seniory.

sobotu 17. 8. 2019 bude u příležitosti konání Starodávného jarmarku vypraven historický parní vlak z Valašského Meziříčí do Rožnova p. R. a zpět. Jedna jízda stojí 70 korun.

Starodávný jarmark

Starodávný jarmark

Pestrá nabídka jarmarečního zboží s bohatým doprovodným programem.Valašský jarmark a jarmareční ostatky s lidovými zvyky, řemesly a dobrotami a programem pro děti i dospělé.

Historickým parním vláčkem do Rožnova na Starodávný jarmark

Historickým parním vláčkem do Rožnova na Starodávný jarmark

Vezměte rodinu a projeďte se do Rožnova historickým parním vláčkem právě v sobotu 15. srpna 2020. tento den se v Rožnově koná Starodávný jarmark ve Valašském muzeu v přírodě.

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm - Valašské muzeum v přírodě

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm - Valašské muzeum v přírodě

Když se v Česku řekne skanzen, mnozí si představí právě ten v Rožnově pod Radhoštěm. Největší a nejstarší skanzen ve střední Evropě byl založen v roce 1925 a v jeho třech expozicích, Dřevěném městečku, Valašské dědině a Mlýnské dolině, je rozmístěno téměř 100 památkových objektů.

Chráněná krajinná oblast Beskydy

Chráněná krajinná oblast Beskydy

CHKO Beskydy je svou rozlohou 1 160 km² největší chráněnou krajinnou oblastí v České republice. Naleznete zde původní pralesovité porosty, horské louky s výskytem vzácných karpatských rostlin a živočichů i unikátní pseudokrasové jevy.

Hora Radhošť - tajemná hora s pohanskou minulostí

Hora Radhošť - tajemná hora s pohanskou minulostí

Pověstmi opředená bájná hora Radhošť (1129 m n. m.) se nachází nedaleko Pusteven v Moravskoslezských Beskydech a tvoří nejzápadnější vrchol Radhošťské hornatiny. Nabízí krásné výhledy na celé Beskydy, Valašsko, Jeseníky - Praděd, Malou a Velkou Fatru.

Městečko pod Radhoštěm - pohled do historie

Městečko pod Radhoštěm - pohled do historie

Novou expozici s názvem Městečko pod Radhoštěm připravilo Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

Expozice poštovního úřadu ve Valašském muzeu v Rožnově pod Radhoštěm

Expozice poštovního úřadu ve Valašském muzeu v Rožnově pod Radhoštěm

Expozice poštovního úřadu v areálu Dřevěného městečka Valašského muzea v Rožnově pod Radhoštěm je časově vymezena přelomem 19. a 20. století. Spojení tradiční historické expozice na jedné straně a fungující úřad moderní poštovny patří k ojedinělým počinům v českém muzejnictví.

Valašská chaloupka v Rožnově pod Radhoštěm

Valašská chaloupka v Rožnově pod Radhoštěm

Nově zrekonstruována Valašská chaloupka na slunném svahu Beskyd, nedaleko od centra malebného Rožnova pod Radhoštěm a zaroveň na polosamotě u lesa, je tím správným místem pro rodinnou dovolenou, jak v zimě, tak v létě.