Úvod > Aktuality > Stará poštovna ze Sněžky se otevře na vrcholu Monínce
Památky

Stará poštovna ze Sněžky se otevře na vrcholu Monínce

  • Vydáno21. června 2019
Stará Poštovna se opět přestěhovala. Ze Sněžky přes Javorovou skálu, kde stála deset let, doputovala nakonecn až na samý vrchol Areálu Monínec. Poštovna zde bude slavnostně otevřena v sobotu 22. června 2019 v 11:00 hodin dopoledne, a poté bude přístupná po celý rok. Turisté se mohou těšit na expozici o historii poštovny i nové infocentrum turistické oblasti Toulava.
poštovnaStará poštovna ze Sněžky opět změnila své stanoviště. Tentokrát se přesunula k vrcholu lanovky na Monínci a stala se tal součástí Ski areálu Monínec. V roce 2009 Starou poštovnu ze Sněžky zachránil před zánikem nadšenec Tomáš Trnka s kamarády. Rozebrali jí, byla zrenovována a nové místo jí majitel našel pod Javorovou skálou blízko Monínce.

V poštovně na novém místě vznikne kromě expozice o její historii i malé infocentrum turistické oblasti Toulava. Poštovna tak bude příjemnou zastávkou pro turisty, cyklisty i lyžaře. Slavnostní otevření se plánuje na 22. června 2019 v 11 hodin dopoledne.
Stará poštovna ze Sněžky na Monínci

Stará poštovna ze Sněžky na Monínci

Jeden z nejvyšších vršků Čertovy hrbatiny, Monínec nedaleko Sedlce-Prčice, pyšně nese české poštovní „nej“. Přestěhovala se sem totiž nejstarší česká poštovna, která léta stávala na vrcholku hory Sněžky.

Další aktuality

Během dvou adventních víkendů se mimořádně otevře zámek Lány

Během stříbrného a zlatého adventního víkendu se mimořádně otevřou dveře zámku Lány na Kladensku široké veřejnosti. Stane se tak ve dnech 9. až 11. prosince a 16. až 18. prosince 2022. Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost, jak si prohlédnout reprezentační prostory letního prezidentského sídla! Vstup do zámku je zcela zdarma.
Středočeský kraj | Zážitky

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Tipy na zajímavý výlet pro rodiny s dětmi po okolí Prahy, jižních Čechách, Moravě a v dalších regionech ČR. Inspiraci na Kudy z nudy najdete pro malé i velké, holky i kluky. Vyberte si místa, kde se s dětmi nebudete nudit, ať už během pohádkových představení, na čerstvém vzduchu nebo tvořivých dílen pro rodiny s dětmi. Vydejte se na zajímavé prohlídky či výstavy, do zoo, výlet za zábavou, historií či kulturou. Co vše můžete během volných dní podniknout se svými ratolestmi najdete na v kalendáři akcí na kudyznudy.cz.
Středočeský kraj | Zážitky

Nenechte si ujít svatomikulášské obchůzky v Kouřimském skanzenu

Druhá adventní neděle bude v Kouřimi již tradičně ve znamení Svatomikulášských obchůzek, které jsou v letošním roce připravené ve 12:00 a v 15:00 hodin. Během celého dne budou skanzenem procházet další tajemné adventní postavy, Barborky a Ambrož.
Středočeský kraj | Kultura

Vorařství je v UNESCO! Starobylé tradiční řemeslo bylo zapsáno na Seznam nemateriálního kulturního dědictví lidstva

Ve čtvrtek 1. prosince 2022 bylo na Seznam nemateriálního kulturního dědictví UNESCO připsáno vorařství, starobylá tradice spojená se stavbou vorů a jejich plavením po řekách. I když voroplavba jako komerční doprava v souvislosti se stavbou přehrad zanikla, tradice spojené s ní jsou stále živé a předávané mladším generacím. Mimo České republiky o připsání tradice vorařství společně usilovalo šest dalších evropských států: Lotyšsko, Německo, Polsko, Rakousko a Španělsko.
Středočeský kraj | Kultura