Úvod > Aktuality > Stará poštovna ze Sněžky se otevře na vrcholu Monínce
Stará poštovna ze Sněžky se otevře na vrcholu Monínce
">
Památky

Stará poštovna ze Sněžky se otevře na vrcholu Monínce

Vydáno 21. června 2019
Stará Poštovna se opět přestěhovala. Ze Sněžky přes Javorovou skálu, kde stála deset let, doputovala nakonecn až na samý vrchol Areálu Monínec. Poštovna zde bude slavnostně otevřena v sobotu 22. června 2019 v 11:00 hodin dopoledne, a poté bude přístupná po celý rok. Turisté se mohou těšit na expozici o historii poštovny i nové infocentrum turistické oblasti Toulava.
poštovnaStará poštovna ze Sněžky opět změnila své stanoviště. Tentokrát se přesunula k vrcholu lanovky na Monínci a stala se tal součástí Ski areálu Monínec. V roce 2009 Starou poštovnu ze Sněžky zachránil před zánikem nadšenec Tomáš Trnka s kamarády. Rozebrali jí, byla zrenovována a nové místo jí majitel našel pod Javorovou skálou blízko Monínce.

V poštovně na novém místě vznikne kromě expozice o její historii i malé infocentrum turistické oblasti Toulava. Poštovna tak bude příjemnou zastávkou pro turisty, cyklisty i lyžaře. Slavnostní otevření se plánuje na 22. června 2019 v 11 hodin dopoledne.
Stará poštovna ze Sněžky na Monínci

Stará poštovna ze Sněžky na Monínci

Jeden z nejvyšších vršků Čertovy hrbatiny, Monínec nedaleko Sedlce-Prčice, pyšně nese české poštovní „nej“. Přestěhovala se sem totiž nejstarší česká poštovna, která léta stávala na vrcholku hory Sněžky.