Úvod > Aktuality > Staňte se svým hrdinou s Filmovou filharmonií v Hradci Králové
Symfonický orchestr Filmová filharmonie
"> Symfonický orchestr Filmová filharmonie "> Vesmírná odysea Filmové filharmonie "> Koncert filmové hudby - Fantasy vecer v sále Filharmonie Hradec Králové
Kultura

Staňte se svým hrdinou s Filmovou filharmonií v Hradci Králové

  • Vydáno9. listopadu 2014
S novou sezónou přichází i další dva koncerty Filmové filharmonie (tzv. FILMharmonie). Tentokrát se muzikanti rozhodli divákům naservírovat známé melodie z filmového žánru fantasy. První koncert proběhne v Praze a druhý v Hradci Králové.
Staňte se svým hrdinou s Filmovou filharmonií v Hradci KrálovéSymfonický orchestr Filmová filharmonie vystoupí pod vedením dirigenta Chuheie Iwasakiho 14. listopadu 2014 v 19:30 v sále Pražské konzervatoře a 15. listopadu 2014 v 19:30 v sále Filharmonie Hradec Králové. V programu zazní skutečné filmové lahůdky z fantasy filmů. Posluchači se mohou těšit na melodie z filmů Pán prstenů, Harry Potter, Piráti z Karibiku, Mumie nebo Avatar. V programu je zařazena také melodie z filmu Hobit, která poukáže na premiéru závěrečného dílu slavné trilogie.

Do programu jsou zařazeny strhující melodie autorů filmové hudby, kteří přesně dokázali vystihnout náladu fantasy filmů – jsou jimi třeba John Williams, James Horner, Hans Zimmer, nebo Jerry Goldsmith. Všichni návštěvníci koncertu se mají na co těšit.

Hudebníci program předvedou nejen v Praze, ale tentokrát také v moderním sále Filharmonie Hradec Králové. Dirigentské taktovky se v obou případech ujme Chuhei Iwasaki, který se divákům spolu s FILMharmonií představil prvně s westernovým programem v dubnu.

Orchestr vznikl na konci roku 2013 jako těleso, které se zabývá nejen hudbou filmovou, ale také hudbou populární. Filmová filharmonie má za sebou již dva koncerty – dubnový koncert s tématem Western, který se konal v sále Pražské konzervatoře a červnové vystoupení pod širým nebem na nádvoří Lichtenštejnského paláce v Praze – orchestr živě doprovázel film Vesmírná odysea.

Lístky za jednotnou cenu 400 Kč je možné zakoupit v síti Ticketpro.cz.