Úvod > Aktuality > Praha se zazelená: oslavte o víkendu s Iry svátek svatého Patrika

Praha se zazelená: oslavte o víkendu s Iry svátek svatého Patrika

Vydáno 12. března 2019 Zážitky
Důvodů k oslavám není nikdy dost, tak proč v sobotu 16. a v neděli 17. března 2019 neoslavit v Praze společně s Iry Den svatého Patrika? Portál Kudy z nudy vám k tomu nabízí spousty lákadel – průvod Prahou, zelenou Petřínskou věž, ale i další akce s irským laděním. Takže kam se vypravit a užít si to, co slavný irský světec nabízí?
Věřte nebo ne, tenhle svátek slaví celý svět a nazeleno se přebarvuje kdeco – v Chicagu řeka, jinde zase sjezdovky. Pije se zelené pivo, jí se zelené housky a zeleně oblečení lidé si na tváře malují jetelové trojlístky. S jejich pomocí prý sv. Patrik pohanům vysvětloval princip svaté Trojice.
 

Praha nazeleno: Tančící dům, Petřínská rozhledna a irské speciality

Tančící důmOslavy svatého Patrika začnou letos již v sobotu 16. března na Smíchovské náplavce, kde bude probíhat street food festival s irskými specialitami a Jameson barem, cca 60 stánků, zaměření na irské jídlo a recepty se zapojením Jameson Irish Whiskey (ústřice, donuty, hamburger...atp.).

Nevšední krásný zažitek slibuje Tančicí dům, který bude v rámci akce Tour svatého Patrika v noci ze soboty na neděli zbarven do zelena. Přijďte si do nejvyššího patra vychutnat výhled na Prahu. Vyhlídka bude otevřená po celý den od 11:00 do 22:00 hodin. V nočních hodinách se navíc zazelená.

Den sv. PatrikaCentrálním prostorem letošních oslav bude holešovická Hala 17 v Pražské tržnici. Hlavním programem zde bude od 16. do 18. hodiny Velvet Comedy Show, vystoupení profesionálních komiků, z nichž první dva dorazí přímo z Dublinu – Richie Bree a John Colleary. Doplní je Katie Anderson (US) a Grant Gallacher (UK). Vstupenky na sezení za 150 Kč k dostání v předprodejní síti Goout.cz. V Hale 17 si můžete také prohlédnout výstavu fotografií Honzy Řeháčka aka Kopernikka nebo využít služeb tatoo & barber specialistů. Navíc se můžete těšit na párování Jameson whiskey a piva Košíř, které dozrávalo v sudech po whiskey Jameson, Irish Coffee a další irské speciality. Hudební program pak od 18. hodiny obstará dlouholetý resident Tour svatého Patrika, irský bard Travis O’Neill se svými hosty.

Underground ComedyElektronické taneční hudbě bude věnován druhý prostor holešovické tržnice, 36 Undeground. Jako headliner vystoupíirský DJ Marcus O’Laiore, doplní jej čeští DJs Melvin Coxx, SNBM, Michael C, Enrico a další. Vstupné je 150 korun

Svatého Patrika bude možné oslavit také na dalším tradičním "irským" místem, a to v Rock Café na Národní třídě, kde večer odstartují Underground Comedy se svým stand-up programem, o hudební část akce se postarají kapely The Wild Roots a Cheers. Vstupné je 150 korun.

Od nedělních ranních hodin se stane dominantou Prahy také zeleně nasvícená Petřínská rozhledna.
 

Nedělní průvod Prahou a oslava v Kampusu Hybernská

Den sv. PatrikaPři příležitosti irského dne svatého Patrika se v Praze historicky poprvé koná slavnostní průvod. Bubeníci, dudáci, v naší zemi žijící Irové a jejich kamarádi i všichni ti, kdo si svátek sv. Patrika chtějí užít, vyrazí v neděli 17. března okolo 15. hodiny od Kampusu Hybernská, pokračovat budou přes Staroměstské náměstí, Národní třídu a Václavské náměstí, až se vrátí zpět ke Kampusu. Účastníci průvodu se tradičně odívají do zelené barvy. Neoddělitelnou součástí jejich masek je i trojlístek jetele, jenž si malují na obličej, nebo si s ním jinak zdobí svůj oděv. Start a cíl nejsou zvoleny náhodou - věděli jste, že latinský název Irska je Hibernia?

Program v Kampusu Hybernská pak bude pokračovat degustací whisky. Na výběr bude irský Jameson, nebo speciální várka piva vyrobená v minipivovaru Kosíř. Připraveny jsou také přednášky o Irsku a od 20:00 koncert skupiny Conamara Chaos. Program v Kampusu bude probíhat navíc i v sobotu 16. března 2019.
Průvod svatého Patrika v Praze

Průvod svatého Patrika v Praze

Při příležitosti irského dne svatého Patrika se v Praze již potřetí koná slavnostní průvod. Oslavy to budou vskutku velkolepé.

Oslava Svátku Svatého Patrika v Praze: Tour svatého Patrika

Oslava Svátku Svatého Patrika v Praze: Tour svatého Patrika

Letošní oslavy svatého Patrika budou ještě velkolepější než ty loňské.

Tančící dům v Praze

Tančící dům v Praze

Tančící dům je nepřehédnutelná a skvostná stavba, která se stala nedílnou součástí Prahy. Své pojmenování stavba získala díky svým věžím, které připomínají postavy tanečníků Ginger Rogersové a Freda Astaira.

Art District 7 – industriální a bohémské Holešovice

Art District 7 – industriální a bohémské Holešovice

Většina světových metropolí má bohémskou čtvrť, oblast zasvěcenou svobodné kreativitě a multižánrovému vyjádření uměleckého i názorového vidění světa. V Praze jsou takovou oblastí Holešovice – Art District 7.

Pražská tržnice - bývalá pražská jatka

Pražská tržnice - bývalá pražská jatka

Památkově chráněný areál s prvky secese a novorenesance byl vybudován v roce 1893 - 1895 podle návrhu architekta Josefa Srdínka pro Ústřední jatka královského města Prahy. Svému účelu jatka sloužila až do roku 1983, kdy byla přebudována na tržnici.

Letní street food

Letní street food

To nejlepší ze světového street foodu ochutnáte už v sobotu 16. května na Smíchovské náplavce. Přijďte si užít letní den do společnosti dobrého jídla a pití na pražský hot spot.