Úvod > Aktuality > Staňte se na Labské boudě musherem, který řídí své spřežení
Alternativou mushingu je skijöring
"> Alternativou mushingu je skijöring "> Na prání pro vás zajistí i vícehodinové vyjíždky po hrebenech Krkonoš "> Stanete se musherem, který rídí své sprežení
Zimní sporty

Staňte se na Labské boudě musherem, který řídí své spřežení

  • Vydáno5. ledna 2015
Ucítíte sílu a rychlost jakou mají profesionálně trénovaní tažní psi. Dozvíte se informace, které nikde jinde nezískáte. Labská bouda nabízí originální zážitky i své zázemí všem těm, kteří se potřebují najíst, ohřát či ubytovat za jakéhokoliv počasí nebo si prostě jen zajít na čerstvé domácí pečivo či doušek piva Paroháč vyráběného v minipivovaru Luční bouda.
Psí spřežení nebo chcete-li mushing je v severských zemích velmi tradiční a stále využívaný způsob přepravy. Z tradice se postupem času vyvinula oblíbená a nevšední sportovní odvětví. Alternativou mushingu je skijöring, kdy pes nebo 2 psi "táhnou" jezdce na běžeckých lyžích. Tato disciplína je pro náročnější a zdatnější zájemce, kteří mají jistotu a zkušenost s jízdou na běžkách.
 
Pojďte znovu objevit a užít si pradávné spojení člověka a psa. Horní partie Krkonoš v okolí Labské boudy jsou přímo ideální k tomuto nevšednímu zážitku. Užijete si spoustu zábavy, nových informací a v neposlední řadě si odnesete krásnou vzpomínku.
 
Labská zóna leží v 1. zóně Krkonošského národního parku a proto všechny aktivity probíhají v souladu s platnými povoleními a předpisy.
 
Zážitek obsahuje:
  • zajištění psího spřežení
  • odměnu pro psi, případně krmení a postarání se o ně
  • zkušeného mushera po celou dobu zážitku
  • úvodní instruktáž
  • 1 hodinu vyjížďky se psím spřežením v okolí Labské boudy
  • certifikát o absolvování zážitku 
Cena 2490 Kč.
Krkonošský národní park – kouzelná příroda českých nejvyšších hor

Krkonošský národní park – kouzelná příroda českých nejvyšších hor

Krkonoše jsou nejvyšším pohořím České republiky a patří také k nejstudenějším místům u nás. 17. května roku 1963 tu byl díky výjimečným přírodním hodnotám, rozmanité krajině a bohaté historii založen nejstarší český národní park.

Labská bouda v Krkonoších

Labská bouda v Krkonoších

Horský hotel Labská bouda u Špindlerova Mlýna v Krkonoších je po rekonstrukci znovu v provozu. Můžete se zde ubytovat nebo navštívit bufet či restauraci.