ÚvodAktualityFrýdek-Místek bude opět plný chutí: pro lidi i psí mazlíčky
Gurmánská turistika

Frýdek-Místek bude opět plný chutí: pro lidi i psí mazlíčky

  • 18. srpna 2023
Svátek dobrého jídla a pití ve Frýdku-Místku pro letošní rok připadá na sobotu 19. srpna 2023. Nejen Park Pod zámkem, ale i Zámecké náměstí, nádvoří zámku a přilehlé uličky ožijí dalším ročníkem gastrofestivalu "Frýdek≈Místek plný chutí". Město se tak v jeden den promění v jedno velké bistro, ve kterém budou různí prodejci nabízet návštěvníkům své speciality. A to nejen z řad lidí, ale též psích návštěvníků.
frýdek místek plný chutíMilovníci dobrého jídla a pití by si neměli nechat ujít další ročník gastrofestivalu Frýdek≈Místek plný chutí, který se koná v sobotu 19. srpna 2023 v parku Pod Zámkem ve Frýdku, v historickém centru kolem zámku a na náměstí. Gastrofestival se každoročně rozrůstá o nabízený sortiment. Pořadatelé letos slibují na 60 stánků, ve kterých najdete různé speciality české i zahraniční kuchyně, například burgery, saláty, pomazánky, žebra, sushi, steaky, cizrnové kari, netradiční bramborové placky, sýry, tyrolské speciality, vše doplní nepřeberná nabídka pití, dezertů nebo hit horkého léta - rolovaná zmrzlina. V pohotovosti budou také stánky s vegetariánskými pokrmy či low carb. Chybět nebudou vybrané nápoje, k mání bude sortiment od kávy přes míchané nápoje až po různé domácí limonády.

A pozor! Chybět nesmí ani pestaurace, kde chlupatým návštěvníkům naservírují pečlivě sestavené, vyvážené a chutné psí menu z nejkvalitnějších surovin.
 
frýdek místekCelou gastro nabídku doplní také hudební vystoupení a tři cooking show – první se ponese trochu netradičně a paní Eva z Chaloupky za šípkovým keřem ukáže, jak vařit z darů zahrádek. S kuchařem Jamiem ze zážitkové restaurace Nha Cretcheu Café & Restaurant se pro změnu přeneseme na Kapverdské ostrovy a ve finále pak rozpálí plotýnky Tereza Hybšová, finalistka Masterchef Česko. Během dne bude vůbec poprvé vyhlášena nejlepší zelňačka Frýdku-Místku. Ta se bude vařit od 10:00 hodin na náměstí před zraky všech návštěvníků, kteřé mohou od začátku mohou podporovat soutěžní týmy. Vítězové budou vyhlášeni v 15:00 hodin.


Kulturní program pro děti i dospělé

frýdek místekCelý program bude proložen dobrou muzikou. Zazní nejen cimbál, ale také elektrické kytary při pop-rocku. Celý gastrofestival v 19:00 hodin uzavře Marta Jandová s kapelou.

Gastrofestival je rodinnou akcí, proto se také děti zabaví v parku Pod Zámkem v dětské zóně, kde si kromě jiného upečou svou vlastní pizzu v Remosce anebo budou pozorovat hvězdy v mobilním planetáriu.

Akce se koná za každého počasí od 10:00 do 20:00 hodin, vstupné je zdarma.
Gastrofestival Frýdek-Místek plný chutí 2024

17. 8.
Gastrofestival Frýdek-Místek plný chutí 2024

Přijďte si do Frýdku≈Místku užít svátek dobrého jídla a pití. Akce plná skvělé gastronomie a zábavy pro všechny generace se letos koná 17. srpna 2024.

Jeden den ve Frýdku-Místku nestačí Památky

Jeden den ve Frýdku-Místku nestačí

Chcete prožít dovolenou, na kterou budete dlouho vzpomínat? Zavítejte do Frýdku-Místku, města v podhůří Beskyd, ve kterém nejen poodhalíte kousek z jeho historie, ale zažijete také zábavu, sport i relax.

Další aktuality

Poznejte zvířátka zblízka: 10 tipů, kam s dětmi do minizoo či zooparku

Umožněte svým dětem setkat se se zvířaty, především těmi domácími, zblízka. Nakrmte společně králíky, nasypte slepicím, pohlaďtě si kůzlata anebo třeba jezevce. Ukažte dětem, jak vypadal život vašeho domácího mazlíčka či hospodářských zvířat v minulosti na statku nebo u chalupy a seznamte je s divokými zvířaty žijícími u nás. Vyrazit můžete za zvířátky do mnoha zooparků a minizoo.
12. červenec 2024 14:00
Příroda, Moravskoslezský kraj

Ve Vrbně pod Pradědem se opět pojedou závody do vrchu

Na jedenáctém ročníku Vrbenského vrchu budou opět burácet motory. Návštěvníky čeká prezentace závodníka Rallye Dakar Aleše Lopraise a George Negru se svojí Škodou Georginou GTR a vystoupí kapela Beatles revival. Motoristická akce proběhne od pátku 12. do neděle 14. července 2024.
11. červenec 2024 14:00
Zážitky, Moravskoslezský kraj

Letní shakespearovské slavnosti začínají dnes v Ostravě

Nejstarší a největší divadelní přehlídka pod širým nebem v Evropě zaměřena na uvádění děl Williama Shakespeara se letos se uskuteční opět také v Ostravě. V pořadí již sedmnáctý ročník festivalu letos zahájí nová premiéra komedie Večer tříkrálový aneb cokoli chcete.
8. červenec 2024 17:00
Kultura, Moravskoslezský kraj

Třikrát Versailles: ve Slezsku, v Čechách i na Moravě

Také u nás máme místa, kterým se díky jejich kráse a nevšední atmosféře říkalo české, slezské či moravské Versailles. Předobraz byl ve všech případech stejný: impozantní zámek u Paříže, oblíbené sídlo francouzských králů s nádvořími a rozlehlými zahradami, v roce 1979 zapsaný na Seznam světového dědictví UNESCO. Posuďte, jak se od francouzské předlohy liší naše Versailles: východočeský rokokový zámek Nové Hrady coby české Versailles, Vyškov aneb moravské Versailles a zámek Slezské Rudoltice neboli slezské Versailles.
8. červenec 2024 16:00
Památky, Moravskoslezský kraj

Objevte svět podle Julese Verna v Ostravě!

Žil Jules Verne v Ostravě? Přijde vám to jako příliš nemístná otázka? A co se tedy ptát, zda by žil rád Jules Verne v Ostravě? Kde jinde hledat přesvědčivější odpovědi na tyto otázky, než v názvech klasikových knih? A že jich Jules Verne napsal…
8. červenec 2024 10:00
Památky, Moravskoslezský kraj

Otevřené chrámy lákají na prohlídky církevních památek Ostravsko-opavské diecéze

Stejně jako loni, tak i letos pokračuje úspěšný projekt Ostravsko-opavské diecéze a krajského úřadu s názvem Otevřené chrámy. Až do 30. září 2024 se veřejnosti otevírá 51 církevních památek. Na většině míst se zájemcům věnuje vyškolený průvodce, vstup je bezplatný.
6. červenec 2024 12:00
Památky, Moravskoslezský kraj

Festival Beats for Love rozezní Dolní Vítkovice

Největší festival elektronické taneční hudby ve střední Evropě Beats for Love se koná v Dolní oblasti Vítkovice od středy 3. do soboty 6. července 2024. Fanoušky taneční hudby letos čekají čtyři dny plné vystoupení více než 500 zahraničních i českých DJs, umělců a performerů, kteří vystoupí na pódiích a v zónách areálu Dolních Vítkovic a následných afterparties. Letošní ročník slibuje největší počet headlinerů a nejsilnější line up v historii. A nebude chybět ani bohatý doprovodný program.
2. červenec 2024 12:00
Životní styl, Moravskoslezský kraj

V Zoo Ostrava se letos vyhlíhlo přes dva tucty sovích mláďat

Zoo Ostrava chová celkem osm druhů sov. U šesti z nich se během letošní hnízdní sezóny podařilo rodičovským párům odchovat celkem 26 mláďat. Více než polovina bude vypuštěna do přírody. Samice sov zasedají na snůšky po snesení prvního vejce a postupně snášejí další, což znamená, že mláďata se líhnou postupně i v několikadenních intervalech. To vede k poměrně výrazným velikostním rozdílům mladých sov. Tato hnízdní strategie má zaručit, že v případě nedostatku potravy přežijí alespoň ta nejstarší a nejsilnější mláďata. Některá z nich můžete ve voliérách nyní pozorovat.
30. červen 2024 6:00
Příroda, Moravskoslezský kraj