Úvod > Aktuality > Sportovní půjčovny na Lipensku očekávají příliv cyklistů a bruslařů
Sportovní pujcovny na Lipensku ocekávají príliv cyklistu a bruslaru
Letní sporty

Sportovní půjčovny na Lipensku očekávají příliv cyklistů a bruslařů

  • Vydáno4. května 2010
Příznivci jízdy na kole a inline bruslích, ale také podnikatelé na Lipensku mohou jásat. Od soboty 1. května je otevřena nová část stezky pro cyklisty a inline bruslení, která propojuje obec Lipno nad Vltavou a městys Frymburk. Stezka s názvem Jezerní vede přímo podél levého břehu Lipna a nabízí až 11,5 km dlouhou část vhodnou pro inline bruslaře začínající od přístavu Marína Lipno až po křižovatku pod osadou Posudov.

Přednostmi stezky jsou příjemný nenáročný profil vhodný zejména pro začátečníky a rodiny s dětmi, umělé osvětlení v délce 8,5 km mezi Lipnem a Frymburkem a také dostatek nástupních míst s možností parkování. Cyklisté a bruslaři, kteří chtějí začít v Lipně nad Vltavou, mohou využít bezplatné velkokapacitní parkoviště ve Skiareálu Lipno, odkud se na bruslích dostanou přímo na stezku. Zde v přístavu Maríny přímo na stezce naleznou půjčovnu sportovního vybavení Lipno Rent, která je otevřena každý den.

Na základě zkušeností z jiných atraktivních stezek očekávají provozovatelé půjčovny nápor turistů, a proto se před začátkem sezóny předzásobili dostatečným množstvím jízdních kol a in-line bruslí.  Velký zájem je také o rodinné elektročluny a plachetnice, které zvládne ovládat úplně každý a lidé si je rezervují už před víkendem. V sortimentu půjčovny samozřejmě nechybí helmy, chrániče a další příslušenství jako například vozíky pro malé děti, který lze tlačit při bruslení nebo ho připojit za jízdní kolo.

Od nové cyklo-inline stezky očekávají zvýšení návštěvnosti Lipenska také místní provozovatelé ubytovacích zařízení, kteří připravili pro turisty jarní výhodné balíčky se slevami na různé volnočasové atrakce. Například, kemp Lipno Modřín ležící přímo na stezce láká na výhodné balíčky pro cyklisty a in-line bruslaře a Chata Lanovka u lanovky lipenského skiareálu dokonce připravila pro své hosty vlastní „aktivní kartu“v hodnotě 1210 korun, kterou bude dávat svým hostům zdarma při pobytech na dvě a více nocí. Držitelé „aktivní karty“ budou mít zdarma půjčení kola, inline bruslí či vstup do vodní ráje Aquaworld.
11,5 km kopíruje levý břeh Lipna a nabízí nádherné výhledy na jezero, ale hlavně pestré houpačky, zatáčky, krátká stoupání a bezpečné malé sjezdy.

Jezerní cyklo-inline stezka na Lipně

Jezerní cyklo-inline stezka na Lipně

Jezerní cyklo-inline stezka s perfektním povrchem ideálním pro inline bruslení a cykloturistiku vede z Lipna nad Vltavou až do Frymburka. Trasa dlouhá 11,5 km kopíruje levý břeh Lipna a nabízí nádherné výhledy na jezero, ale hlavně pestré houpačky, zatáčky, krátká stoupání a bezpečné malé sjezdy.

Další aktuality

20 tipů na výlet na Budějovicku pro hezké podzimní zážitky

Každý, kdo uvažuje o podzimní dovolené v tuzemsku, nebo chce strávit třeba jen příjemný rodinný víkend, by měl zamířit na Budějovicko. Oblast mezi Českými Budějovicemi, Hlubokou nad Vltavou a Týnem nad Vltavou nabízí sportovní a relaxační aktivity, oblíbené historické památky, krásnou přírodu i skvělou lokální gastronomii. Podzimní Budějovicko má rozhodně co nabídnout!
Jihočeský kraj | Životní styl

V České Třebové proběhne Den železnice

Oslavy Dne železnice se v České Třebové se uskuteční v sobotu 16. září 2023. I když k největším lákadlům patří tradičně jízdy speciálními vlaky, připravili organizátoři v rámci svátku železnic také bohatý doprovodný program v areálu českotřebovského depa.
Jihočeský kraj | Zážitky

Táborská setkání se blíží: město ožije největšími historickými slavnostmi v České republice

Máte rádi atmosféru středověku? Láká vás tradiční hudba, zpěv a veselení pod širým nebem? Pak si nenechte ujít 32. ročník festivalu Táborská setkání, který se bude konat ve dnech 15. až 17. 9. 2023. Město Tábor je pro dobové slavnosti jako stvořené. Historické centrum s několika náměstími, křivolaké uličky i bohatá zeleň za městskými hradbami ožije na tři dny dávnou historií první poloviny 15. století, do časů, kdy se vlády nad městem ujal husitský vojevůdce Jan Žižka z Trocnova.
Jihočeský kraj | Zážitky

Brambory: historie oblíbené potraviny, bramborové hostiny, slavnosti a příběhy

Když někdo skončí těsně pod stupni vítězů, říká se, že dostal bramborovou medaili. Vůči bramborám to ale není úplně fér: v mnoha světových kuchyních včetně té naší, tedy české, moravské i slezské, jim patří první místo. Také se na našich stolech objevují už pěknou řádku let: první dochované zmínky o bramborách v českých zemích zmiňují hostinu Viléma Slavaty v roce 1623 v Jindřichově Hradci.
Jihočeský kraj | Gurmánská turistika

Houby kolem nás: jména po houbách, přírodní útvary i houbařské akce

Houbařská sezóna je v plném proudu, houbaři nosí z lesů plné košíky a leckterou domácností voní smaženice, hříbková omáčka anebo schnoucí houby. Podle statistik „průměrná" česká rodina sesbírá za rok šest kilogramů hub. Patříme prostě k nejvášnivějším houbařům na světě! Pokud si od sběru těchto lesních darů chcete trochu odpočinout, ale zároveň si i užít „houbařskou horečku“ trochu jinak, vypravte se s námi na pár kuriózních houbařských výprav nebo zajímavou houbařskou výstavu.
Jihočeský kraj | Příroda

Na zámku Ohrada si užijete Vorařský den

Pojďte si do muzea lesnictví, myslivosti a rybářství v sobotu 9. září 2023 připomenout již zaniklý způsob přepravy na vodních tocích a stará řemesla. Čeká vás bohatý program Vorařského dne na loveckém zámku Ohrada, jehož součástí budou i soutěže, hry a tvořivé dílny pro děti, potěší celou rodinu.
Jihočeský kraj | Zážitky

V Hoslovickém mlýně se budou v sobotu slavit dožínky

Ve vodním mlýně v Hoslovicích na Strakonicku se v sobotu 26. srpna 2023 koná oblíbená akce s názvem Dožínky ve Vodním mlýně Hoslovice. Těšit se můžete na ukázky života na mlýně a oslavy sklizně na vesnici z pohledu minulosti. Nebude chybět pouštění mlýnského kola a komentované prohlídky mlýna.
Jihočeský kraj | Památky

České Budějovice oživí slavnosti Město lidem – lidé městu

11. ročník multižánrového festivalu Město lidem, lidé městu proběhne v pátek a sobotu 25. až 26. srpna 2023 v Českých Budějovicích. Veselá akce se snaží vrátit zábavu a pohodu do uspěchaných ulic města. Oblíbený pouliční festival připraví nevšední zážitek a atmosféru, díky které už město České Budějovice a veřejný prostor v něm nebudete nikdy vnímat stejnýma očima.
Jihočeský kraj | Zážitky