Úvod > Aktuality > Spočítejte květiny ve žďárském Muzeu nové generace a vyhrajte zajímavé ceny!

Spočítejte květiny ve žďárském Muzeu nové generace a vyhrajte zajímavé ceny!

Vydáno 13. dubna 2018 Kultura
Muzeum nové generace jenom kvete. To je název nové jarní soutěže, kterou pořádá zámek ve Žďáru nad Sázavou od 10. dubna do 27. května. Návštěvníci muzea spočítají, kolik květin v něm vykvetlo mezi multimediálními exponáty, vyplní formulář a mohou vyhrát pobyt na 1 noc se snídaní pro 2 osoby v Barokní věži a k tomu permanentu Barok pas. Druhé a třetí místo získá vstupenky do známého libereckého IQ parku.
Muzeum nové generaceMuzejníci z Muzea nové generace ve Žďáru nad Sázavou mají smysl pro humor, rádi si hrají a ví, že jejich návštěvníci také. Tak proč se trochu nepobavit. Stačí v těchto dnech přijít do muzea, důkladně jej projít, spočítat, kolik květin se v něm nachází a na závěr vyplnit formulář s odpovědí. Když přijde celá rodina, každý z členů soutěží. Šance na výhru se tak zvyšuje.

Výherce, který bude vylosován ze správných odpovědí, bude uveřejněný na webu muzea. Soutěžící mohou vyhrát pobyt na 1 noc se snídaní pro 2 osoby v Barokní věži a k tomu permanentu Barok pas. Druhé a třetí místo získá vstupenky do známého libereckého IQ parku.
 

Dny otevřených zahrad hraběnky Kinsky se blíží

Dny otevřených zahradCestovat po světě, a přitom být ve Žďáru nad Sázavou – to bude zážitek z letošních otevřených zahrad zámku Kinských. Tradiční otevření zahrad se chystá o posledním květnovém víkendu, tedy 26. – 27. května. Letošní ročník je v cestovatelském duchu. Návštěvníci si prohlédnou různé typy zahrad naaranžovaných v kufrech, historická kola i veterány, ochutnají britské či japonské speciality a projedou se na kolech z Cyklokuriozit.
Muzeum nové generace Žďár nad Sázavou

Muzeum nové generace Žďár nad Sázavou

Muzeum nové generace nabízí unikátní spojení nejmodernější audio a videotechniky s klíčovými momenty historie bývalého cisterciáckého kláštera a zámku Žďár nad Sázavou. S virtuálními průvodci prožijete příběhy osobností, které významně ovlivnili tento unikátní areál.