Úvod > Aktuality > Špindlerův Mlýn je nabitý zimními akcemi
Špindlerův Mlýn je nabitý zimními akcemi
"> "> "> "> "> ">
Zimní sporty

Špindlerův Mlýn je nabitý zimními akcemi

  • Vydáno18. února 2020
Lyžařská sezona je v plném proudu! Ve Špindlerově Mlýně se navíc chystá na konec zimy ještě celá řada zajímavých sportovních akcí, které by si žádný fanda zábavy na sněhu neměl nechat ujít. Mimo to zde naleznete perfektní sjezdovky i upravené běžecké tratě.
Chinese DownhillKrkonošští vědí, že do hor návštěvníky přivede nejen sníh, ale také kvalitní služby a zábava. Pro letošní zimní sezónu mají v rukávu ještě mnoho zajímavých akcí. Tou první bude už v sobotu 22. února tak trochu bláznivý počin s názvem Chinese Downhill Špindlerův Mlýn. Jedná se o šílený závod na horských kolech na červené sjezdovce ve Svatém Petru. Každý rok se najdou desítky bikerů, kteří to pošlou na plno po sjezdovce dolů. A vyhrává ten, kterému nefungují brzdy.

Krkonošská 70Za čtrnáct dní, přesněji v sobotu 7. března, se v Krkonoších chystá vůbec nejtěžší závod na běžkách v celé sezóně. Je jím tradiční Krkonošská 70 ze série závodů Stopa pro život. Jedná se o závod s mnoha nej – nejstarší, nejdelší a nejnáročnější. Startuje se pod lanovkou Svatý Petr, pak se závodníci vydají na Hromovku, Krásnou Pláň, k Láhrovým Boudám apak Liščí cestou k rozcestí nad Tetřevími Boudami, na Zahrádky, k Pražské boudě a Krausovým Boudám, pod Černou horu a opět Liščí stezkou k Zinneckerově strouze, nad Láhrovy Boudy, ke Srubu a zpět přes Struhadla a Hromovku do Svatého Petra.


Snowjam Špindlerův MlýnVe druhé polovině března, v sobotu 20. března se ve Špindlu sjedou nejlepší snowboardoví jezdci v českém vrcholném závodu superslopestylu Snowjam. Jedná se o Světový pohár ve snowboardingu – hlavní událost letošní zimy 2019/2020, kdy si světová špička si při posledním závodě sezóny rozdělí křišťálové glóby. K vidění tak budou ti nejlepší borci z celého světa.

O týden později, 27. – 29. března proběhne ve Svatém Petru a na sjezdovce Stoh proběhne druhá část mistrovství ČR v disciplínách slalom, obří slalom a paralelní slalom.

Ski a golfSezonu pak ukončí 3. dubna 2020 Ski&Golf Czech Championship – spojení golfu a lyžování. Jste zvědaví, jak se dají tyto dva sporty propojit? Přijďte začátkem dubna do Špindlerova Mlýna a přesvědčte se na vlastní oči. Lyžařské závody proběhnou v pěti kategoriích – Master, Women, Junior, Mid aMain. Do golfového turnaje nastoupí hráči s počtem bodů, který se rovná dvojnásobku jejich času z lyžařské soutěže.
 

Sportovní vyžití ve Špindlu: lyže, běžky i sáňky

Ski ŠpindlPokud do Špindlerova Mlýna vyrazíte spíše než za společenskými událostmi především za sportem, máte určitě z čeho vybírat. Milovníkům sjezdového lyžování je k dispozici sjezdovka Svatý Petr, Medvědín nebo Labská.

Běžkaři naleznou v okolí Špindlerova Mlýna doslova ráj. Nejkrásnější trasy vedou například z Medvědína na Vrbatovu boudu, Labskou boudu (pozor, až do dubna 2020 je uzavřena), Martinovu boudu a zpět Medvědím dolem. Krásná je také trasa ze Špindlerovky přes Stříbrné návrší k Luční boudě, Výrovce, Chalupě Na rozcestí a zpět do Špindlu přes Klínové boudy a Pláně. Skvěle upravené trasy si užijete také ve stopě z Horních Míseček, kam vás dopraví lanovka Medvědín.

SáňkyJedinečným zážitkem bude určitě i jízda na nejdelší osvětlené sáňkařské dráze v ČR. Dráha se nachází u Špindlerovy boudy u Vojenské zotavovny Malý Šišák a při jejím zdolávání si užijete bezmála 3 kilometry jízdy na saních s převýšením až 400 metrů. Cíl leží na Dívčích lávkách, asi 15 minut chůze od centra města. Na saních jede každý sám, pouze děti do 7 let se vezou vždy s dospělým.
Labská bouda v Krkonoších

Labská bouda v Krkonoších

Horský hotel Labská bouda u Špindlerova Mlýna v Krkonoších je po rekonstrukci znovu v provozu. Můžete se zde ubytovat nebo navštívit bufet či restauraci.

Lanová dráha ze Svatého Petra na Pláně

Lanová dráha ze Svatého Petra na Pláně

Lanovka ze Špindlerova Mlýna (Svatého Petra) na Pláně je v provozu denně, v zimní i letní sezóně. V létě přepravuje pěší turisty i cyklisty a jejich kola, v zimě je pak součástí Ski areálu Špindlerův Mlýn – Sv. Petr. Moderní šestisedačková lanovka zde slouží od roku 2015.

Lanová dráha Špindlerův Mlýn – Medvědín

Lanová dráha Špindlerův Mlýn – Medvědín

Čtyřsedačková lanovka vedoucí ze Špindlerova Mlýna na Medvědín do nadmořské výšky 1235 m je výchozím bodem mnoha turistických túr a výletů. Na vrch Medvědín vás vyveze v létě i v zimě. Na Medvědíně jsou k dispozici dvě dětská hřiště a dvě stezky – Medvědí stezka a stezka s názvem Krakonošův příběh.

Klínové boudy v Krkonoších

Klínové boudy v Krkonoších

Horské chaty roztroušené na západním svahu Zadní Planiny na Klínové louce. Jmenovitě například Petráška, Spisovatel, Kantorská, Skočka. Nejvýše položená bývala Klínová bouda, která v roce 1970 vyhořela a na jejím místě je dnes studánka a přístřešek pro turisty.

Chalupa Na Rozcestí u Liščího hřebenu v Krkonoších

Chalupa Na Rozcestí u Liščího hřebenu v Krkonoších

Chalupa Na Rozcestí je jednou z legendárních krkonošských bud. Nachází se skutečně na rozcestí cest na hlavním hřebenu Krkonoš. Od boudy se dá dojít na Sněžku, do Pece, Špindlu nebo na Strážné (Vrchlabí).

Martinova bouda v Krkonoších

Martinova bouda v Krkonoších

Horská chata Martinovka se nachází na hraničním hřebeni Krkonoš v nadmořské výšce 1288 metrů a řadí se tak mezi horské chaty položené v nejdrsnějších a nejvyšších lokalitách našeho nejvyššího pohoří.

Lanová dráha Horní Mísečky – Medvědín

Lanová dráha Horní Mísečky – Medvědín

Ve Špindlerově Mlýně můžete i v letních měsících využívat lanovku na vrch Medvědín odkud vede spousta upravovanych turistickych tras. Medvědín je také ideálním startovacím místem pro paragliding.

Sáňkařská dráha ve Špindlerově Mlýně

Sáňkařská dráha ve Špindlerově Mlýně

Jízda na nejdelší osvětlené sáňkařské dráze v ČR, to jsou vaše jedinečné zážitky na sněhu. Dráha se nachází ve Špindlerově Mlýně a při jejím zdolávání si užijete bezmála 3 kilometry jízdy na saních s převýšením až 400 metrů.

Skiareál Špindlerův Mlýn – sjezdovky i běžky v Krkonoších

Skiareál Špindlerův Mlýn – sjezdovky i běžky v Krkonoších

Skiareál Špindlerův Mlýn provozuje 5 lanových drah a 11 lyžařských vleků ve Špindlerově Mlýně a na Horních Mísečkách, celkem 25 km sjezdových tratí, z kterých je 95% technicky zasněžováno. K dispozici jsou 3 snowparky a U rampa, 2 dětské parky a 85 km běžeckých tratí.

Ve stopách Hanče a Vrbaty na běžkách

Ve stopách Hanče a Vrbaty na běžkách

Zkuste se projet po místech, kde se roku 1913 odehrál těžký závod na běžkách, při kterém vinou špatného počasí zahynuli dva čeští běžci – Bohumil Hanč a Václav Vrbata. Trasa vede náročným terénem s vysokým převýšením.

Chata Výrovka

Chata Výrovka

Chata Výrovka je jednou z nejvýše položených chat v České republice. Nachází se v překrásné přírodě první zóny Krkonošského národního parku na hřebeni nedaleko Studniční a Luční hory (druhé a třetí nejvyšší v ČR) ve výšce 1368 m.n.m.

Skialpinistické trasy okolím Špindlerova Mlýna

Skialpinistické trasy okolím Špindlerova Mlýna

Pro vyznavače skialpinismu, telemarku či snowboardingu připravila Správa KRNAP ve spolupráci s Českou asociací horských vůdců (ČAHV) a Horskou službou osm nových skialpinistických tras, které vedou jak po turistických značených cestách, tak také mimo ně.

Bouda Na Pláni u Špindlerova Mlýna

Bouda Na Pláni u Špindlerova Mlýna

Typická horská bouda se nachází v jedné z nejatraktivnějších lokalit Krkonoš, ve Špindlerově Mlýně, na vrcholu Přední Planina, ve výšce 1 200 m n.m. a 800 m od horní stanice sedačkové lanovky Svatý Petr-Pláň.

Krkonoše na běžkách – okruh Žalskou Rozsochou na Benecko

Krkonoše na běžkách – okruh Žalskou Rozsochou na Benecko

Na tomto běžkařském okruhu vás čeká celkové převýšení 348 metrů a celkové klesání 821 metrů. Trasa je to velmi pěkná, středně náročná trasa a vede nádhernou krajinou Krkonoš. Startovním a zároveň i cílovým místem této trasy je Špindlerův Mlýn. Trasa měří necelých 30 km.

Krkonoše na běžkách – ze Špindlu na Luční boudu

Krkonoše na běžkách – ze Špindlu na Luční boudu

Středně náročný výlet vás provede jednou z nejkrásnějších partií našich nejvyšších hor. Trasa začíná u Špindlerovy boudy, prochází Stříbrným návrším na Luční boudu a přes Klínové boudy vás dovede zpět do Špindlerova Mlýna.

Krkonošská magistrála – krkonošská lyžařská cesta

Krkonošská magistrála – krkonošská lyžařská cesta

Celými Krkonošemi od Harrachova až do Žacléře prochází páteřní, 71 km dlouhá, Krkonošská magistrála. Na ni pak navazuje více než 560 km místních lyžařských cest a okruhů.

Snowtubing Park Špindlerův Mlýn

Snowtubing Park Špindlerův Mlýn

V našem areálu najdete takřka 200 metrů dlouhé sněhové koryto s několika klopenými zatáčkami, kde zažijete spoustu zábavy a legrace. Atrakci si užijí všechny věkové kategorie. Nejmenší děti (cca do 3 let) sjíždí společně s rodiči, ty starší pak stejně jako dospělí již jezdí sami.