Úvod > Aktuality > Špičkový hotel Vista má nového špičkového šéfkuchaře
Letní sporty

Špičkový hotel Vista má nového špičkového šéfkuchaře

  • Vydáno2. prosince 2012
Těšíte se na hory? Nejen na to, že si užijete lyžování, jízdu na bobech, túry v nedotčené, divoké přírodě či jiné radovánky, které tyto destinace poskytují, ale také na bezchybný servis, který by měl být samozřejmou součástí vaší dovolené? Toto všechno a ještě mnohem víc vám dokáže nabídnout Wellness Hotel Vistav relax & sport resortu Dolní Morava pod horským masivem Králického Sněžníku.
Vedení resortu se rozhodlo své služby posunout  ještě o krok dál a pro své hosty najalo prvotřídního specialistu ve svém oboru. Od 1. prosince 2012 nastupuje do služeb Wellness Hotelu Vista pan Martin Havel, špičkový šéfkuchař a člověk, který svými kulinářskými dovednostmi osloví všechny vaše smysly.
 
Martin Havel svou kariéru odstartoval v polovině osmdesátých let jako zástupce šéfkuchaře v Interhotelu Krknonoše, kam se na přelomu osmdesátých a devadesátých let vrátil jako šéfkuchař. Má však bohaté zkušenosti i ze zahraničí – v druhé polovině devadesátých let pracoval v rakouském hotelu Intercontinetal Vienna. Od roku 2000 působil jako šéfkuchař v Hotelu Esplanade v Mariánských Lázních, dále také v Grand Restaurantu U Zlaté koule, taktéž v Mariánských Lázních či v hotelu Park Holiday Praha.

Martin Havel je také členem Asociace kuchařů a cukrářů České republiky. O jeho špičkových kvalitách vypovídá také řada ocenění, která za dobu své kulinářské kariéry získal – v roce 2005 se stal hrdým držitelem zlaté a bronzové medaile na gastronomické soutěži spojené s veletrhem hotelnictví Interhoze v Norimberku; ve stejném roce mu pak byl propůjčen bronzový řád Dobromily Magdaleny Rettigové. V roce 2008 byl oceněn zlatou medailí na festivalu Gastro Vavřinec v Kladně a získal bronzovou medaili na kuchařské olympiádě v Erfurtu. Jeho úspěchy však pro ten rok nekončily – byl mu propůjčen stříbrný řád Dobromily Magdaleny Rettigové. Šéfkuchař Martin Havel je zároveň lektorem kulinářské akademie I. a II. pro zvěřinu.
 
Wellness Hotel Vista je novým a velmi zdařile realizovaným a prezentovaným hotelem v České republice. Na jeho hosty čekají nejen kulinářské zážitky připravované novým, špičkovým šéfkuchařem, nýbrž i bezchybný nejmodernější servis v oblasti wellness a dech beroucí příroda obklopující celý resort.

Adrenalin park Dolní Morava

Adrenalin park Dolní Morava

Lanový park je pro každého, kdo má rád zábavu, dobrodružství, adrenalin a nezapomenutelné okamžiky. V Adrenalin parku najdete lanový park, lezeckou stěnu, skok volným pádem nebo obří tandemovou houpačku.

Wellness Hotel Vista

Wellness Hotel Vista

Wellness hotel Vista je atraktivní rodinný hotel v horském prostředí Králického Sněžníku s pestrou nabídkou animačních programů v hotelu i nevšedního vyžití v Horském resortu Dolní Morava, který mají hosté jako na dlani.

Další aktuality

Vydejte se na pěknou předjarní procházku do Slatiňan

Na poklidnou procházku vás zveme do městečka Slatiňany. Projdete se nejen zdejšími parky a lesoparky, ale také naučnou stezkou ke Kočičímu hrádku. Miniatura hradu se postará o zábavu malých návštěvníků a rodiče si mohou v klidu vychutnat v přístřešku čaj z termosky. Těšit se můžete také na cestu okolo ohrad, kde lze spatřit starokladrubské vraníky.
Pardubický kraj | Zážitky

Navštivte stálou Expozici masopustních obchůzek v Hlinsku

Stálá expozice masopustních masek a obchůzek z Hlinecka, které jsou od roku 2010 součástí světového nehmotného kulturního dědictví UNESCO, je otevřena v památkové rezervaci Betlém v Hlinsku. Ve zpřístupněných roubenkách si můžete prohlédnout dílny a obydlí tkalce, hračkáře, ševce, pilníkáře nebo továrního dělníka. V jednom z roubených domků naleznete expozici vesnických masopustních obchůzek a masek z Hlinecka.
Pardubický kraj | Kultura

Rozloučení s masopustem proběhne na Betlémě v Hlinsku

V úterý 13. února 2024 se bude Hlinsko loučit s masopustem. I tento program připomene skutečnost, že masopustní obchůzky z Hlinecka jsou součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Celodenním programem ožije celé město. Součástí programu bude i možnost prohlídky masopustní expozice v domku č. p. 362.
Pardubický kraj | Kultura

První hříbátko roku 2024 v Národním hřebčíně Kladruby je klisnička Pariota

Prvním letošním hříbětem Národního hřebčína Kladruby nad Labem je starokladrubská klisnička Pariota, která obohatí vrané stádo hřebčína ve Slatiňanech. První starokladrubátko letošního roku přišlo na svět 3. února 2024. Do hřebčínů ve Slatiňanech a Kladrubech můžete nahlédnout v rámci speciálních prohlídek, které se konají během probíhajících jarních prázdnin.
Pardubický kraj | Letní sporty

Masopustní průvod Vortová vyrazí na svou cestu už tuto sobotu

V obci Vortová, jakož i v několika dalších obcích v okolí Hlinska v Čechách, se dodnes zachovává stará lidová tradice obcházení masopustního průvodu maškar, lidově se tomuto zvyku v tomto kraji říká vostatky. Starobylá tradice byla zapsána na seznam kulturních památek UNESCO. Také letos se můžete na svérázné maškary přijít podívat, a to už tuto sobotu 10. února 2024.
Pardubický kraj | Kultura

V Chrudimi se opět chystají oblíbené jarmarky – první z nich je masopustní

O tom, že jarmarky a trhy zdaleka neprovázejí jen Vánoce a Velikonoce, se přesvědčíte v Chrudimi. Tohle město totiž chystá jarmarky několikrát do roka. Na jarmarky masopustní, Velikonoční, rybí či Kateřinské vás zve portál Kudy z nudy.
Pardubický kraj | Památky

Skiareál Dolní Morava láká na špičkovou crossovou trať

Skiareál Dolní Morava otevřel 5. února 2024 špičkovou crossovou trať i zábavný fun trail. Na crossové trati budee projíždět závodními brankami, profesionálními zatáčkami, terénními vlnami a skoky. Fun trail nabídne klopené zatáčky, terénní vlny a dva tunely. Zařádit si na ní mohou lyžaři i snowboardisti všech věkových kategorií i výkonností.
Pardubický kraj | Zimní sporty

Klášter Králíky láká opět na zimní noční prohlídky!

Vydejte se s průvodcem potemnělými chodbami kláštera Králíky na Hoře Matky Boží na Orlickoústecku! Pod speciálním nočním osvětlením spatříte exponáty, klášterní kryptu i unikátní kapli Svatých schodů. Prohlídka trvá přibližně 60 minut a začíná vždy v 19:30 hod. u vstupu do kostela. Komentovaná prohlídka poutního areálu na Hoře Matky Boží u Králík probíhá za každého počasí a není nutná předchozí registrace.
Pardubický kraj | Památky