Úvod > Aktuality > Špičák na prázdniny připravil naučnou stezku pro děti – otvírá i bikovou školu
Špičák na prázdniny připravil naučnou stezku pro děti - otvírá i bikovou školu
">
Letní sporty

Špičák na prázdniny připravil naučnou stezku pro děti – otvírá i bikovou školu

  • Vydáno5. července 2017
Populární špičácká stezka „Po stopách zajíce“, dlouhá zhruba 3 kilometry příjemné chůze z vrcholu Špičáku na Čertovo jezero a pak k lanovce areálu, dostala na prázdniny zcela nový kabát. Na celkem 10 stanovištích jsme každých zhruba 300 metrů instalovali úplně nové obrázky a připravili také nové soutěžní otázky. Děti si opět vyzkouší znalosti o zdejší přírodě, místním zeměpisu i historii. Za odměnu dostanou po návratu do areálu v kase střediska dárek.
Bikepark ŠpičákSki&Bike Špičák pro letošní rok, a speciálně hlavně pro období prázdnin, nově otvírá bikovou školu pro děti. Ta pro dospělé mimochodem funguje na Špičáku už 11. sezonu. Středisko připravilo speciální výukové centrum pro výuku dětí (od 8 let), kde jsou typy překážek nebo sklony svahů, které vyhovují začátečníkům. A i kvůli bezpečnosti jsou tyto prostory odděleny od ostatních tratí bikeparku

Letos v půjčovně kol přešli pod značku Kona, která nabízí dětská kola Kona Stinky 24, dětem poskytne také helmy a chrániče (značky Fox). Stejně jako pro malé lyžaře má zdejší bike škola zkušené instruktory i pro dětský sjezd (downhill), kteří děti naučí bezpečně ovládat sjezdové kolo a zvládnout jízdu v terénu. Na Špičáku mají pro děti připravený v současnosti i tolik oblíbený pumptrack, což je speciální typ dráhy, který využívá “pumpování” (pohyb nahoru a dolů) k jízdě na kole namísto šlapání. Oblíbený je především proto, že se na něm dá bezpečně nacvičovat rovnováha či ovládání dalších jízdních dovedností na sjezdových (i jiných) kolech. Jízda po pumptracku tak přináší zábavu i bezpečný adrenalin.
Bikepark Špičák v Železné Rudě

Bikepark Špičák v Železné Rudě

Šumava nabízí stovky kilometrů tras pro horská kola. Bikepark Ski&bike Špičák – Železná Ruda se nachází v pohoří Šumavy ve Sport areálu Špičák, který je vzdálen 5 km od Rudy směrem na Nýrsko. Užít si můžete také společnou jízdenku s přeshraničním bikeparkem Geisskopf.

Lanovka na Špičák v Železné Rudě

Lanovka na Špičák v Železné Rudě

Lanovka vás přepraví ze Sport areálu Špičák až na vrchol Špičáku (1202 m). Přepraví zde bez problémů pěší i cykloturisty, paraglidisty a tělesně postižené turisty. Přeprava kol a kočárků je zde zdarma. V zimě lanovka přepravuje pouze lyžaře a běžkaře.