Úvod > Aktuality > V Bečově nad Teplou probíhají zimní prohlídky zámku

V Bečově nad Teplou probíhají zimní prohlídky zámku

Vydáno 13. února 2019 Památky
Zámek Bečov sice již dřímá zimním spánkem, avšak své brány návštěvníkům zcela neuzavírá. Přesvědčit se o tom můžete v rámci zvláštních únorových prohlídek, které se konají v pondělí, ve středu a v pátek od 15. února do 1. března 2019.
bečov relikviářVyužijte mimořádné příležitosti navštívit i v zimě romantický zámek Bečov. Od 15. února do 1. března 2019 je možné vidět, v rámci speciálních zimních prohlídek, první prohlídkový okruh, na kterém lze obdivovat relikviář sv. Maura. Prohlídka se koná vždy v pondělí, ve středu a v pátek od 14:15 do 14:30 hodin.

V Bečově nad Teplou můžete obdivovat gotický hrad, renesanční palác a barokní zámek. Hrad Bečov se řadí mezi jeden z nejzachovalejších českých hradů.

I. okruh - Relikviář sv. Maura: během prohlídky se dozvíte vše o pohnuté historii této vzácné umělecké památky. Jsou zde navíc prezentovány další druhy relikviářů, jejichž prostřednictvím si může návštěvník udělat představu o různorodých tvarech a rozměrech těchto schránek. V trezorové místnosti se již návštěvník nerušeně věnuje prohlídce relikviáře sv. Maura, druhé nejcennější zlatnické památce na území ČR.
Hrad a zámek Bečov nad Teplou - odhalte tajemství relikviáře sv. Maura

Hrad a zámek Bečov nad Teplou - odhalte tajemství relikviáře sv. Maura

Udělejte si výlet na jeden z nejzachovalejších českých hradů, který se může pyšnit unikátní památkou evropského významu - relikviářem sv. Maura, který se stářím a hodnotou blíží českým korunovačním klenotům.

Relikviář svatého Maura v Bečově nad Teplou

Relikviář svatého Maura v Bečově nad Teplou

Mezi největší poklady v Česku patří zlatem, stříbrem a drahými kameny vykládaný relikviář svatého Maura, který si dnes můžete prohlédnout na zámku v Bečově nad Teplou. Jedno z nejvýznamnějších šperkařských děl nalezli za zvláštních okolností v roce 1985 kriminalisté.