Úvod > Aktuality > V Bečově nad Teplou probíhají zimní prohlídky zámku
V Bečově nad Teplou probíhají zimní prohlídky zámku
"> "> "> "> Relikviár svatého Maura v Becove nad Teplou "> Valentýnské prohlídky na zámku Becov nad Teplou
Památky

V Bečově nad Teplou probíhají zimní prohlídky zámku

  • Vydáno14. února 2020
Zámek Bečov sice ještě dřímá zimním spánkem, avšak své brány návštěvníkům nechává pootevřené. Přesvědčit se o tom můžete v rámci zvláštních únorových prohlídek, které se konají od 4. 2. do 20. 2. od úterý do pátku, v době jarních prázdnin má Bečov oteřeno denně mimo pondělí.
bečov relikviářVyužijte mimořádné příležitosti navštívit i v zimě romantický zámek Bečov. Od 4. února do 20. února 2020 je možné vidět, v rámci speciálních zimních prohlídek, první prohlídkový okruh, na kterém lze obdivovat relikviář sv. Maura. Prohlídka se koná vždy od úterý do pátku od 13:45 hodin. V období jarních prázdnin – od 22. února až do 8. března bude hrad a zámek otevřen denně mimo pondělí od 10:00 do 14:00 hodin. 

V pěti místnostech si nejen prohlédnete originál relikviáře sv. Maura, ale dozvíte se i veškeré základní historické informace související s tímto předmětem. Expozice je v úvodu věnována nejstarším dějinám této památky – jejímu vzniku, typologickému zařazení a osudům do roku 1945. Následující období je úzce spjato s napínavým pátráním po neznámé „starožitnosti“ mimořádné hodnoty. Putování historií uzavírá etapa restaurování a bližší seznámení s jednotlivými typy zlatnické výzdoby. Vyvrcholením této trasy je prohlídka originálu románského relikviáře svatého Maura.

Bečov nad TeplouRezervace na prohlídku jsou nutné pouze pro skupiny nad 10 osob. Prohlídku můžete rezervovat na adrese becov@npu.cz, jednotlivci mohou prohlídku rezervovat na webu zámku Bečova prostřednictvím tlačítka rezervace nebo přes rezervační web NPÚ. Vstupné na okruh je za 160 korun, mládež do 18let a senioři nad 65 let platí 110 Kč, rodinné vstupné (2 dospělí + 1-3 děti do 15 let) vychází na 420 Kč.
Relikviář svatého Maura v Bečově nad Teplou

Relikviář svatého Maura v Bečově nad Teplou

Mezi největší poklady v Česku patří zlatem, stříbrem a drahými kameny vykládaný relikviář svatého Maura, který si dnes můžete prohlédnout na zámku v Bečově nad Teplou. Jedno z nejvýznamnějších šperkařských děl nalezli za zvláštních okolností v roce 1985 kriminalisté.

Hrad a zámek Bečov nad Teplou – odhalte tajemství relikviáře sv. Maura

Hrad a zámek Bečov nad Teplou – odhalte tajemství relikviáře sv. Maura

Udělejte si výlet na jeden z nejzachovalejších českých hradů, který se může pyšnit unikátní památkou evropského významu – relikviářem sv. Maura, který se stářím a hodnotou blíží českým korunovačním klenotům.