Úvod > Aktuality > Speciální lahůdky Fresh festivalu ochutnáte v Liberci

Speciální lahůdky Fresh festivalu ochutnáte v Liberci

Vydáno 22. května 2019 Gurmánská turistika
Liberec zažijí víkend plný kuchařských mistrů, zážitkové gastronomie a ochutnávek delikates z celého světa. Gurmánský festival, který se letos bude konat 24. a 25. května 2019 láká na celou řadu novinek. Návštěvníci s emohou těšit na nové i známé kuchařské hvězdy, překvapivé novinky v gastronomii, které letí ve světě, výrazně vylepšená a pohodlná zázemí včetně nové pivní a vinařské zóny a celou řadu dalších překvapení.
Bosh Fresh festivalV Liberci, v parku u bazénu, budou kuchaři Beko Fresh festivalu pro gurmánské nadšence připravovat nejen klasickou gastronomii, extrémní catering nebo hmyzí kuchyni, ale také lahůdky z grilu, ohně  nebo z food trucku.

Letos bude také celá řada novinek - například pivní zóna s velkokapacitním stanem s prezentací minipivovarů a živou kapelou po oba dny, nová vinařská zóna s řízenými degustacemi našich nejlepších vinařství, plážová barová zóna s koktejlovými bary, nebo třeba důraz na prezentaci originálních menu, která dobývají  a okouzlují světové festivaly.

Stálicí festivalu zůstává Zdeněk Pohlreich, kterého v programu doplní kuchaři Paulus a Vaněk a také autor Gastromapy Lukáš Hejlík.
 

Zážitková gastronomie: hmyz i dobroty vařené na ohni

jídloŽe vaření venku na ohni není jen opékání buřtů, to bude chtít návštěvníkům dokázat kočovná škola vaření Fuego, ale také pojízdné „restaurace“ – food truck nebo street bistra. Hmyz na talíři je zážitkem, který na Beko Fresh festivalu chodí ochutnávat někteří návštěvníci tradičně už několik let. Letos si ovšem přijdou opravdu na své, šéfkuchař Petr Ocknecht bude připravovat smaženou tarantuli se solí, tequilou a agáve sirupem nebo saranče s vegetariánským chilli con carne. Z jižních Čech pak přiveze svoje speciality Fine Food Academy, která bude nabízet například open burger s mečounem nebo softshellkrab burger v sépiové housce či burgery s hovězím plemene wagyu.

JídloNa libereckém festivalu se představí místní restaurace, např. Q Burger Bar, Beer Warehouse či Půlměsíc Beer&Pasta, Hospoda Na Růžku a jablonecký Curry Bar.

Festival se bude konat v pátek od 14 do 20 hodin a v sobotu od 10 do 20 hodin. Jednodenní vstupenka stojí na místě 100 Kč, děti do 140 cm mají vstup zdarma.

Další aktuality

23.11.
2018
Pivovar Cvikov slaví čtvrté narozeniny

Pivovar Cvikov slaví čtvrté narozeniny

Českolipsko a Jizerské hory | Gurmánská turistika
16.11.
2015
Výlet do frýdlantského pivovaru, který vylétl jako Fénix z popela

Výlet do frýdlantského pivovaru, který vylétl jako Fénix z popela

Českolipsko a Jizerské hory | Gurmánská turistika