Úvod > Aktuality > První červencový víkend bude ve Velkých Karlovicích opravdu nabitý
Muzeum Velké Karlovice – skanzen valašské lidové architektury
"> Muzeum Velké Karlovice – skanzen valašské lidové architektury "> 30. Formanský den ve Velkých Karlovicích "> Soutež o nejlepší valašský sýr
Zážitky

První červencový víkend bude ve Velkých Karlovicích opravdu nabitý

  • Vydáno29. června 2014
Mimořádně nabitý bude první červencový víkend ve valašských Velkých Karlovicích. Tradičně se zde koná několik akcí, které potěší gurmány, milovníky hudby, relaxace a také třeba koní.
Soutěž o nejlepší valašský sýrBohatý víkend odstartuje v pátek 4. 7. další ze série koncertů pod širým nebem v rámci Karlovského hudebního léta u Penzionu Pod Pralesem. Koncerty se zde konají o prázdninách každý pátek, začátek je v 19 hodin a vstupné dobrovolné.

Sobotě 5. 7. bude dominovat zejména nabitý program 30. Formanského dne, který nabídne řadu exhibičních vystoupení s koňmi za účastí hostů ze zahraničí, formanské závody, přehlídku šampionů z tréninku Františka a Radka Holčákových i další program – koncerty, zábavu pro děti, ukázku přepadení parního vlaku a také přehlídku „koní pod kapotou“ – automobilových veteránů. Akce probíhá od 11 až do 23 hodin. 

V karlovickém Spa hotelu Lanterna se ve stejný den uskuteční 4. ročník soutěže o nejlepší valašský sýr. Svůj um v ní poměří regionální výrobci sýrů. Posoudí je odborná porota a společně s ní mohou ochutnávat i návštěvníci. Během dne zahraje cimbálová muzika a sommeliéři budou lidem radit, jak vhodně sladit chuť sýrů s víny. Začátek je v 11 hodin.

U místního Karlovského muzea bude po celou sobotu probíhat tradiční Hrnčířský den s ukázkami výroby a řemeslným jarmarkem. Návštěvníci si budou moci sami vyzkoušet hrnčířskou výrobu, zahraje jim k tomu cimbálová muzika. Začátek je v 9 hodin. Sobotní večer zpestří Saunová noc ve Wellness Horal, při které se mohou hosté koupat a saunovat za svitu svíček až do půlnoci. 

V neděli 6. 7. můžete zajít na koncert skupiny Dareband do amfiteátru u Zvonice Soláň na blízké hoře Soláň. Začátek je v 16 hodin.

Výlet za zážitky do Velkých Karlovic můžete spojit také třeba s výletem na kole po zdejší cyklostezce Bečva nebo návštěvou nového dětského zábavního parku Razulák, který je od června otevřen v údolí Léskové pod sjezdovkou Razula.

Velké Karlovice nabízí bohaté možnosti ubytování – od komfortních hotelů s wellness centry až po penziony či rekreační dřevěné chalupy. Samozřejmostí je pestrá nabídka krajových specialit v místních hospodách a restauracích.

 

Wellness dovolená v hotelu Horal ve Velkých Karlovicích

Wellness dovolená v hotelu Horal ve Velkých Karlovicích

Užijte si dovolenou nabitou zážitky i relaxací. Wellness hotel Horal ve Velkých Karlovicích je ideálním místem pro aktivní dovolenou i pobyty rodin s dětmi. Popularitu si získal díky možnosti celoročního koupání v termálních bazénech se slanou vodou. V areálu je i golfové hřiště a tenisový kurt.

Hotel Galik – cyklistika, turistika i lyže ve Velkých Karlovicích

Hotel Galik – cyklistika, turistika i lyže ve Velkých Karlovicích

Hotel Galik ve Velkých Karlovicích je ideálním výchozím bodem řady turistických, cyklistických i běžkařských tras uprostřed CHKO Beskydy. Díky příznivým cenám ubytování i stravování je nakloněn rodinám, seniorům, studentům a nenáročným cestovatelům. Nabízí služby pro cyklisty včetně půjčovny kol.

Další aktuality