Úvod > Aktuality > Sobota na zámku Sychrov ožije velkou módní show
Zážitky

Sobota na zámku Sychrov ožije velkou módní show

  • Vydáno11. října 2019
Oblíbená módní přehlídka zabývající se vývojem dámské i pánské módy proběhne v sobotu 12. října na zámku Sychrov. Představí se historická móda od počátku 17. století do roku 1960. Víte, v čem naši předci tančili?
Móda SychrovŘíjnové setkání s módou na Sychrově se váže k podzimu, kdy s krátícími se dny a dlouhými večery přichází doba společenských akcí, večírků a plesů. Letošní sychrovská módní show bude ale probíhat odpoledne, v sobotu 12. 10. od 14:00 do 16:00 hodin.

První část přehlídky na zámku, nazvaná "Příběh módy" vám přiblíží oblékání našich předků od počátku 17. století do roku 1960. Modelky předvedou  dochované oděvy a repliky šité podle dobové dokumentace. Uvidíte, jak se chystala dáma na ples, co obnášel obřad večerního ulehnutí na francouzském královském dvoře, viktoriánské spodní prádlo a mnoho dalších zajímavostí.

Historie inspiruje i současné módní tvůrce při tvorbě aktuálních módních kolekcí. Jedna z nich se představí v druhé části módní show, věnované současné módě. Vstupné na snow je 200 korun.
Zámek Sychrov – sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Zámek Sychrov – sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Novogotický zámek Sychrov, který sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů, znáte z pohádky Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Zámek nabízí 3 návštěvnické okruhy, noční prohlídky, ukázky sokolnictví, koncerty.

Další aktuality

Skiareál Ještěd o víkendu otevírá

Ve Skiareálu Ještěd vrcholí přípravy na blížící se zimní sezónu. První lyžovačku si zde budou moci návštěvníci užít již v sobotu 10. prosince 2022. Oficiální opening střediska se zábavným programem se pak uskuteční o týden později. Těšit se můžete na řadu novinek. Skiareál nabídne jako první v ČR zcela bezkontaktní pokladní systém, novinkou bude také Snowtubing pro děti, nová trasa i škola pro skialpinisty, unikátní Ski biking nebo širší nabídka Après-ski baru. Skipasy za výhodnou cenu zakoupíte již nyní v předprodeji na Gopass.
Liberecký kraj | Zimní sporty

Vánoční trhy na Bělišti v Železném Brodě trvají až do neděle

V prostorách národopisné expozice na Bělišti v Železném Brodě je od 1. do 4. prosince 2022 připravena bohatá nabídka vánočního a dárkového zboží, těšit se můžete také na výrobky Sdružení zdravotně postižených či studentů železnobrodské sklářské školy.
Liberecký kraj | Kultura

Na exkurzi do výrobny perličkových vánočních ozdob se vydejte do Poniklé

V Poniklé na Liberecku se perličkové vánoční ozdoby vyrábějí už více než sto let. Firma Rautis, která dodnes ozdoby zhotovuje ve stejných prostorách jako první skláři, má dnes 20 zaměstnanců a tajemství řemesla si nenechává jen pro sebe. Výroba krkonošských ozdob ze skleněných perel je zapsána na seznamu UNESCO. Na exkurzi do dílny se můžete vydat kdykoliv, před i mezi vánočními svátky.
Liberecký kraj | Zážitky

Objevte zimní krásy Jizerských a Lužických hor

Krajina pokrytá bílou peřinou, teploty hluboko pod bodem mrazu a zasněžené roubenky z jejichž komínů se sympaticky kouří… to je obraz, který vám utkví v paměti, když v zimě stoupáte autem, vlakem nebo autobusem do Jizerských a Lužických hor, abyste si užili výlet do přírody na běžkách či sáňkách. Na Kudy z nudy vám prozradíme, kde objevíte ty nejlepší trasy, nejkrásnější výhledy a příjemná místa, kde si odpočinout. Jizerské a Lužické hory vás přivítají s otevřenou náručí.
Liberecký kraj | Příroda