Úvod > Aktuality > Sobota na zámku Sychrov ožije velkou módní show
Sobota na zámku Sychrov ožije velkou módní show
"> ">
Zážitky

Sobota na zámku Sychrov ožije velkou módní show

Vydáno 11. října 2019
Oblíbená módní přehlídka zabývající se vývojem dámské i pánské módy proběhne v sobotu 12. října na zámku Sychrov. Představí se historická móda od počátku 17. století do roku 1960. Víte, v čem naši předci tančili?
Móda SychrovŘíjnové setkání s módou na Sychrově se váže k podzimu, kdy s krátícími se dny a dlouhými večery přichází doba společenských akcí, večírků a plesů. Letošní sychrovská módní show bude ale probíhat odpoledne, v sobotu 12. 10. od 14:00 do 16:00 hodin.

První část přehlídky na zámku, nazvaná "Příběh módy" vám přiblíží oblékání našich předků od počátku 17. století do roku 1960. Modelky předvedou  dochované oděvy a repliky šité podle dobové dokumentace. Uvidíte, jak se chystala dáma na ples, co obnášel obřad večerního ulehnutí na francouzském královském dvoře, viktoriánské spodní prádlo a mnoho dalších zajímavostí.

Historie inspiruje i současné módní tvůrce při tvorbě aktuálních módních kolekcí. Jedna z nich se představí v druhé části módní show, věnované současné módě. Vstupné na snow je 200 korun.
Zámek Sychrov – sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Zámek Sychrov – sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Novogotický zámek Sychrov, který sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů, znáte z pohádky Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Zámek nabízí 3 návštěvnické okruhy, noční prohlídky, ukázky sokolnictví, koncerty.