Úvod > Aktuality > Sobotní Den v Budvaru připomene 116. výročí založení pivovaru
Sobotní Den v Budvaru pripomene 119. výrocí založení Budejovického Budvaru
"> Sobotní Den v Budvaru pripomene 119. výrocí založení Budejovického Budvaru "> Behem prvního roku fungování vystavil pivovar 35 223 hl piva "> Hudební program bude doplnen prohlídkami výrobních prostor pivovaru od 12:00 do 17:00 hodin
Gurmánská turistika

Sobotní Den v Budvaru připomene 116. výročí založení pivovaru

  • Vydáno7. září 2015
Budějovický Budvar oslaví v sobotu 10. září 116. výročí svého založení kulturní akcí pro širokou veřejnost s názvem Den v Budvaru. V sobotu 10. září v areálu pivovaru Budějovického Budvaru uvidíte bezmála 20 kapel, které budou od 10. hodiny až do pozdního večera hrát na třech scénách.

PivoPrvní várka piva, pouhých 200 hektolitrů, byla v pivovaru Budvar uvařena 7. října 1895 sládkem Antonínem Holečkem. Od roku 1895 se varně pivovaru vystřídalo dalších 9 sládků (desátým sládkem je nyní Ing. Adam Brož, Ph.D.).

V sobotu 10. září bude v "novém" areálu pivovaru na Kněžskodvorské ulici v rámci akce Den Budvaru připraven bohatý hudební program. Letos zde vystoupí na dvou scénách celkem 20 kapel. Pro případ deště je prostor hlavní scény zastřešen. Na místě bude samozřejmě zajištěno i bohaté občerstvení. Hudební program bude doplněn prohlídkami výrobních prostor pivovaru.

Hudební program bude doplněn prohlídkami výrobních prostor pivovaru i multimediální expozice „Příběh budějovického piva“, které budou probíhat každých 20 minut od 10:00 do 17:40 hodin a budou zdarma. U Pardál scény si zájemci budou moci vytvořit vlastní „pardálí“ tričko, potetovat své tělo hennou, nebo si pořídit svou karikaturu vytvořenou profesionálním kreslířem.

Po celý den bude zajištěno občerstvení i nealkoholické nápoje. V provozu bude 30 výčepů piva, které budou nabízet celý sortiment piv z produkce Budějovického Budvaru a především nepasterovaný světlý ležák Budweiser Budvar.

Návštěvnické centrum pivovaru Budvar – příběh budějovického piva nejen pro milovníky zlatého moku

Návštěvnické centrum pivovaru Budvar – příběh budějovického piva nejen pro milovníky zlatého moku

V Českých Budějovicích můžete obdivovat tradiční výrobu chmelového moku pivovarníky, kteří již více než 700 let připravují pivo podle originální receptury za použití nejkvalitnějších domácích surovin. Pro milovníky Budvaru je tu návštěvnické centrum.