Úvod > Aktuality > Sníh v říjnu? Na Monínci ano!
Zimní sporty

Sníh v říjnu? Na Monínci ano!

  • Vydáno12. října 2017
Také patříte k milovníkům sjezdového lyžování a nemůžete se už dočkat, až napadne první sníh? Na středočeském Monínci nemusíte na nic čekat. Stejně jako v loni i letos zde bude v provozu nová technologie Snow Factory, která dokáže vyrábět umělý sníh i za plusových teplot. Sjezdovku si tak zde užijete již od čtvrtka 26. října 2017.
Monínec sněhové dělo Snow FactoryPrvní „továrna na sníh“ svého druhu v Česku mění středočeský Monínec v ledovec, na kterém bude možné lyžovat už od konce října. Snow Factory není závislá na okolní teplotě a dokáže chrlit svůj specifický sníh i v teplotách do plus 35°C. Jedná se o chladící jednotky, které dokáží zpracovat upravenou vodu (bez železa a manganu) na ledové vločky, které pak mají v jádru – 5°C. Přesto, že se dá na tomto „sněhu“ lyžovat, provozovatelé s ním počítají spíše jako s kvalitním podkladem pro technický sníh.
 

Světové prvenství na Monínci

Snowfactory se v zahraničí používá na zasněžování skokanských můstků a závodních okruhů pro biatlon nebo běžky. Pro veřejné účely jej využívá Kalifornské středisko Boreal Mountain resort, kde díky němu funguje snowpark i přes léto. Technickým sněhem ze Snowfactory si dopomáhá také severoněmecké středisko Winterberg. Ještě nikdo jej ale nepoužil v takovémto rozsahu za účelem zasněžování sjezdovek. Monínec je v tomto ohledu první na světě!
 

První lyžování

MonínecJiž ve čtvrtek 26. října bude na Monínci zahájen provoz hotelové sjezdovky. Jezdit se bude za bodové tarify, které si lze zakoupit na hotelové recepci. V provozu bude také lyžařská škola.
 
Provozovatelé lákají také na státní svátek 17. listopadu, kdy bude letos poprvé jezdit Horní kotva na hlavní sjezdovce. Nahoru vás vyveze lanovka a vysněžen bude také dojezdový pruh, po kterém dojedete k restauraci M2 a parkovišti. Jízdné bude odpovídat cenám vedlejší sezóny.


Burton Season Opening

snb monínecV neděli 29. října 2017 proběhne ve Skiareálu Monínec první snowboard contest. Na programu bude Rail jam a Grill party! Ale to rozhodně není všechno – pokud přijedete na Monínec, můžete si zajezdit i mimo závod a vyzkoušet si snowboardy a další vybavení z nové kolekce Burton Snowboards 2018. Pro ty, kdo se rozhodnou závodit, je připravený balíček za cenu 250Kč. Ten obsahuje permanentku na vlek, startovné, buřta na oheň, vodu a energii od Red Bull. Závod pojedeme formou dvoukolové kvalifikace a finálového jamu, do kterého se můžou přihlásit všechny kategorie, tedy muži, ženy i děti. Na konci naši judges z Burton CZ teamu vyberou nejlepšího z každé kategorie. Tedy nejlepší dítě do 10 let, nejlepší ženu a muže. Na Monínci tak uvidíte Romana Dlauhého, Mikiho Pajera, Kláru Janíkovou, Katku Vojáčkovou a ze Slovenska dorazí Maťo Nedorolík. Jejich úkol bude ten den jak snowboarding, tak rozhodcování. Pomůžou také k motivaci pro jezdce, protože na místě bude fotograf a kameraman. Buďte to vy, kdo bude mít nejlepší fotky a záběry v prvním snowboardovém videu ze závodů téhle sezóny!
Hotel Monínec

Hotel Monínec

Areál Monínec leží na Javorové skále (723 m n.m.) necelých 70 km jižně od okraje Prahy. Nabízí ubytování v Hotelu Monínec*** s wellness a restaurací a dále v penzionech a artmánech. Z letních aktivit se nabízí například golf, tubing, naučná stezka, lanové parky, koupaliště, cyklotrasy a další.

Další aktuality

Na adventní jarmark na hradě Křivoklát vás sveze historický motoráček

Advent na hradě Křivoklátě zve návštěvníky během víkendů 9. – 10. a 16. – 17. 12. 2023 nejen dobový jarmark, ale také pestrý program na I. nádvoří, který vám nabídne jedinečnou možnost zažít i něco nevšedního. Na Křivoklát se navíc v sobotu 16. prosince můžete dopravit historickým vláčekem.
Středočeský kraj | Památky

Vánoce v hornickém domku připomene Hornické muzeum v Příbrami

Víte, že zatímco vy si můžete užívat Vánoce plnými doušky, horníci museli kdysi pracovat i na Štědrý den? Jak jejich den vypadal a co je čekalo, když se vrátili domů, se dozvíte v Hornickém muzeu v Příbrami. Areál nabízí ke zhlédnutí více než 40 stálých expozic situovaných v historických, památkově chráněných objektech Ševčinského, Vojtěšského, Anenského a Drkolnovského dolu a v hornické chalupě na Březových Horách. Na předvánoční období 4. až 15. prosince 2023 připravilo muzeum oblíbený program Vánoce v hornickém domku.
Středočeský kraj | Památky

Střední Čechy: hrady, zámky, města a tradice královského regionu

Střední Čechy, to jsou královské zážitky na dosah Prahy. Tradiční krajina českých knížat a králů se jako pomyslná koruna vine kolem hlavního města. Láká k výletům na jedinečné hrady a zámky, královská města i do lázní.
Středočeský kraj | Památky

Za Českou mší vánoční J. J. Ryby se vypravte do Rožmitálu pod Třemšínem

Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby je tradiční součástí vánočních svátků. Příběh o narození Krista a putování k jesličkám každý rok zaznívá v celé řadě kostelů, na vánočních koncertech i tam, kde roku 1796 mše zazněla patrně vůbec poprvé – v kostele Povýšení sv. Kříže v Rožmitále pod Třemšínem. Udělat si výlet po stopách České mše vánoční můžete nejen o Vánocích.
Středočeský kraj | Kultura

Zimní výlet do Dobříše: adventní prohlídky zámku, vánoční trh a zajímavosti v okolí

Mnohé památky s příchodem zimy uzavřely své brány na petlici. Na některých historických sídlech to ale žije i v mrazivých dnech. Zámek Dobříš zve i letos na tradiční adventní trh s lokálními produkty, rukodělným vánočním zbožím a občerstvením. Na nádvoří zámku se uskuteční v sobotu 9. prosince 2023 od 11 do 19 hodin, vstupné je zdarma. Od středy do neděle je i v zimních měsících v zámecké Galerii JCM pro veřejnost otevřena také originální výstava Kouzlo objevování: Od hieroglyfů k Tutanchamonovi. Seznamuje s více i méně známými historickými zajímavostmi a nechybí autentické repliky dobových předmětů.
Středočeský kraj | Památky

Oslavte dnes svátek sv. Barbory

Svatá Barbora, jejíž památku slaví římskokatolická církev 4. prosince, je mimo jiné patronkou dělostřelců či horníků. Svátek svaté Barbory slavili již naši předci, dnešní generace zná více než příběh sv. Barbory tradiční zvyk trhání barborek – větviček ze stromů, např. třešní. Dívce, které do 24. prosince větvička vykvetla, bylo souzeno, že se do roka vdá. Svaté Barboře je zasvěceno několik kostelů, z nichž nejznámější je kutnohorský chrám svaté Barbory.
Středočeský kraj | Zážitky

Kam vyrazit na běžky v okolí Prahy a středních Čechách?

V posledních dnech se doslova protrhla sněhová peřina a o slovo se přihlásila pravá zima. Sněhová nadílka potěší nejen děti, ale i dospělé. Přišel čas uskladnit kolo a oprášit v koutě zapomenuté běžky. Pojďte se s námi přesvědčit, že střední Čechy mají rozhodně běžkařům co nabídnout.
Středočeský kraj | Zimní sporty

Kam na výlet v okolí Prahy v zimě? Trojice tipů na netradiční zimní procházku!

Zimní počasí, sníh a mráz určitě nemusí znamenat konec výletům a poznávání nových míst. Naopak. Jestliže hledáte, kam se vydat na pěknou procházku, inspirujte se našimi tipy, které vás zavedou na tři impozantní místa v okolí Prahy, která jsou pro zimní výlety jako stvořená.
Středočeský kraj | Letní sporty