Úvod > Aktuality > Sněhový hrad Harrachštejn vyrostl opět v Harrachově
Rytírské hry pod Harrachštejnem
Zážitky

Sněhový hrad Harrachštejn vyrostl opět v Harrachově

  • Vydáno31. ledna 2013
Sněhový hrad Harrachštejn opět stojí na tradičním místě, a to na běžeckém stadionu u hotelu Skicentrum. I když se již letos nemůže pyšnit titulem největší sněhové stavby v České republice, určitě potěší všechny své návštěvníky.
Tento týden byla ukončena stavba sněhového hradu Harrachštejn v Harrachově, který byl v letech 2010 a 2011 vůbec největší sněhovou stavbou v České republice. Letos sice nenabyl takových rozměrů jako v letech minulých, ale pro své návštěvníky chystá opět řadu zábavných akcí.
 
Od 8. února 2013 až do konce zimní sezony tu bude pravidelně (ve dnech pátek, sobota, neděle) vystupovat Umělecká agentura Pranýř s pohádkou – Na draka! a to vždy odpoledne od 14:30 hodin. Tato pohádka pro malé i velké diváky vás zavede do období renesance, za tajemníkem Ignác von Harrachem, kterému se v jeho panství usadil drak. Pomohou nešťastnému Ignácovi okolojdoucí žoldáci, kteří zrovna nemají nic na práci? A co se skrývá v dračí sluji? Vše se dozvíte v této pohádce, ve které uvidíte "poslední žijící exemplář tříhlavého draka v království českém".
 
Ve večerním čase od 19:30 hodin přijde na řadu ohňová show pro celou rodinu, která je nabitá akcí, šermem, ohněm i pyrotechnickými efekty. Kontrast ohně a sněhu všude okolo ve vás zanechá nezapomenutelný zážitek. Představení trvá něco málo přes půl hodiny, aby diváci zcela nepromrzli. Během této doby se na jevišti vystřídá mnoho pestrých kostýmů, zbraní a ohně v nejrůznější podobě. Diváci se tak můžou těšit na točení s ohněm, plivání ohně, souboj s pochodněmi, upálení čarodějnice, šerm, boj i střelbu z moderních i historických zbraní.

Ceny vstupného na tato vystoupení činí: 110 Kč pro dospělou osobu, 75 Kč za dětského diváka a rodinné vstupné (2+2) je za 330 Kč.
 
Sněhový hrad Harrachštejn – letos v Harrachově nestojí

Sněhový hrad Harrachštejn – letos v Harrachově nestojí

V roce 2017 nebyl sněhový hrad Harrachštejn postaven!

Další aktuality

Zámek Svijany zve o víkendu na zimní prohlídku

Hrady a zámky zahajují zámeckou sezónu a otevírají své brány návštěvníkům většinou na začátku dubna. Na zámku Svijany se však rozhodli toto pravidlo porušit a zámek pro návštěvníky otevřít i přesto, že ještě stále vládne astronomická zima. Nečekejte na zámeckou sezónu a vydejte se na prohlídku zámku už teď! Zámek Svijany pro vás otvírá své brány dvakrát do měsíce, a ve dnech 24. a 25. února 2024 tu bude otevřeno.
Liberecký kraj | Památky

Pašeráci a lyžníci v Rokytnici nad Jizerou vás zavedou do časů minulých

Rozhraní Jizerek a Krkonoš se v pátek 16. února vrátí v čase, na začátek minulého století. Rokytnici nad Jizerou ovládnou pašeráci, kteří sem přinesou originální zábavu na sněhu. Návštěvníky tu čeká nevšední podívaná v rámci tradiční akce Sjezd pašeráků. Na svazích se budou prohánět lyžníci v dobových kostýmech a maskách. Akce se koná v areálu Studenov, kde budou připraveny hry a soutěže, sjezd pašeráků z vrcholu Studenova a ohňová show.
Liberecký kraj | Zážitky

Skiareál Ještěd pro vás má limitovanou nabídku zvýhodněných skipasů

Spolu s jarními prázdninami připravil Skiareál Ještěd časově omezenou nabídkou akčních skipasů. Návštěvníci si nyní mohou zakoupit skipasy na denní i večerní lyžování za zvýhodněné ceny, a to v případě nákupu online prostřednictvím programu Gopass.
Liberecký kraj | Zimní sporty

Aktivní dovolená 2024: poznejte vzácné Jizerskohorské bučiny a biosférické rezervace UNESCO

Kde jinde si s Kudy z nudy připomenout Světový den divoké přírody než někde venku, pod širým nebem v horách nebo hluboko v lesích? Čekají na vás národní parky, chráněné krajinné oblasti, pestrá paleta přírodních památek, přírodní památky UNESCO a biosférické rezervace.
Liberecký kraj | Příroda

Rozhlednou roku je Hamštejn u obce Koberovy

Tradiční anketa Klubu přátel rozhleden opět vybírala mezi nově postavenými vyhlídkami roku 2023. Ve veřejném hlasování zvítězila rozhledna Hamštejn u obce Koberovy v Českém ráji. Na stříbrné pozici se umístila rozhledna Na Pasece u Trhového Štěpánova a bronzová příčka patří vyhlídce Janeček u Semil.
Liberecký kraj | Příroda

Jizerská 50 letos nebude: rozhodlo deštivé počasí a výrazná obleva

Aktuální obleva a déšť v Jizerských horách komplikují sněhové podmínky na tratích Jizerské 50. 57. ročník Jizerské 50 museli pořadatelé pošesté v historii kvůli nepříznivé předpovědi počasí zrušit. Doprovodný program bude zachován. Uskuteční se koncerty ČEZ Energy Fest v Jablonci nad Nisou a Liberci. Zájemci z řad závodníků i veřejnosti mohou přijít zdarma na kapelu Poletíme?, Pokáče nebo Ewu Farnou. Stejně tak uctění památky horolezců z expedice Peru 1970, které se přesune na neděli 11. února v 10:00 na stadion v Bedřichově.
Liberecký kraj | Zimní sporty

Mokřady, tůně, rybníky a ptačí pozorovatelny lákají k zimním procházkám

Mělké rybníky a jezera s pozvolnými břehy, lužní lesy, říční nivy i slepá ramena, tůně, vlhké louky, bažiny, močály, slatě a dokonce i vrchoviště, tedy rašeliniště s nepropustným podložím, zásobená srážkami: to všechno jsou mokřady. Vzácné ekosystémy připomíná první únorový pátek Světový den mokřadů.
Liberecký kraj | Příroda

Objevte národní kulturní památky Libereckého kraje

Krásu uplynulých staletí i obyčejný venkovský život ilustrují národní kulturní památky v Libereckém kraji. Vydejte se po stopách minulosti a poznejte skvosty, které stojí za to ochraňovat. Liberecký kraj je spojován především s množstvím dochované lidové architektury a také průmyslových objektů souvisejících s rozvojem textilního a sklářského průmyslu. V kraji naleznete také množství hradů a zámků, stejně jako církevních památek.
Liberecký kraj | Památky