Úvod > Aktuality > Sněhový hrad Harrachštejn vyrostl opět v Harrachově
Rytírské hry pod Harrachštejnem
"> Rytírské hry pod Harrachštejnem "> Snehový hrad Harrachštejn "> Hrad Harrachštejn chystá opet radu zábavných akcí
Zážitky

Sněhový hrad Harrachštejn vyrostl opět v Harrachově

  • Vydáno31. ledna 2013
Sněhový hrad Harrachštejn opět stojí na tradičním místě, a to na běžeckém stadionu u hotelu Skicentrum. I když se již letos nemůže pyšnit titulem největší sněhové stavby v České republice, určitě potěší všechny své návštěvníky.
Tento týden byla ukončena stavba sněhového hradu Harrachštejn v Harrachově, který byl v letech 2010 a 2011 vůbec největší sněhovou stavbou v České republice. Letos sice nenabyl takových rozměrů jako v letech minulých, ale pro své návštěvníky chystá opět řadu zábavných akcí.

Od 8. února 2013 až do konce zimní sezony tu bude pravidelně (ve dnech pátek, sobota, neděle) vystupovat Umělecká agentura Pranýř s pohádkou – Na draka! a to vždy odpoledne od 14:30 hodin. Tato pohádka pro malé i velké diváky vás zavede do období renesance, za tajemníkem Ignác von Harrachem, kterému se v jeho panství usadil drak. Pomohou nešťastnému Ignácovi okolojdoucí žoldáci, kteří zrovna nemají nic na práci? A co se skrývá v dračí sluji? Vše se dozvíte v této pohádce, ve které uvidíte "poslední žijící exemplář tříhlavého draka v království českém".

Ve večerním čase od 19:30 hodin přijde na řadu ohňová show pro celou rodinu, která je nabitá akcí, šermem, ohněm i pyrotechnickými efekty. Kontrast ohně a sněhu všude okolo ve vás zanechá nezapomenutelný zážitek. Představení trvá něco málo přes půl hodiny, aby diváci zcela nepromrzli. Během této doby se na jevišti vystřídá mnoho pestrých kostýmů, zbraní a ohně v nejrůznější podobě. Diváci se tak můžou těšit na točení s ohněm, plivání ohně, souboj s pochodněmi, upálení čarodějnice, šerm, boj i střelbu z moderních i historických zbraní.

Ceny vstupného na tato vystoupení činí: 110 Kč pro dospělou osobu, 75 Kč za dětského diváka a rodinné vstupné (2+2) je za 330 Kč.

Sněhový hrad Harrachštejn – letos v Harrachově nestojí

Sněhový hrad Harrachštejn – letos v Harrachově nestojí

V roce 2017 nebyl sněhový hrad Harrachštejn postaven!

Další aktuality