Úvod > Aktuality > Slovanské hradiště v Mikulčicích zve na zimní prohlídky i Den otevřených dveří

Slovanské hradiště v Mikulčicích zve na zimní prohlídky i Den otevřených dveří

Vydáno 13. listopadu 2018 Památky
Přestože skončila hlavní návštěvní sezóna, památník Mikulčice - Valy můžete navštívit v pracovní dny a navíc také při programových dnech o víkendu 17. 11. a 1. 12. i v zimním období měsíců listopad až březen. V sobotu 17. listopadu bude navíc v památníku Den otevřených dveří, kdy jsou zdejší expozice přístupné zcela zdarma!
GombíkV nadcházejícím období začíná na Slovanském hradišti v Mikulčicích zimní prohlídkový režim, během něhož se však také konají prohlídky anebo mohou návštěvníci přijít do areálu hradiště na pěknou procházku. Prohlídky s průvodcem či výstup na věž (v případě příznivého počasí) s prohlídkou výstavy v galerii se koná v pracovní dny od 10:30 do 14:30 hodin, doporučujeme návštěvu dohodnout předem telefonicky.

Na státní svátek 17. listopadu se bude v památníku konat Den otevřených dveří. Otevřeno je klasicky jako o svátečním dnu, prohlídky se budou konat v 9:30, 11, 12:30, 14, 15:30 a 17 hodin. Výstup na věž bude možný jen v případě příznivého počasí.

Zároveň se v tento den, v nedalekém Hodoníně, bude konat akce nazvaná "Slovácká brigáda". Akce bude probíhat na náměstí města Hodonína a v zámečku Masarykova muzea. Od 10 do 15 hodin si budete moci prohlédnout vojenskou techniku, polní lazaret, kuchyni a od 13 do 15  hodin bude v Masarykově muzeu přístupná výstava "Máme republiku!".
Přírodní park Mikulčický luh

Přírodní park Mikulčický luh

Přírodní park se rozkládá na ploše 8 km² a představuje lužní krajinu s dochovanými zbytky přírody kolem řeky Moravy jihovýchodně od Mikulčic. Součástí území je přírodní rezervace Skařiny, která je jednou z posledních hnízdních kolonií volavek popelavých a čápů bílých u řeky Moravy.

Masarykovo muzeum v Hodoníně

Masarykovo muzeum v Hodoníně

Tomáš Garrigue Masaryk je nejvýznamnějším hodonínským rodákem, proto zde byla vytvořena stálá expozice jemu věnovaná na území jeho rodiště. Není, jak by se dalo očekávat, v Masarykově rodném domku, protože byl zbořen již v 19. století, ale v prostorách barokního zámečku Masarykova muzea v Hodonín...

Rozhledna v areálu Slovanského hradiště v Mikulčicích

Rozhledna v areálu Slovanského hradiště v Mikulčicích

Součástí návštěvnického centra v areálu velkomoravského památníku v Mikulčicích je 30 metrů vysoká vyhlídková věž. Všem návštěvníkům přináší možnost zhlédnout centrální část areálu Slovanského hradiště – areály Akropole, Předhradí i okolních Podhradí - z ptačí perspektivy.

Velkomoravské stezky Mikulčice

Velkomoravské stezky Mikulčice

Rádi se účastníte cyklistických vyjížděk krásnou přírodou a současně chcete poznat novou krajinu a lidi spojené s ní?

Slovanské hradiště v Mikulčicích - místo, kde pocítíte dotek dávných dějin naší země

Slovanské hradiště v Mikulčicích - místo, kde pocítíte dotek dávných dějin naší země

Slovanské hradiště v Mikulčicích bezpochyby patří mezi nejvýznamnější místa poukazující na historii našeho státu. S největší pravděpodobností byly Valy u Mikulčic hlavním městem Velké Moravy. V muzeu zhlédnete nejenom předměty denní potřeby, ale také výrobky uměleckého řemesla.