Úvod > Aktuality > Slezkoostravský hrad láká až do 5. ledna na tradiční výstavu betlémů

Slezkoostravský hrad láká až do 5. ledna na tradiční výstavu betlémů

Vydáno 19. prosince 2019 Kultura
Slezskoostravský hrad připravil tradiční výstavu betlémů. Již 19. ročník výstavy můžete navštívit až do 5. ledna 2020. Letošní výstava prezentuje velké množství unikátních historických i současných betlémů z řad profesionálních a amatérských autorů. K vidění jsou betlémy vyrobené z nejrůznějších materiálů - ze dřeva, perníků, šustí, keramiky, papíru i pálené hlíny.
BetlémJedním ze symbolů Vánoc je betlém představující zrození Ježíše Krista, který je zároveň velice často znázorňován různými umělci. V Galerii Slezskoostravského hradu uvidíte až do 5. ledna 2020 spoustu historických i současných betlémů od profesionálních a amatérských autorů. Kouzelnou vánoční atmosféru doplňují koledy a ručně vyrobené vánoční dekorace.

Hradní prostředí vyzdobené ručně vyrobenými vánočními ozdobami a dekoracemi dodává výstavě betlémů vánoční kouzlo.

betlém slezskoostravský hradProhlédnete si například část z ještě neprezentované sbírky Třebechovického muzea betlémů, betlémy rozsáhlé sbírky pana Jaroslava Valenty, keramický betlém keramičky Hany Pěchulové z Opavy, velký keramický betlém keramička Ivy Ryškové z Trojanovic, dřevěný havířský betlém řezbáře Tomáše Kudelniaka z Petřkovic, unikátně dřevěné plastiky a reliéfy lidového řezbáře Ing. Jana Čončka i rybí betlém pana Jana Czupryniaka z Polska.

Výstava je otevřena i během vánočních svátků, vstupné je pro dospělé 80 korun, děti a důchodci zaplatí 40 Kč. Do 23. prosince je na výstavě otevřeno od 9:00 do 18:00 hodin. Na Štědrý den se s betlém potěšíte od 9:00 do 16:00 hodin a od 25 prosince do 5. ledna 2020 bude možné přijít opět od 9:00 do 18:00 hodin.
Muzeum záhad na Slezskoostravském hradě

Muzeum záhad na Slezskoostravském hradě

Návštěvníci Slezkoostravského hradu se nově mohou těšit na unikátní expozici Muzeum záhad, která je umístěna v hradním podzemí. Kromě mnoha záhadných exponátů ze světa skýtajících zábavu i poučení pro malé i velké zde budou vystaveny i tajemné předměty z regionu.

Černá louka v Ostravě

Černá louka v Ostravě

Výstaviště Černá louka v současné době patří mezi pět nejvýznamnějších českých veletržních správ. V současné době se zde konají výstavy, veletrhy, kongresy a konference.

Halda Ema v Ostravě - jedinečný pohled na město

Halda Ema v Ostravě - jedinečný pohled na město

Nejvyšší vrchol Ostravy leží ve výšce 315 metrů nad mořem. Původně halda dosahovala výšky 327 metrů, ale prohořením se snížila. Halda měla být zlikvidována, dnes je však památkově chráněna a poskytuje fonomenální výhledy na město.

Slezskoostravský hrad v Ostravě

Slezskoostravský hrad v Ostravě

Vydejte se poznat Slezskoostravský hrad, kde se pořádají různé koncerty, jarmarky, divadelní představení a jiné kulturní akce.

Další aktuality